لیفان x60

لیفان x60

اگر هیوندای سانتافه و شورلت کاپتیوا مدل 2006 را با چاشنی تویوتا RAV4 مخلوط کنیم(!)، محصول جدید لیفان خواهد شد به نام x60. این خودرو که اولین شاسی‌بلند خودروسازی لیفان چین است، توسط کرمان‌موتور به بازار عرضه خواهد شد. البته هنوز معلوم نیست دقیقا چه زمانی شاهد حضور این خودرو در بازار داخل خواهیم بود اما دیر یا زود، می‌تواند پشت هم‌وطن خود یعنی ام‌وی‌ام x33 را بلرزاند. با وجود اینکه طراحی خارجی x60 بسیار شبیه به هیوندای سانتافه و طراحی داخلی کپی خوبی از تویوتا RAV4 است، اما در کل ظاهری بسیار قابل قبول‌تر و بهتر نسبت به مدل‌های قبلی لیفان دارد و باید گفت با وجود اینکه هنوز این خودروساز چینی راه زیادی تا تبدیل شدن به یک خودروسازی معتبر را در پیش دارد، اما در این مدت پیشرفت خوبی کرده است.
قرار است لیفان x60 به جنگ هم‌وطن خود یعنی ام‌وی‌ام x33 برود و اگر بتواند از نظر قیمتی با این خودرو مبارزه کند، شاید بتوان گفت برنده مطلق این رقابت خواهد بود.
پیشرانه 4 سیلندر 16 سوپاپه لیفان x60 به حجم 1.8 لیتر که توانایی تولید 133 اسب‌بخار را دارد می‌تواند این چشم بادامی 1.3 تنی را در عرض حدود 11.2 ثانیه به مرز 100 کیلومتر در ساعت برساند و تا حداکثر سرعت 170 کیلومتر در ساعت پیش ببرد. مدلی که کرمان‌موتور برای عرضه به بازار در نظر گرفته است، دارای گیربکس 5 سرعته دستی است که مصرفی معادل 8.2 لیتر در هر 100 کیلومتر به صورت ترکیبی دارد و توانسته استاندارد یورو 5 را نیز بدست آورد.
با توجه به قیمت احتمالی x60 (حدود 30 میلیون تومان)، امکانات قابل قبولی نیز روی لیفان x60 نصب شده است که می‌توان به کیسه هوای راننده و سرنشین جلو، صندلی‌های عقب با قابلیت تاشو، کولر، شیشه‌های بالابر برقی و ترمزهای ABS و EBD اشاره کرد.
از سراسر وب
عکس ها
نظرات
 
 
 
Top