زشت و زیبا، تیبا 2 در برابر پژو 206 تیپ 2
این صفحه 117,692 بار مشاهده شده است - آپلود شده در 1394/9/17

زشت و زیبا، تیبا 2 در برابر پژو 206 تیپ 2

آزمایش و نوشته: سپهر زنگنه
عکس: بامداد صفائیان

هیچ کس نمی داند که چرا تیبا هاچ بک تحت عنوان تیبا 2 به بازار آمد اما به هرحال این خودرو با چند سال اختلاف نسبت به مدل سدان تیبا عرضه شد و علیرغم گذشت حدود یکسال از ورودش به خیابان ها، خودرویی نسبتاً جدید محسوب می شود که نقاط و مثبت و منفی عملکردش برای بسیاری افراد مبهم است. همچنین در پی نوسانات شدید ارزی چند سال گذشته ایران خودرو ناچار به اعمال تغییرات متعددی در مهندسی و تکنولوژی پژو 206 شد تا این بچه شیر نه چندان جوان را همچنان بر روی خط تولید حفظ کند. بنابراین در آزمایشی بر آن شدیم تا تیبا 2 که بر روی پلت فرم ارتقاء یافته پراید شکل گرفته است را در مقابل 206 ایرانی شده ایران خودرو قرار دهیم تا برای خریدارانی که قصد خرید یک هاچ بک ارزان قیمت درون شهری دارند، سنگ محکی از مزایا و معایب این دو خودرو نه چندان محبوب وجود داشته باشد.

طراحی

شاید بهتر باشد که وقت خود را برای توصیف طراحی این خودروها تلف نکنیم. 206 قریب به 14 سال است که در بازار حضور دارد و به یک زیباروی به شدت تکراری مبدل شده که جذابیت خود را برای عموم افراد از دست داده است اما تیبا هاچ بک در مقابل عجیب الخلقه و نازیبا اما تازه و متفاوت است. برخی کارشناسان ریشه های طراحی بخش جلو تیبا را الگو برداری از روی لانچیا اپسیلون توصیف می کنند، اما در نمای بغل عملاً این پلت فرم X100 سایپا (پراید ارتقاء یافته) است که حد و مرز هایی همچون فاصله محوری و پیش آمدگی سپر های جلو و عقب از محور چرخ ها را تعیین کرده و طبیعتاً دست طراحان برای ایجاد تغییرات وسیع در این پارامتر ها چندان باز نبوده است.

در نهایت به نمای عقب می رسیم که معجون بد مزه ای از بی حوصلگی و عدم خلاقیت را توامان ارائه می دهد. بر خلاف اصول رایج جهانی که طراحان تلاش می کنند تا تناسبی بین طرح چراغ های جلو و عقب را ارائه دهند، در نمای عقب تیبا 2 شاهد طرح چراغ های کاملاً متضاد با چراغ های بزرگ جلو هستیم و سادگی درب پنجم و سپر عقب هم هیچ نکته خاصی را به همراه ندارد. بنابراین دقیقاً مشخص نیست که سایپا استعداد طراحان خود را در چه راستایی استفاده می کند چرا که اثری از خلاقیت طراحان در هیچ یک از زوایای این خودرو به چشم نمی خورد.


مشخصات فنی

تیبا از هر جهت نسبت به پراید بهبود پیدا کرده، موتور 1.3 لیتری و ناتوان پراید به لطف افزایش حجم تا 1.5 لیتر و تغییر در سرسیلندر حالا حدود 80 اسب بخار قدرت ارائه می دهد، ضرایب گیربکس اندکی اصلاح شده و مجموعه دیسک و صفحه نیز بزرگتر شده اند. ترمز ها نسبت به پراید تقویت شده اند و در ساختار جلوبندی اثراتی از پیوند ژنتیکی با ریو دیده می شود. همچنین به لطف انجام اصلاحاتی ایمنی تیبا هم حداقل نسبت به پراید مقداری بهبود یافته اما به لطف عدم انتشار نتایج تست های تصادف، حد و اندازه این بهبود به شکل رسمی مشخص نیست.

