تست جاده ای ام وی ام X33S ، بررسی شاسی بلند جدید ام وی ام در چالوس
این صفحه 16,507 بار مشاهده شده است - آپلود شده در 1395/8/26

تست جاده ای ام وی ام X33S ، بررسی شاسی بلند جدید ام وی ام در چالوس

آزمایش و نوشته: محسن آل طه
عکس: بامداد صفائیان

شروع تست جاده ای

اواخر تابستان بود که پس از رونمایی از ام وی ام X33S در نمایشگاه مشهد، که به نام X33S شناخته می شود، تست جامعی را از این خودرو در داخل شهر منتشر کردیم و به بررسی جدیدترین شاسی بلند ام وی ام پرداختیم. تستی که در شهر انجام شد و در آن قسمت های مختلف این خودرو را مورد بررسی قرار دادیم که می توانید در صفحه تست و بررسی ام وی ام X33S مشاهده کنید. حال پس از گذشت حدود 2 ماه، استقبال بسیار مشتریان از این خودرو، شرکت مدیران خودرو را وادار کرد تا تبلیغات گسترده تری را برای این خودرو انجام دهد و روز سه شنبه، 25 آبانماه بود که خودروبانک به همراه جمعی از خودرونویسان و خبرنگاران خودرویی، به تست جاده ای و دقیق تر این خودرو پرداخت و ام وی ام X33S را نه تنها در جاده های چالوس، بلکه در مقاطعی، قابلیت آفرودی آن را نیز محک زد و در ادامه می توانید تجربه ما از این خودرو را در شرایط مختلف جاده ای بخوانید.

چهره جدید ام وی ام

اجازه دهید قبل از هر چیز توضیحاتی در مورد چهره و ظاهر این خودرو بدیم. چینی ها علیرغم پیشرفت چشمگیر خود در بخش طراحی، با گذشت زمان خودروهای خود را بیشتر شبیه خودروهای موفق دیگر می سازند که نمونه ی آن را نیز می توانید در ام وی ام 315 جدید ، چری آریزو 5 و یا حتی لیفان 820 نیز مشاهده کنید. ام وی ام X33S نیز از این قاعده مستثنی نیست و از نظر ظاهری مخصوصاً نسبت به مدل قبلی، پیشرفت چشمگیری داشته است. شاید اولین موردی که بسیار جلب توجه کند این مورد است که در مدل اسپرت، سقف خودرو به رنگ مشکی طراحی شده که به نظر نگارنده شاید به مذاق بعضی خوش نیاید و در مقابل برای بعضی جوانان حتی نقطه قوت محسوب می شود. قسمت دومی که دستخوش تغییرات اساسی شده، طراحی جلوپنجره و نمای جلویی است که باید آن را نسبت به قبل یک قدم رو به جلو دانست که X33S را به خودروهای روز نزدیک تر کرده است. کمترین تغییرات را در نمای جانبی شاهد هستیم، جایی که بارزترین تغییر استفاده از رینگ های اسپرت 5 پر دوبل است که حقیقتاً طراحی زیبایی دارند. نمای عقبی نیز تغییرات جزئی و نه کلی را به خود دیده است ولی در کل بهتر از قبل شده است، و به جز وجود سر اگزوزهای نمایشی که حتی داخل آنها پر شده و خروجی اگزوز از قسمت چپ و زیر سپر بیرون زده است، باقی قسمت ها در این نما نمره قبولی را می گیرند.

اما بدون اغراق بزرگترین پیشرفت این خودرو در داخل آن است، جایی که بیشترین و البته مفیدترین تغییرات را دارد. دیگر از آن داشبورد قبلی با طرح کاملاً کسل کننده خلاص شده ایم و تمامی بخش ها همانند خودروهای جدید بازار هستند. از نشان دهنده‌ها و غربیلک فرمان گرفته تا صفحه نمایش نصب شده در داشبورد وسط. نکاتی که شاید نظر هر بیننده ای را به سوی خود جلب کند، نوارهای قرمز رنگی است که دور خروجی های تهویه مطبوع و یا قسمت های دیگر کابین قرار گرفتند و نمای داخل اتاق را بسیار زیبا و اسپرت جلوه داده اند. همچنین صفحه نمایش میانی داشبورد و نوع طراحی دور آن که به امتداد صفحه پشت کیلومتر شمار است، هماهنگ و جذاب هستند.

مورد دیگر قابل اشاره، نوع نمایش شمارنده های پشت کیلومتر شمار است که اعداد به صورت عمودی بر خطوط نمایش داده شده اند و ما را به سرعت به یاد نمایش مشابه در خودروهایی نظیر تویوتا کرولا و یا فورد ماستنگ نسل قبل می اندازد.


سطح تجهیزات

در خصوص تجهیزات، ام وی ام در مقایسه با رقبای هم قیمت خود در وضعیت خوبی قرار دارد و به راستی در این مورد چینی ها هیچ وقت کم نگذاشته و هر خودرویی از آنها در هر رنج قیمتی مملو از تجهیزات و امکانات گوناگون است. به گفته ی سازنده ۱۸۰ آیتم در این خودرو تغییر کرده اند که برخی از آن ها شامل مواردی مانند وجود دو حالت رانندگی، Eco Mode برای کاهش مصرف سوخت و Sport Mode برای رانندگی پرشتاب، کاهش صدای ورودی به کابین طبق استاندارد NHV، سنسور و دوربین دنده عقب، نمایشگر ۸ اینچی لمسی، بلوتوث با قابلیت اتصال به تلفن همراه، تریم داخلی دو رنگ، صندلی‌های چرمی با دوخت قرمز، رینگ‌های آلومینیومی ۱۷ اینچی، کاور جدید لاستیک زاپاس، بدنه‌ی دور رنگ در مدل اسپرت و وجود کیت سر اگزوز در دو سمت سپر عقب هستند.

