جیلی EC7-RV

جیلی EC7-RV

جیلی EC7 با یک پیشرانه معمولی اما لیست بلند بالایی از امکانات و تجهیزات و قیمتی بیش از 38 میلیون تومان به بازار عرضه شده و حال برادر کوچک خود یعنی EC7-RV را نیز به معرکه آورده است. EC7-RV که یک هاچ‌بک 4.3 متری است از همان پیشرانه‌ای بهره می‌برد که روی EC7 نصب است یعنی 4 سیلندر خطی 16 سوپاپه به حجم 1792 سی‌سی و طبق گفته سایت جیلران موتور، نماینده جیلی در ایران، همان عملکرد EC7 را دارد. 138 اسب‌بخار توان تولیدی، حداکثر سرعت 185 کیلومتر در ساعت و شتاب 12 ثانیه‌ای از جمله توانایی‌های این هاچ‌بک چینی است.
همچنین گیربکسی که روی خودرو نصب شده از نوع 5 دنده دستی است که به کمک آن مصرف سوختی کمتر از 7.2 لیتر در 100 کیلومتر در سیکل ترکیبی خواهد داشت.
تجهیزات بکار رفته در این خودرو کاملا مانند EC7 است با یک تفاوت که روی این خودرو سیستم BMBS نیز نصب شده است. این سیستم به راننده کمک می‌کند که در صورت ترکیدن لاستیک در سرعت بالا، بتواند خودرو را کنترل کند.
از نظر طراحی نیز باید گفت که در داخل هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند و شاید کسانی باشند که با طراحی پشت EC7-RV زیاد موافق نباشند و کمی آن را دور از هیجان بدانند.
با وجود اینکه هنوز قیمتی برای این خودرو مشخص نشده است اما می‌خواهیم کمی حدس و گمان بزنیم! قیمت EC7-RV مطمئنا ارزان‌تر از EC7 است اما نه خیلی(!) لذا احتمالا بین 30 تا 35 میلیون تومان به بازار عرضه می‌شود یعنی رقیب پژو 206 تیپ 6 اروپایی اما تکراری و پژو 207. شاید هم بعضی ترجیح دهند تا کمی سر کیسه را شل‌تر کنند و مزدا 2 ژاپنی بخرند!
از سراسر وب
عکس ها
نظرات
 
 
 
Top