بنابراین منصفانه است که تیبا را یک قدم مثبت و رو به جلو در ادامه سیر تغییر و تحول خاندان پراید بدانیم. در مقابل پژو 206 با موتور 1.4 لیتری 75 اسب بخاری، مشخصاً در مدل فرانسوی و اصلی از نظر ایمنی از تیبا پیشی می گیرد، اما از آنجا که ورژن جدید ایرانی شده هیچ گاه در آزمون تست تصادف شرکت نکرده است و تغییرات این خودرو در طول 14 سال عرضه در بازار ایران نیز روشن نیست، نمی توان در این مورد به درستی قضاوت کرد. به هر حال کمی بعید است که ایمنی 206 های فعلی از تیبا پایین تر باشد و در بدبینانه ترین حالت باید هر دو خودرو را از این لحاظ هم سطح دانست.


فضای داخلی

همانطورکه در تصاویر مشاهده می کنید، پژو 206 حاضر در میدان از نوع فرانسوی با کارکرد نسبتاً بالاست که به وضوح از نظر کیفیت کابین و زیبایی فضای داخلی نسبت به خودروهای جدید پژو نشان (غایب در تصاویر) برتری دارد. تیبا در مقابل چه از نظر کیفی و چه از نظر زیبایی طراحی داشبورد و فضای کابین هیچ نقطه قوت خاصی نسبت به 206 ندارد و یکپارچه و بلا استثنا از پلاستیک خشک و خشن شکل گرفته است، اما برای سرنشینان عقب فضای پا در تیبا بسیار بهتر از 206 است و این موردی است که می تواند مورد توجه مصرف کنندگان ایرانی واقع شود.
اندر حکایت دقت در طراحی تیبا اینکه دید رو به عقب (آینه وسط) به دلیل تعبیه سه پشت سری هم اندازه بر روی صندلی عقب در حد فاجعه است و این مورد وقتی تشدید می شود که بدانید ارتفاع شیشه عقب نیز به دلیل تعبیه لولا درون سقف، نسبت به تیبا سدان کاهش یافته. در واقع این وضعیت به قدری بغرنج است که مالک تیبا ناچار شده تا پشت سری وسط را از جای خود خارج کند بلکه روزنه ای از نور و میدان دید برای مواقع لزوم وجود داشته باشد.
در مقابل فرانسوی ها از شیوه رایج در سطح جهان استفاده کرده اند و پشت سری مربوط به سرنشین وسط را با ابعادی کوچکتر و به شکل جذب شده درون صندلی عقب درنظر گرفته اند تا دید رو به عقب حتی المقدور مختل نشود. به هرحال جزییات در کابین تیبا چندان چنگی به دل نمی زند، برای مثال کلید های شیشه برقی عقب (آپشن) با کلید های شیشه برقی پراید مشترک هستند و اتفاقا همچون کلید های پراید از جای خود خارج می شود. جالب تر آنکه آینه های جانبی برقی هم در این خودرو آپشن هستند و مجموعه این دو آپشن در کنار رینگ های اسپرت چرخ، حدوداً 700 هزار تومان اختلاف قیمت را نسبت به نمونه پایه که فاقد این تجهیزات است،به وجود می آورد.


پشت فرمان

توصیف حس و حال رانندگی با 206 به نظر کاملا زاید و تکرار مکررات است، چرا که اکثر ایرانیان تجربه رانندگی با این خودرو را داشته اند، اما اگر کنجکاو هستید تا تفاوت رانندگی تیبا هاچ بک را با 206 تیپ 2 بدانید، می توان به مواردی از قبیل احساس بهتر راننده پشت فرمان 206 اشاره کرد که هم به موقعیت قرار گیری صندلی، فرمان و ارتفاع نشیمنگاه صندلی ارتباط دارد و هم از کمتر بودن مرکز ثقل و هندلینگ بهتر 206 ناشی می شود. در مقابل راننده تیبا به لطف ارتفاع بیشتر، تسلط بهتری بر ابعاد خودرو دارد و این نکته ای است که می تواند به خصوص برای رانندگان تازه کار و کم تجربه از اهمیت ویژه ای برخودار باشد. همچنین فنربندی تیبا در مجموع نرمتر از 206 احساس می شود و سرنشینان عقب با کوبش های کمتری بعد از افتادن چرخ ها درون انواع چاله و خندق های موجود در سطح شهر روبرو می شوند.

