10 شاسی بلند ایمن بازار آمریکا

10 شاسی بلند ایمن بازار آمریکا

امروزه شرکت‌های خودروسازی تلاش‌های زیادی برای ساخت خودروهای شاسی بلند می‌کنند و حداقل هر شرکت خودروسازی بزرگ در سبد محصولاتش، دو الی سه مدل خودروی شاسی بلند را دارد و در این بین هم تلاش‌های زیادی برای بدست گیری بازار مصرف دارند، حال مسئله اینجا پیش می‌آید که آیا خودروی شاسی بلند خریداری شده تا چه اندازه ایمنی دارد و چقدر می‌توان به آن اعتماد کرد، این سوالی است که شرکت‌های تست کننده ایمنی خودرو یعنی NHTSA به آن‌ها پاسخ داده‌اند و و در قالب لیستی 10 تایی، ایمن‌ترین شاسی بلند‌ها و کراس اوورهای تنها بازار آمریکا را به صورت یک مجموعه و بدون رتبه بندی معرفی کرده‌اند. پس ترتیب معرفی خودروهای این لیست در این مقاله معیار ایمن بودن آن بیشتر از بقیه نخواهد بود.

- آکورا MDX

آکورا MDX

براساس گزارشات سازمان ایمنی، آکورا MDX یکی از برترین شاسی بلند‌های بازار آمریکاست که فارغ از مسائل امکاناتی و رفاهی، جزو ایمن‌ترین خودروهای بازار آمریکا به شمار می‌رود، قیمت این خودرو از مبلغ پایه 43 هزار و 15 دلاری شروع می‌شود و در نسل سوم خود و با 7 صندلی مسافر عرضه می‌شود. محور محرک این خودرو هم چرخ‌های جلو و چهارچرخ محرک اعلام شده است.

- آکورا RDX

آکورا RDX

RDX، دومین برند تجاری موجود در این لیست از شرکت خودروسازی آکورا است که نسخه‌ای کوچک تر از MDX بوده و تنها در مدل 5 صندلی و با قیمت پایه 35 هزار و 370 دلاری عرضه می‌شود، محور‌های محرک این خودرو هم جلو استاندارد و چهارچرخ محرک اختیاری عنوان شده است.

- هوندا CR-V

هوندا CR-V

هوندا CR-V، کراس اوور جنجالی شرکت خودروسازی هوندا است که با تست‌های بعمل آمده از تصادف جلو، توانسته نمرات خوبی را در این لیست کسب کند. این خورو در مدل 5 صندلی و با قیمت پایه 23 هزار و 745 دلاری در بازار آمریکا عرضه می‌شود.

- هوندا پایلوت

هوندا پایلوت

شاسی بلند کامل پایلوت همچون برادر کوچک‌تر خود، توانسته نظر هیئت داوران را به خود جلب کند، این خودرو با پیشرانه‌ای 3.5 لیتری شش سیلندر V شکل با قیمتی 30 هزار و 145 دلاری عرضه خواهد شد که به خاطر جثه بزرگش، در مدل 8 صندلی با محور جلو محرک و تمام چرخ محرک عرضه می‌شود.

- هیوندای توسان

هیوندای توسان

کراس اوور شرکت خودروسازی هیوندای که پس از معرفی نسل جدیدش مثل بمب در بازار آمریکا صدا کرد و توانست بیشترین سهم بازار آمریکا را به خود اختصاص دهد، یکی از گزینه‌های موجود در این لیست است که قیمتی 22 هزار و 700 دلاری داشته و در نسخه‌های محور جلو و چهار چرخ محرک به همراه 5 صندلی سرنشین عرضه می‌شود.

- لکسوس NX

لکسوس NX

خودروی خوش چهره و پر امکانات لکسوس که به تنهایی چهره زیبای آن هر مخاطبی را متقاعد به خرید خود می‌کند، در این لیست 10تایی ایمن‌ترین شاسی بلند‌های بازار آمریکا گنجانده شده که قیمتی پایه 34 هزار و 965 دلاری داشته و در نسخه‌های هیبریدی هم عرضه می‌شود.

