تکنولوژی
تکنولوژی

اخبار تکنولوژی

تکنولوژی - 1396/8/7 - 20:00
استفاده از باد نیتروژن در تایر خودرو روز به روز در حال افزایش است و افراد بیشتری به استفاده از باد نیتروژن به جای باد معمولی روی می‌آورند. البته باد نیتروژن چیز جدیدی نیست و سال‌ها است که در لاستیک هواپیماها، خودروهای ارتش آمریکا و خودروهای مسابقات نسکار استفاده می‌شود. اما باد نیتروژن نیز همانند هر چیز دیگری دارای نکات مثبت و منفی است بنابراین ... با خودروبانک همراه باشید.
باد نیتروژن، خوب یا بد؟
تکنولوژی - 1396/5/22 - 19:00
سیستم انتقال قدرت متغیر CVT که به آن انتقال قدرت پیوسته هم گفته می‌شود، یک سیستم انتقال قدرت اتوماتیک است که به شکل یکپارچه نسبت‌ دنده را تغییر می‌دهد. سیستم CVT با سیستمهای انتقال قبلی که تعداد دنده‌های ثابت را در اختیار راننده قرار می‌داد، تفاوت داشته به طوریکه در هر زمان به محور خروجی اجازه می‌دهد سرعت مناسب و نسبت دنده مناسب را بدون وجود ... با خودروبانک همراه باشید.
گيربكس CVT و تفاوت های آن با گيربكس معمولی
تکنولوژی - 1396/5/5 - 14:00
MIVECیا همان سیستم خلاقانه میتسوبیشی برای کنترل الکترونیکی زمان‌بندی سوپاپ، نام تجاری یک تکنولوژی برای زمانبندی متغیر سوپاپ‌های موتور خودرو است که توسط میتسوبیشی موتورز توسعه یافته است. در واقع MIVEC همان سیستم VVT است که توسط این ابر کمپانی استفاده می گردد. MIVECزمان مصرف و خروج میل بادامک‌ها را متغیر می‌کند، که باعث افزایش قدرت و گشتاور خروجی ... با خودروبانک همراه باشید.
MIVEC ،تکنولوژی اختصاصی خودروهای میتسوبیشی
تکنولوژی - 1396/4/26 - 12:00
شاید بسیاری از افراد با شنیدن اصطلاح تایرهای ران فلت Run-Flat این ذهنیت را داشته باشند که با یک تکنولوژی جدید در ساخت تایر رو به رو هستند در حالیکه می‌توان نقطه آغاز مطالعات بر روی این فناوری را در دهه 30 میلادی یافت. شرکت صاحب نام Michelin در سال 1934 نوعی تایر با یک لایه دیواره درونی مخصوص ترولی‌های حمل بار کوچک طراحی کرد تا در صورت پنچری قادر ... با خودروبانک همراه باشید.
تکنولوژی تایرهای ضد پنچری ران-فلت
تکنولوژی - 1396/3/11 - 13:00
در خودروهای امروزی تکنولوژی چراغ‌های جلو، بسیار پیچیده‌تر از آن چیزی است که در نگاه اول حس می‌شود. فقط کافی است بعد از یک مدت رانندگی نسبتاً طولانی شب فرا رسد! در اینجا است که ارزش یک سیستم روشنایی خارق‌العاده قابل درک می‌شود. شرکت صاحب نام آئودی همواره در این مسیر پیشگام بوده و هرگز از کنار سیستم نور خودروهای تولیدی به راحتی عبور نکرده است. طبق ... با خودروبانک همراه باشید.
تکنولوژی جدید چراغ‌های آئودی چگونه عمل می‌کند؟ + فیلم
تکنولوژی - 1396/2/30 - 11:00
سوناتا هیبریدی یکی از تازه واردهای بازار ایران است که اخیرا توجه زیادی را به خود جلب کرده است. این خودرو را قبلا مورد تست رانندگی قرار داده ایم و می توانید تجربه ی رانندگی آن را در قسمت تجربه ی رانندگی سایت مطالعه کنید. اما امروز می خواهیم کمی به جزییات فنی این خودرو بپردازیم. سوناتا هیبرید دارای دو عدد موتور است که یکی درون سوز بنزینی بوده و ... با خودروبانک همراه باشید.
تکنولوژی هیبریدی هیوندای سوناتا را بهتر بشناسید + فیلم
تکنولوژی - 1396/2/9 - 14:00
در قسمت نخست این مقاله با سیستم چهارچرخ کمپانی بی ام و یعنی سامانه‌ی ایکس درایو آشنا شدیم. در بخش دوم قصد داریم تا سیستم چهارچرخ محرک ابداعی مرسدس بنز را که با نام تجاری 4Matic شناخته می‌شود را در خودروبانک به شما معرفی کنیم. اگر قصد دارید به قسمت اول این مقاله بروید و مطالعه اولیه در مورد سیستم های چهارچرخ متحرک بی ام و داشته باشید به صفحه با خودروبانک همراه باشید.