این نکته شاید از نظر رانندگی اسپرتی و هندلینگ چندان تاثیر گذار نباشد اما با توجه به ماهیت شهری خودروهای این کلاس و شرایط جاده ها و راه های کشورمان می توان نتیجه گرفت که نرم بودن فنربندی در مجموع مزیتی برای تیبا محسوب می شود.
به بخش هیجان انگیز و جالب آزمایش فنی یعنی مقایسه توانایی های حرکتی می رسیم. برای خود ما هم سوال است که بین 206 شناخته شده و تیبا که بر اساس پراید ارتقاء یافته کدام یک می تواند در رقابت شانه به شانه برنده میدان باشد.
پس از گرم کردن نسبی موتور و رسیدن به دمای مطلوب کاری، خودروها را به خط می کنیم تا درگی کوتاه اما جالب را برگزار کنیم. برای پرهیز از بروز خطای راننده، تصمیم میگیریم که مسابقه را در هر دو حالت درگ از حالت ایستاده و استارت در حین حرکت برگزار کنیم و نتیجه این رویارویی درون شهری را می توانید در ویدیو زیر مشاهده فرمایید:


گفتنی است که این تست به دلیل نزدیک بودن شرایط چندین بار تکرار شده تا حتی المقدور از خطای آن کاسته شود.
تیبا از نظر کشش موتور و ضرایب دنده مشکل چندانی ندارد اما مسئله قلق گیری تعویض دنده 2 به 3 وجود دارد که می تواند نتیجه را به نفع راننده پژو 206 تغییر دهد. مسئله دیگر به کات آف بسیار پایین موتور تیبا مربوط می شود که در حدود 5500 دور بر دقیقه تعیین شده است و احساسی شبیه راندن موتورهای دیزل را به راننده منتقل می کند. در واقع برای شتاب گیری بهینه لازم است که تعویض دنده را در حدود 5000 دور بر دقیقه انجام دهید که رقمی مضحک در مقایسه با سایر موتورهای بنزینی به نظر می رسد.
همچنین صدای وارد شده به درون کابین تیبا در دورموتور های بالا به شدت زیاد می شود و از این نظر می تواند به خوبی با خودروهای ارزان قیمت چینی رقابت کند. در مقابل 206 علاوه بر آرامش بیشتر کابین و هندلینگ بهتر از نظر ترمز گیری نیز قبراق تر از تیبا ظاهر می شود. هرچند در این مورد نمی توان به قطعیت نظر داد چرا که هیچ یک از خودروهای حاضر در آزمایش کاملاً نو نیستند و ممکن است کیفیت ترمزگیری آن ها نسبت به شرایط ایده آل دچار افت شده باشد.


پیروز میدان

در شرایطی که اوضاع بازار خودروهای ارزان قیمت اصلاً جالب نیست، هر دو خودرو جزو معدود انتخاب های خریداران به حساب می آیند و اگر به دنبال هاچ بک مطمئن و کم دردسر با گیربکس اتوماتیک و حداقل فاکتورهای ایمنی تایید شده هستید، باید نزدیک به 2 برابر قیمت تیبا را خرج خرید رنو ساندرو کنید! بنابراین مشخص است که انتخاب بین این دو خودرو نبرد بهترین ها نیست و کاملاً برعکس، انتخابی بین بد و بدتر خواهد بود، اما تیبا هاچ بک در حدود 27 میلیون قیمت دارد و خرید پژو 206 تیپ 2 هم حداقل 33 میلیون تومان خرج بر میدارد.
با این حساب مشخص است که با توجه به افت کیفی شدید و عجیب 206 های جدید، خرید تیبا با قیمت کمتر ریسک کمتری به همراه دارد و این خودرو نه چندان زیبا، می تواند در بلند مدت هم مخارج نگهداری کمتری را به مالک تحمیل کند، البته که تیبا 2 به هیچ عنوان خودرو بی عیبی نیست و در بعضی مدل ها مالکین با مشکلاتی در سنسور های چینی موتور مواجه شده اند و یا از سر و صدای اضافی گیربکس این خودرو شکایت دارند، اما چنین مشکلاتی در مقابل فهرست بلند بالا و طویل بلاهایی که 206 می تواند سر خریدارش بیاورد به شوخی شبیه است.