- میتسوبیشی اوتلاندر

میتسوبیشی اوتلاندر

خودروی شاسی بلند میتسوبیشی که پس از فیس لیفت شدن اعتباری دوباره به برند اوتلاندر بخشید، دیگر خودروی پرجمعیت ژاپنی این لیست است که قیمت پایه آن از 22 هزار و 995 دلاری شروع شده و در نسخه‌های محور جلو و تمام چرخ محرک با 7 صندلی سرنشین عرضه می‌شود، گفتنی است که می‌توان به صورت سفارشی تجهیزات پیشگیری از تصادف را بر روی آن نصب کرد.

- سوبارو فارستر

سوبارو فارستر

خودروی جنجالی سوبارو در بازار کشور که انتقادات زیادی هم بر آن (بیشتر به خاطر طراحی ظاهری) وارد می‌شود، در بازار آمریکا به عنوان یکی از ایمن‌ترین شاسی بلندها شناخته می‌شود که با قیمتی 22 هزار و 395 دلاری عرضه می‌شود و دارای 5 صندلی سرنشین و سیستم چهارچرخ محرک متقارن است.

- تویوتا راو4

تویوتا راو4

تنها کراس اوور تویوتا که در بازار کشور خودمان هم حضور داشته و نسخه نیو فیس آن به تازگی راهی کشور شده است، با قیمتی 24 هزار و 350 دلاری در بازار آمریکا، به عنوان یکی از ایمن‌ترین خودروهای شاسی بلند عرضه می‌شود که در نسخه‌های چهار چرخ محرک و محور جلو محرک با پیشرانه‌های هیبریدی در بازار آمریکا قابل دسترسی است.

- ولوو XC60

ولوو XC60

این خودرو، تنها خودروی غیر ژاپنی و کره‌ای این لیست است که با رتبه‌ای خوب، توانسته خود را در این لیست بگنجاند، این خودرو را می‌توان با تجهیزاتی اضافی پیشگیری از تصادف خریداری کرد، ولی دیگر قیمتی بیشتر از قیمت پایه 36 هزار و 600 دلاری خواهد داشت. این اتومبیل هم در دو نسخه محور جلو و چهارچرخ محرک با 5 صندلی سرنشین ارائه خواهد شد.
توجه به این مورد ضروری است که این لیست برپایه خودروهای شاسی بلند ارزان قیمت بازار آمریکا آماده شده است و از آنجایی هم که بعضی از این خودروها در داخل کشور خودمان تردد می‌کنند، لذا این لیست می تواند برای بازار ما نیز مورد استفاده قرار بگیرد.
عکس ها
نظرات
 
 
 

Mj

1394/11/26
المانی ها کجان پس؟؟😨😁😁
 • فرامرز

  1395/2/15
  ۱- اینا مدل هایی هستن که امسال معرفی و به بازار اومدن و ازوماْ هم همه ی خودروهای جدید تست تصادف نمیشن (نمونش ب ام و سری ۷ که هیچ وقت تو یورو ان کپ تست نشده)
  ۲- این آمار مخصوص بازار آمریکا هست وگرنه همه میدونن که آلمانی ها تو ایمنی سرآمد هستن

مرتضی

1394/11/26
پرچم ژاپن همیشه بالاست

رضا

1394/11/26
این نوع کامنت نویسی و عشق ژاپن یا کره بودن باید مخصوص ما ایرانی ها باشه. مردمی که ناتوان از تولید کالایی مرغوب هستند تاسف آور هست که چطور به کشور دیگری می نازتد چون خودشون یا پدرشون صاحب خودرویی از آن کشور هستند.
برادر من اگر خودروی ژاپنی داری میتونی اینجا از تجربه استفاده اون بنویسی و مزایا و مشکلاتش را نسبت به خودروهای دیگر بیان کنی. آخه چه فکری شما دارید که بیایید کامنت بنویسید کره ای چطوره یا چینی چی هست و فقط ژاپن. خجالت آور هست.
 • آلفا

  1394/11/27
  دوست عزیز اکثر اینا اشخاصی هستن که کمبود های شخصیتی و درونیشون رو میخوان با برند ها پوشش بدن ،یه نوع اختلال هستش وقتی فرد هیچ نکته مثبتی تو خودش نمیبینه میخواد با اتکا به برند ها و رفتارهای خاص خودش رو کامل جلوه بده و اون احساس ضعف درونی رو پوشش بده ،مثلا کسی که حتی درست صحبت کردن رو بلد نیست اما با خرید ماشین لوکس بدنبال جذب شخصیت و اعتبار هستش .(جسارت به دوستان نشه منظور من بعضی از افراد خودنما بود ،وگرنه هیچکس با کمالگرایی مخالف نیست )
  8+
 • رفیق

