مزدا 2 جدید، اقتصادی‌تر از گذشته

مزدا 2 جدید، اقتصادی‌تر از گذشته

چندی پیش شرکت ژاپنی مزدا اطلاعاتی را از سری 2 از محصولات خود منتشر کرد. مزدا 2 جدید که در حقیقت یک سوپرمینی به شمار می‌رود، احتمالا سبک‌تر خواهد بود و قابلیت مانور آن نسبت به مدل کنونی بیشتر می‌باشد.
مزدا 2 جدید بر پایه مدل مفهومی Hazumi ساخته شده که این مدل در نمایشگاه ژنو به نمایش در آمده است. البته این خودرو نسبت به مدل کنونی کاملا تغییر کرده و پلتفرم آن همان پلتفرم معروف Skyactiv است که هم‌اکنون مزدا3 و مزدا 6 از آن استفاده می‌کنند اما سایز آن برای مزدا 2 کمی کوچک شده است.
البته باید گفت که مزدا 2 جدید نیز هنوز در حد مدل مفهومی می‌باشد و مدل نهایی آن هنوز رونمایی نشده است. در این مدل مفهومی یک پیشرانه 1.5 لیتری دیزلی نصب شده است.
مزدا سعی کرده در این خودرو از آخرین تکنولوژی‌ها استفاده کند تا این خودرو را به عنوان یک محصول اقتصادی روانه بازار کند و با این شعار بتواند فروش خود را در بازارهایی نظیر اروپا افزایش دهد. البته این به آن معنا نیست که مزدا در فروش محصولات خود دچار مشکل شده زیرا در 12 ماه گذشته مزدا توانسته 160 هزار دستگاه از محصولات مختلف خود را به فروش برساند که به نسبت زمان مشابه در سال گذشته (126 هزار دستگاه) افزایش قابل توجهی داشته است.
این طور انتظار می‌رود که مزدا 2 جدید بهار سال آینده میلادی وارد بازار شود و احتمالا با مشخصاتی که تا به حال مزدا منتشر کرده، می‌تواند فروش خود را بیش از پیش افزایش دهد.
از سراسر وب
نظرات
 
 
 

پاسارگاد

1392/12/18
درود به همگی.میشه دوستان لطف کنن بگن اصلا خودروی مفهومی چیه؟چه ویژگی هایی داره؟من اصلا اطلاع ندارم.باسپاس.ایران سربلند

pH

1392/12/19
زیبا جادار ، مطمئن

aminhp

1392/12/20
واقعا خیلی زیباست.
مزدا با این ماشین ترکونده.

سینا

1392/12/21
بااین قیافه صد در صد گرونتر از مدل کنونی خواهد بود که به صرفه نست

hero

1393/3/15
جونمممممممم طراحی . چقدر بلند پروازی کردن سامورائی ها . به به . چه داشبورد نازی . آدم رو یاد سفینه های فضایی میندازه . جونم کیفیت . جونم تیپ . جونم دووم . جونم ژاپن
Top