آشنایی با سیستم های چهارچرخ محرک (قسمت دوم) + فیلم
تکنولوژی - 1396/2/4 - 17:00
در صنعت خودروسازی، اصطلاحات و سیستم‌های زیادی وجود دارد که خیلی از مخاطبان آشنایی کافی با آنان ندارند، مثل لوله‌های تنفس ماشین‌های آفرودی یا به اصطلاح "اسنورکل" که کمتر کسی به آنان توجه می‌کند، در حالی که یک عضو حیاتی برای ماشین‌های آفرودی به شمار می‌روند. به همین دلیل امروز تصمیم به بررسی آن گرفتیم تا شما هم با این قطعه حیاتی ماشین‌های آفرودی ... با خودروبانک همراه باشید.
اسنورکل، لوله تنفسی خودروهای آفرود چیست و چگونه کار می ‌کند؟
تکنولوژی - 1396/1/8 - 15:00
همانطور که می‌دانید، سیستم‌های روشنایی زنون در صنعت خودروسازی دارای قدمت زیادی هستند و برای داشتن یک عملکرد بهتر برای رفع نواقص سیستم روشنایی هالوژن (چراغ های معمولی) روی کار آمدند که در عمل یک میدان دید بهتر برای راننده فراهم می‌آورند. هرچند استفاده از آنان در کشور ممنوع بوده و در صورت مشاهده چنین سیستم بر روی خودرو توسط ماموران راهنمایی و ... با خودروبانک همراه باشید.
چراغ‌های زنون بهتر است یا LED؟ + فیلم
تکنولوژی - 1395/12/15 - 17:00
بدون شک اگر رقابت در صنعت خودروسازی شکل نمی‌گرفت، حالا شاهد تولید و عرضه محصولاتی خارق العاده از شرکت‌های بزرگ خودروسازی نبودیم. محصولاتی که هرکدام برای خود رقیبی دارند و یا رقیبی برایشان بوجود می‌آید تا کارشان را در بازار فروش سخت کند. درست مثل تقابل محصولات لامبورگینی و فراری، محصولات مرسدس بنز و BMW و یا حتی شرکت‌های سنگین ساز تجاری هم رقابتی ... با خودروبانک همراه باشید.
سیستم چهارچرخ محرک کواترو در مقابل xDrive + فیلم
تکنولوژی - 1395/12/11 - 15:00
اختراع موتورهای احتراق داخلی، بدون شک یک انقلاب بزرگ در صنعت خودروسازی جهان به شمار می‌رود که باعث شد درمقایسه با ماشین‌های بخار، قدرتی بیشتر در فضای کوچک‌تری بدست آید که با گذر زمان پیشرانه‌های مختلف در اشکال متفاوت طراحی و تولید شد و هرچه به سمت جلو حرکت می‌کردیم، سیستم های جدیدی هم برای اتومبیل‌ها اختراع می شد. همچون سیستم پاشش سوخت انژکتوری که ... با خودروبانک همراه باشید.
چقدر توربوشارژر را می‌شناسید؟
تکنولوژی - 1395/11/24 - 12:00
راستي فاصله دو چرخ WB چيست؟ فاصله دو چرخ دو جلو است يا فاصله دو چرخ عقب يا فاصله وسط چرخ جلو از وسط چرخ عقب. جواب سومي است. اگر ماشين سه محور بود چي در آنصورت فاصله چرخ جلو از وسط فاصله دو چرخ دو عقب مي شود فاصله دو چرخ يا WB. فاصله دو چرخ جلو با هم يا دو چرخ عقب با هم track ناميده مي شود كه اگرچه در بيشتر ماشين ها اين دو عدد مساوي است ولي در ... با خودروبانک همراه باشید.
فاصله بین دو چرخ چیست؟
تکنولوژی - 1395/11/20 - 13:00
حتی قبل از اینکه به محتوای موضوع ذکر شده بپردازیم، بدون شک موتورهای شش سیلندر V شکل محبوبیت بیشتر خود را در مقایسه با موتورهای شش سیلندر خطی ثابت کرده‌اند، ولی در این بین یکسری استدلال برای برخی از شرکت‌های بزرگ خودروسازی مثل مرسدس بنز و یا حتی کمپانی خودروسازی BMW وجود دارد که همچنان از پیشرانه‌های شش سیلندر خطی بر روی محصولات خود استفاده ... با خودروبانک همراه باشید.