  1394/11/27
  دستت درست

IX45

1394/11/26
حرف بی خود نزنید، آخه کی گفته این تست درست بوده؟؟؟؟؟؟ کو مدرک؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ همه میدونن که کره پیشرفت چشمگیری داشته//////////// کره تو اروپا مورد توجه هست چون اونجا به پیشرفت و تکنولوژی اهمیت میدن و مردمش قدر پیشرفت چشمگیر کیا و هیوندای رو میدونن /// امریکایی ها هم از اول آدمای متعصب و کور دل بودن اونا هم مثل بعضی از مردم نا آگاه ما که تو دهه 90 موندن عشق ماشین ژاپنی هستن خوب دودشم تو چشم خودشون میره /// اینا همون کارخونه های برشکسته هستن که تا چند وقت پیش تو اربگاشون پلیسه و آشغال بود و جون همین امریکایی ها رو گرفت
پس لطفا با دو تا عکس گول این ژاپنی هارو نخورید
انصافا اگه آرم این ژاپنی هارو بردارن همتون میگفتید اینا یه مشت ماشین من درآوردی چینی هست و کلی مسخره میکردید.
 • سهیل

  1394/11/27
  تو برو پیچ های سانتافت رو سفت کن یه وقت اتاقش به صدا نیفته
  23+
 • SUN MARTIN

  1394/11/27
  ماشین های ژاپنی فقط بدرد تاکسی شدن میخورن نمونه همون کرولا که فقط مناسب تاکسی شدنه نه چیز دیگه ای ماشینای ژاپنی بعد از 2 سال لش میشن
  سر دست ادم باید ردشون کنی برن ولی کره ای ها تا 10 سال عمر مفیدشونه سوناتا و النترا و سانتافه و آزرا شرف دارن به کرولا و کمری راو4 و پرادو
  اینو گفتم که دونسته باشین
  7+
 • Sina

  1394/11/27
  اولا از ماشین های ژاپنی برای این به عنوان تاکسی استفاده میکنن چون سگ جونن، کیفیت دارن نه مثل کره ای ها بعد سه سال به خرج بیفته که مجبور بشی عوض کنی، دوما پرادو، لندکروز، اریون، کمری مدل 2007 ها هنوز که هنوز ابهت داره مثل سوناتا و ازرا های 2007 حالت بهم میخوره نگاشون کنی مخصوصاً آون ازرا ها که فرم عقبشونو که میبینی مثل ادمایی میمونه که شلوارشون تا نصفه پایینه، تنها کاری که کره ای ها بلدن اینه که برن با چراغ های led برای چراغ های جلوی ماشین چشم ابرو درست کنن (خخخخ)،جان من یه شرکت معتبر پیدا کن این شکلی چراغ led بزاره، حتی ایران‌خودرو هم رو دنا خیلی ساده و قشنگ گذاشته.، منم میتونم با ده میلیون خرج کردن رو پراید ظاهرشو از کامارو قشنگ تر کنم ولی مگه باطن گندشم میشه تغییر داد.،
  اینو گفتم که دونسته باشی
  21+
 • احمد

  1394/11/27
  Sun mariin از خودت میپرسم :ازنظر تو از نگاه سال 2016، اون توسان و اسپورتیج نسل اول (که شبیه غورباقه اند) قشنگ ترن یا لندکروز و پرادو مدل 2006و2007؟
  10+

محسن

1394/11/27
سلام
احتمالا شماهم قبل ازینکه متن رو بخونید میدونستید سوبارو فارستر و ولوو سر اول بودن رقابت دارن
این دو خودرو ساز سالیان ساله که روی ایمنی کار میکنن
و با اختلاف بنظر من از بقیه لیست بهترن
واقعا فکر نمیکردم توسان توی اینجور لیستی جا داشته باشه و این نشون دهنده پیشرفت هیوندای هست