بنابراین در انتخاب بین این دو خودرو سه حالت مختلف اتفاق می افتد. در مقایسه نمونه های صفر کیلومتر، تیبا می تواند با قیمت کمتر و هزینه کمتر نگهداری برنده میدان باشد، اما چنانچه نمونه های تمیز و کم کارکرد پژو 206 را با قیمتی کمتر از تیبا سراغ دارید، انتخاب این خودرو در مقایسه با تیبا هاچ بک می تواند کاملاً منطقی باشد، اما در سومین حالت اگر بین 206 دست دوم و تیبا صفر کیلومتر مردد هستید، باید بین هندلینگ و طراحی بهتر 206 در مقابل هزینه نگهداری کمتر و شتاب بهتر تیبا یکی را انتخاب کنید. جدال همیشگی عشق و منطق...
همانطورکه گفتیم هدف از این مقایسه، رقابت تیبا ۲ با پژو ۲۰۶ های جدید ایرانخودرو بوده است اما در روز آزمایش به دلیل عدم دسترسی به ۲۰۶ مدل بالا از یک نمونه قدیمی تیپ ۳ استفاده کردیم، نکته مهم این است که از نظر فنی هیچ تفاوتی بین تیپ ۲ و ۳ وجود ندارد و اختلاف این دو مدل به تجهیزات رفاهی آنها مربوط میشود، برای مثال درحالی که ۲۰۶ تیپ ۲ از شیشه بالابر برقی، آینه های جانبی همرنگ بدنه و تهویه مطبوع اتوماتیک بی بهره است، تیپ ۳ به عنوان نمونه فول مدل ۱.۴ لیتری با چنین امکاناتی راهی بازار می شد اما به هر روی از نظر مسائل فنی و توانایی های حرکتی تیپ ۳ با نمونه های تیپ ۲ جدید ایرانخودرو مشابهت کامل دارد، هرچند که متاسفانه نمونه های جدید دچار افت کیفیت شده اند.
در پایان ضمن تشکر از مالکین محترم خودرو ها،آقایان مهبد سائسی و محمد حسین صیفی و آرزوی عرضه محصولی با کیفیت، ایمن و ارزان قیمت برای عموم ایرانیان، جدول مشخصات فنی تیبا 2 و 206 تیپ 2 را به خوانندگان همشگی خودروبانک تقدیم می نماییم:
مشخصات فنی
مدلتیبا 2پژو 206 تیپ 2
پیشرانه4 سیلندر 1.5 لیتری4 سیلندر 1.4 لیتری
قدرت80 اسب بخار75 اسب بخار
گشتاور126 نیوتن متر118 نیوتن متر
وزن1050 کیلوگرم1025 کیلوگرم
ایمنینا مشخص2 یا 3 ستاره
بر اساس مدل فرانسوی
شتاب صفر تا صد رسمیاعلام نشده14.1 ثانیه
قیمتحدود 27 میلیون تومانحدود 33 میلیون تومان
عکس ها
نظرات
 
 
 

حسین

1395/11/25
این اشخاصی که پژو دارند ومجبورند تحملش کنند خواهشا از کوچه علی چپ بیرون آمده و واقعیت را قبول کنند. تیبا موتور جدید .کم اصطحلاک .کم مصرف .کم خرج . پرقدرت .پرشتاب .بدنه محکم وقابل قبول . تنها بهانه منتقدان فقط صدای تیبا ست که آنهم زیاد مهم نیست نرمی که تیبا داره عمرا اگه 206 داشته باشه .هندلینگی که تیبا داره عمرا اگه 206 داشته باشه وووو . ومن الله التوفیق.

رضا

1395/11/27
من پژو ٤٠٥ دارم مدل ٨٤ يه تيبا ٢ هم ثبت نام كردم كه فروردين تحويلم بدن فكنم با اين حرفايي كه گفته شد برم بفروشم حق ثبتناممو😢
 • رضا

  1395/12/16
  1000درصد اصلا شک نکن برو پس بده حتما حتما
  خرسوار بشی بهتره
  بعدشم کسی نصف قیمت نمخره
  7+

Z.H.R

1395/12/3
سلام یه سوال داشتم دوستان
تیبا 2 EX که امکانات جدید نسبت به SX داره (رینگ آلمینیومی،شیشه بالا بر برقی عقب و تنظیم برقی آینه جانبی ) آیا مدل 96 رو که تحویل میدن این امکانات رو مستقیما داره یا نه باید تازه سفارش داده بشه و اعمال بشه ؟
 • محمدرضا

  1395/12/8
  داره وبروزه
  5+
 • علیرضا

  1395/12/10
  همه رو داره غیر از رینگ (تموم کردن متاسفانه)
  4+
 • هادی

  1396/2/24
  با سلام.بله داره از مدل 95 اینا که گفتی رو داره
  2+

محمد

1395/12/8
تیبا 2خیلی هم بهتره و بروز تره من که هرچی تحقیق کردم به همین رسیدم....206دیگه قدیمی شده از موقعی که پیکان هست اونم بوده ...بیایید یه کم به روز باشیم و تیبا بخریم!!!