مزایا و معایب موتورهای 6 سیلندر خطی و V شکل + فیلم
تکنولوژی - 1395/10/19 - 18:00
عموم ماها روزانه با کلمات و اصطلاحاتی سروکار داریم که بدون توجه به معانی و مفهوم آنان ساده از کنارشان عبور می‌کنیم. یکی از این مفاهیم بسیار مهم و پرکاربرد می‌تواند اسب بخار باشد که تمامی افراد جامعه با آن سروکار دارند و یا نام آن را شنیده‌اند، ولی قریب به اتفاق اکثر آنان اطلاعی از مفهوم این کلمه و یا ریشه پیدایش آن ندارند، به همین دلیل قصد داریم ... با خودروبانک همراه باشید.
اسب بخار چیست؟ + فیلم
تکنولوژی - 1395/10/13 - 15:00
یکی از سیستم‌هایی که اخیراً در صنعت خودرو باب شده و برخی از شرکت‌های خودروسازی به سمت و سوی استفاده از آن رفته‌اند و دیگر شرکت‌ها نیز در تلاش هستند چنین سیستمی بر روی ماشین‌های خود داشته باشد، سیستم فرمان پذیری چرخ‌های عقب است که احتمالاً با آن آشنایی دارید و کارکرد آن را به چشم خود دیده‌اید. سیستم‌هایی که نمونه آن را نه در خودروهای جدید جهانی، ... با خودروبانک همراه باشید.
سیستم 4Control محصولات رنو چیست و چطور کار میکند؟ + فیلم
تکنولوژی - 1395/10/12 - 18:00
عملکرد خودروهای چهارچرخ محرک در مسیر های صعب العبور و خارج جاده و یا در شرایطی همانند برفی بودن جاده بیش از آنکه نیازمند قدرت موتور بالا باشد به نوع عملکرد سیستم انتقال نیرو وابسته است. گاهی می‌بینیم که یک هیوندای توسان در مسیری گیر گرده و توان حرکت ندارد اما مثلا یک تویوتا پرادو به راحتی می تواند آن مسیر را پشت سر بگذارد. چنین چیزی چندان ربطی ... با خودروبانک همراه باشید.
آشنایی با سیستم های چهارچرخ محرک (قسمت اول) + فیلم
تکنولوژی - 1395/10/6 - 11:00
اقتصاد آنلاین: این سنسور معمولا در قسمت بالای شیشه ی جلو و در قسمت وسط (در محدوده جای گذاری آینه جلو ) نصب می‌شود. این سنسور بر اساس اولتراسونیک یا امواجی که انسان قادر به شنیدن آن نیست کار می‌کند. عملکرد این سنسور مانند سنسورهای دیگر در خودرو است. با این تفاوت که این سنسور به گونه ای عمل می‌کند که در زمان بارندگی یا خیس شدن شیشه ی جلوی خودرو , ... با خودروبانک همراه باشید.
با عملکرد سنسور باران آشنا شوید
تکنولوژی - 1395/9/24 - 15:00
نویسنده: امین امیری فر اگر لاستیک ها حکم کفش های یک اتومبیل را داشته باشند، کل مجموعه چرخ ها مثل پاهای خودرو ایفای نقش میکنند. پس فرقی ندارد چقدر اسب بخار، گشتاور یا تکنولوژی در اختیار دارید! بدون داشتن چرخ های سالم سواری مناسبی نخواهید داشت. البته این مجموعه از قسمت های بسیار زیادی مثل رینگ، لاستیک، محورهای اتصال به سیستم انتقال قدرت، اتصالات ... با خودروبانک همراه باشید.
نکاتی در مورد زوایای چرخ ها
تکنولوژی - 1395/9/16 - 13:00
قطعا همگی شماها می‌دانید که وظیفه سیستم انتقال قدرت، تغییر دادن نسبت سرعت چرخ و موتور است. در واقع بدون یک گیربکس، خودرو فقط یک دنده خواهد داشت که به آن اجازه دهد تا با سرعت مناسب حرکت کند. لحظه‌ای را تصور کنید که در حال رانندگی با خودرویی هستید که فقط دنده 1 یا فقط دنده 3 داشته باشد. در حالت اول، خودرو با شتاب خوبی از حالت سکون خارج می‌شود و ... با خودروبانک همراه باشید.
مزایا و معایب جعبه دنده های CVT + فیلم
تکنولوژی - 1395/9/8 - 18:00
بنز جی کلاس از زمان عرضه‌ی خود در سال ۱۹۷۹ همواره مورد توجه دوستداران آفرود بوده و می‌توان این خودرو را در کنار رنجروور در صدر خودروهایی با قابلیت خارج جاده ای قرار داد. این خودرو از معدود خودروهایی است که دارای سه عدد قفل دیفرانسل هستند و همچنین تنها محصول مرسدس بنز است که فروش نسخه‌های AMG آن بیشتر از مدل‌های معمولی است. اگرچه ظاهر بنز جی کلاس ... با خودروبانک همراه باشید.
توانايي شاسي بلند در عبور از شيب چيست؟ + فیلم
123
Top