امیر

1394/11/27
همه دارین جنگ سره چی میکنید به این توجه کنید که چه ماشین های هم رده با چه ماشین های هستن تو ایران و چند برابر قیمت واقعی فروخته میشن بد سری میپرین ایران خودرو تحریم میکنید قیمت هوندا اکورد با توسان با اوتلندر و طبق این قیمت و ایران موقایسه کنید بد ببینید کی باید تحریم بشه یا همون لکسوس چند برابر اخه نامردا این مودل قیمت گزاری فقط کاره مردم ایران نه جای دیگه ما افتادیم به جون هم دیگه همدیگر و میخریم ههههه زنده باد ایرن

علی گرایلی

1394/11/27
رنو داستر پس کو؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • M.J.Z

  1394/11/27
  آشغال های فرانسوی اجازه ورود به امریکا رو ندارن جیگیر
  10+
 • ایمان

  1394/11/27
  رنو داستر در تست یورو ان کپ در اروپا فقط تونسته 3 ستاره ایمنی بگیره!!!! بعد میگی چرا اینجا نیست؟؟؟
  4+

امیر

1394/11/27
دوستانی که میگن سانتافه چرا نیست به دلیل اینکه در بازار آمریکا کیفیت مهم تر از ظاهر متاسفانه کیفیت ساخت سانتافه خیلی پایین من فقط تعجبی که کردم چرا اسمی از برند کیا نیست سورنتو خیلی راحت میتونست بین اینا باشه
 • ایمان

  1394/11/27
  سانتافه 5 ستاره ایمنی ار همین موسسه NHTSA داره و کیا سورنتو هم دارای +TSP از موسسه IIHS آمریکا داره. منتها این لیست مربوط به بالاترین امتیازات ایمنی هست.
  به نظر شما نبودن لندکروز، لکسوسRX ، کادیلاک اسکالید، جمس یوکان، ب ام و x3 و x5وx6 و.... در این لیست به معنی ایمن نبودن آنهاست؟؟؟؟؟ چرا قبل از نظر دادن کمی فکر نمی کنید. تشریف ببرید سایت همین موسسات ایمنی و خودتون قضاوت کنید!!!!!
  نکته جالب فقط حضور توسان بود که با توجه به قیمتش در ایران به نسبت بقیه قابل توجه است. البته اگر اون تیپی که تو آمریکا تست شده بیاد ایران!!!!!!!!!
  6+

ovies

1394/11/27
خخخخخخخخخخخخخخخخخخ چرا سانتافه نیست
خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ

مالفا

1394/11/27
ام جی = پیکان

سعید

1394/11/27
آقا ایمان چرا دقت نمیکنی برادر نوشته این لیست شاسی بلندهای ارزان قیمت هست برا همین لکسوز و لندکروزر و فورد داخلش نیستنهمینطور نخونده نظر نده
 • ایمان

  1394/11/27
  عزیزم
  لندکروز تفاوت قیمتی آنچنانی با خودروهای لوکسی مثل آکورا، لکسوس Nx و ولوو نداره!!!!
  ولی Rx و ب ام و خوب قیمتشون خیلی بالاتره
  جالبه ماشین 43هزار دلاری هم جز ماشین های ارزان قیمت آمریکا محسوب میشه!!!!

  1+

amr

1394/11/27
خخخخخخخ.چرا لندکروز نیست.خخخخ.چرا لکسوس ال ایکس نیست.اا یه مشت بچه دهه هفتادی ریختن تو این سایتای ماشین به ... کشیدن .تو ttمیری همین وضعه تو پدال میری همین وضعه اینجا میای همین وضعه.عوض اینکه بزارن ۴نفر که این ماشین دارن بیان از تجربه و معایب ماشین بگن دیگران استفاده کنند تا درست تصمیم گیری کنند برا خرید جروبحث میکنن

MasouD

1394/11/27
بقول دوستان برره ای: آخ جوون دعوا ! :))

Medi

1394/11/28
هیوندای توسان جزو حتی 20 اس یو وی پرفروش امریکا هم نیست اونوقت چظور مثل بمب در بازار امریکا صدا کرده است ؟ لطفا با سند ومدرک حرف بزنید .
http://www.goodcarbadcar.net/2016/02/usa-best-selling-suv-crossovers-january-2016-sales-stats.html

وحید

1394/11/28
سینا جان ، عمو ، چند سالته ؟
Top