محمد

1396/1/17
من دو تا رو داشتم ولی تیبا ۲ کم مصرف تر نرم تر عقب جادار تر کم خرج تر پر شتاب تر و قیمتش پایین تر ایرانیا عادت دارند در مورد ماشینی که سوارش نشدن نظر میدن که اکثرا چرند مینویسند

سجاد

1396/1/18
شما از هر لحظ حساب کنی تیبا از 206 که از پنجاه سال پیش در ایران تولید میشه بهتره و هیچ شکی هم توش نیس من خودم تیبا دارم با هزارتا سمند و 206 کورس گذاشتم هیچ کدوم به گرد پای تیبا هم نمیرسن خواهشا از چیزی که سر در نمیارید حرف نزنید الان دیگه تقریبا همه مردم میدونن که تیبا از سمند و پارس و 206 بهتره به خاطر همین الان تولید تیبا دو از همه ی ماشین های ایرانی بیش تره و مردم بیش تر استقبال میکنن
 • اصغر

  1396/2/9
  دوست عزیز تیبا موتورش همون پرایدیه .بعدشم 206کلا 15سال نیست .ساخته شده چی میگی واسه خودت
  4+
 • اصغر

  1396/2/9
  دوست عزیز تیبا موتورش همون پرایدیه .بعدشم 206کلا 15سال نیست .ساخته شده چی میگی واسه خودت
  7+

مهدی

1396/1/22
من یه 206 تیپ 6 اتومات داشتم واقعا قلبا 206 بیشتر دوست دارم یک بار تو اتوبان تهران قزوین نزدیک به چند کیلومتر با هم کورس گذاشتیم فکر نمیکردم بتونه نزدیک بهم حرکت کنه با فاصله کم . الان ماشینمو فروختم و بخاطر قیمت و ارزونی لوازمش میخوام تیبا بگیرم که تا حالا نشستم پشتش ببینم به اندازه 206 مدل 88 هست یا نه .

مهدی

1396/1/31
چه مقایسه مسخره و بیخودی.آخه کسی ۲۰۶رو با تیبامقایسه میکنه؟؟؟؟چیه این دو‌ماسین قابل مقایست آخه؟؟؟؟؟

یاسر

1396/2/21
اول ازهمه تشکرمیکنم.بنظرم نقدوبررسی منصفانه و خوبی بود
فقط کاش یه مقدا بیشتردرمورد هزینه های مصرفی صحبت میشد.
واقعا من الان باحدود بیست هفت میلیون پول،تو نوع سوم از انتخاب موندم.
ماشین زیبا و رویایی ای که از دوازده سیزده سالگی آرزوی داشنتش رو داشتم با کیفیت نه چندان خوب مدلهای جدید رو بخرم یا تیبایی که به جهت موتوری و شتاب و کم خرجی،بهتره
به قول نویسنده متن جدال بین عشق و منطق...
 • هادی

  1396/2/24
  دوست من تیبا 2 نوک مدادی بخر خیلی قشنگه من خودم دارم.
  6+

محمد

1396/2/22
با سلام
من یک تیبا هاچ بک دارم و یک ۱۱۱ یورو۴.
گیربکس این دو رو با هم عوض کردم در نتیجه با توجه به ریز بودن دندانه های گیربکس ۱۱۱ نسبت به تیبا الآن شتاب تیبا ۱۵ کیلومتر چه در ضرایب دنده ها و چه در شتاب اولیه افزایش داشته و مصرف سوخت و صدای موتور رو هم به شدت کاهش داده.
به نظر شخصی من شاید تیبا زیبایی و دیزاین داخلی ۲۰۶ رو نداشته باشه ولی به شدت نرم تر و اتاقی دلباز تر داره و در کورس سرعت های بالا هم هرگز ۲۰۶تیپ۲ توان مقابله با تیبا رو نداره.

mmmmm

1396/3/3
گربه دستش به گوشت نمیرسید میگفت تلخه..حکایت بعضی از دوستانه..خب معلومه کسی که 206 میخره حتما توان نگهداریشم داره..پس واسش مهم نیست خرجش چقد باشه..بعدشم خدایی این چه مقایسه اییه..206 سالیانه ساله که داره استفاده میشه ولی هنوز ابهت خودشو از دست نداده.برخلاف اکثر ماشینا که بعد 5 سال دیگه طرفدار ندارن..حالا همه نقطه قوتا شو ول کردن چسبیدن به فنرای خشک و جا پای سرنشینای عقبش..خخخخ

اسی

1396/3/17
اخه چرا 206 رو با این تیبای لگن مقایسه میکنید؟؟؟!!!!!!!!!!!!!چهره 206 کل ماشینارو می ارزه...مخصوصا 206 اسپرت که هیچ ماشین داخلی وخارجی به پاش نمیرسن....تیبا2 رو باید با ژیان مقایسه کنید....البته ژیان به این تیبا شرف داره
 • zak2012

  1396/3/22
  کلا توهم زدی نه ؟؟؟
  5+
 • Alireza

  1396/4/6
  تا حالا تو عمرت پشت ماشین نشستی که اومدی واسه ما داری مقایسه میکنی؟؟؟؟

zak2012

1396/3/22
دوستانی که 206 تیپ 2 سال 96 دارن از ماشین هاشون راضی هستن ؟؟؟ جنس قطعات ، شتاب ، کیفیت مواد مصرفی داشبورد و ....
 • مجتبی

  1396/3/30
  سلام نخری تیپ2 بهتره چون هیچی نداره از موتور بی نام و نشون که تو چین داره ساخته میشه اونم ضعیف فقط 1300 سی سی حجم موتور داره قدرت و کشش نداره کیفیت لوازم مصرفی هم پایین داشبورد به صدا میافته صندلی صدا میده گیربکس زوزه با این قیمت اصلا ارزش خرید اقتصادی نداره تازه هزینه قطعات و نگهداریش هم خیلی بالاست
  بنظر من تیبا2 صفر بخر
  ماشن خوب با شتبا بالا با موتور قوی 1500 سی سی مگا موتور.... الان موتور پارس تندر داره مگاموتور میزنه ..... صندلی های خوش فرم که کل بدن میگیره.... کولر عالی... ماشین نرم و تند و تیزیه.... شیشه های عقبش برقی .... آینه های برقی... رینگ اسپورت .... دوسال گارانتی.... فضای خیلی بیشتر سرنشینان و صندوق.... از همه مهمتر ارزونتره 28 میلیون هزینه نگهداری و قطعاتش هم ارزون هست ....
  دیگه تصمیم با خودت .........
  4+

علی

1396/3/31
من این خودرو را تازه خریدم خرداد 1396.این خودرو داخلش از206بزرگتر هست و هم رانندگی از 206 راحتتر هست.ولی ی سری اشکالاتی داره که بخاطر بی توجه ای در این خودرو وجود داره.1 جای دنده خودرو هم خیلی دور هست و هم پایین تعبیه شده.2 کیفیت قطعات پلاستیکی مثل کلیدهای شیشه بالا برها.دریچه کولر . کنسول جلو.کلیدهای چراغهای مه شکن. اگر از جنس بهتر استفاده می شد احساس بهتری در رانندگی داشتیم.فاصله دسته راهنما اگر 2-3 سانت به فرمان خودرو نزدیکتر بود خیلی کار با ان اسانتر بود.و صدا موتور که در دورهای 4 به بالا آزار دهنده هست.با یک مقدار عایق بندا مناسب بی صدا میشد.خودروهای قبل من 206 - 405- بوده گفتم که فکر نکنید پراید سوار بوده ام

امیر

1396/4/3
سلام
من تیبا دو ی مدته دستمه و سوار شدم هزینه پایینه درسته ولی ی سری مشکلات برقی داره ک سایپا فراخوان زده ماشینا رو ببرن درست کنن. 206 و همه سوار شدیم ولی من خودم همیشه دوست داشتم 206 بخرم ب خاطر ظاهر و شتاب و جوان پسند بودنش
منتهی از اون وقتی ک پشت تیبا نشستم با اینکه اشکال در رابطه با دنده ٢واقعیت داره ولی واقعا ب نسبت قیمت و هزینه نگهداری ماشین خوبیه ، سواری خیلی خوبی داره من ندیدم کم بیاره تو سر بالایی ولنجک و سر بالایی لواسون هم خوب بود من خودم الان شک دارم چی بخرم
هر چی فکر کردم غیر ظاهرش ک شبیه تخم مرغه چیز بدی ندیدم
Top