عملکرد خودرو در جاده چالوس و آفرود

شاید تمام این مقاله را برای این قسمت آماده کرده باشیم تا تجربه خود را از چندین ساعت رانندگی با ام وی ام X33S در جاده چالوس و کمی هم آفرود سبک به اشتراک بگذاریم. تمامی طول مسیر، ام وی ام های آماده شده با پنج سرنشین بزرگسال بودند و در جاده هر فشاری را هم که فکر کنید به این خودروهای زبان بسته آوردیم.

همانطورکه می دانید در یک خودروی 2 لیتری سوار بودیم که می توانست 136 اسب بخار و 180 نیوتن متر را تولید کند. توانی که تقریباً در رنج متوسط خودروهای بازار است. گیربکس استفاده شده روی این خودرو از نوع CVT است و یک دکمه در سمت چپ فرمان، روی داشبورد قرار داشت و می توانستیم نوع رانندگی را به صورت Eco و یا Sport کنیم که تقریباً نگارنده از اول سفر اقدام به تغییر آن به اسپرت کرد. کشش خودرو در جاده های پرچیچ و خم و البته زیبای چالوس خوب بود. باید اعتراف کنیم که با 5 سرنشین، احساس کاستی در آن وجود نداشت و راضی کننده بود اما در مواقع سبقت گرفتن، آن شتاب مورد نظر و به قول معروف "از جا کنده شدن" به دست نمی آمد و شتاب گیری به صورت آرام انجام می شد که می توان این را به دلیل پر بودن خودرو و همچنین عملکرد گیربکس CVT بدانیم (البته این نکته هم قابل تذکر است که نباید از این خودروی 136 اسبی، انتظار قدرت موتور لندکروز 8 سیلندری را داشته باشیم!). همین عملکرد CVT باعث می شود که راننده در حالت های معمولی رانندگی در حالت D بماند و به رانندگی آرام خود ادامه دهد و از ضرایب پیوسته این نوع گیربکس استفاده کند ولی در مواقع ضروری مثل شتاب گیری، دنده را روی حالت تعویض دستی گذاشته و اقدام به تعویض دستی دنده ها کند (این خودرو به صورت دستی 7 سرعته می باشد) و باعث می شود کنترل دور موتور و کشش پیشرانه به صورت مناسب تری انجام شود و همین کار سبب سبقت های بهتری می شود بطوریکه در بسیاری از مسیر دنده ها را به صورت دستی تعویض می کردیم و عملکرد پیشرانه و گیربکس نیز در این حالت بسیار رضایت بخش تر بود.

در ادامه راه و در جوار رودخانه کنار جاده، و بعد از عکاسی سعی کردیم دو چرخ جلو را به آب بزنیم و کمی در مسیر گل آلود کنار رودخانه، عملکرد آن را بسنجیم. درست است که این خودرو یک شاسی بلند محسوب می شود، اما به عنوان یک خودروی تک دیفرانسیل نباید از آن انتظار همان لندکروز 8 سیلندری (!) را داشته باشیم اما همین ارتفاع بیشتر خودرو نسبت به خودروهای معمول بازار و همچنین چرخ های پهن، باعث می شود تا قابلیت های آفرودی مناسب تری داشته باشد و کمی جرات ماجراجویی را بدهد. در این مرحله ام وی ام X33S توانست بدون مشکلی و البته با کمی مهارت رانندگی از گل ها و شرایط ناهموار کنار رودخانه جان سالم بدر برد و به راحتی خود را به جاده برگرداند.

اما اصلی ترین قسمت تست خارج از جاده ای که از ام وی ام X33S گرفتیم، کنار رودخانه ای بود که از راه پرپیچ و خمی به آن رسیدیم. با توجه به اینکه خودروی امداد مدیران خودرو نیز همراه ما بود، تصمیم گرفتیم از این رودخانه که کف آنرا سنگ های بزرگی تشکیل می داد گذر کنیم! کاری که اصلاً به شما توصیه نمی کنیم به تنهایی انجام دهید. اتفاق جالبی که رخ داد، عبور چندین باره ما از این رودخانه بود و ارتفاع خوب این خودرو باعث شد تا مشکلی برای این کار نداشته باشیم و این روند را تا قبل از غرق شدن خودرو پیش بردیم! حتی در مواقعی کف خودرو به سنگ های کف رودخانه برخورد می کرد اما خوشبختانه مهارت لازم راننده و علمکرد خوب خودرو باعث شد تا مشکلی پیش نیاید و خودروی امدادی تنها به مشاهده و گرفتن عکس از ما مشغول باشد!

در مسیر برگشت و پس از 13 ساعت تست مداوم خودروها، با رانندگی آرام مسیر چالوس به سمت تهران بازگشتیم و در تمامی مسیر سعی کردیم رانندگی آن را بسنجیم. خودرو در پیچ ها چسبندگی نسبتاً مناسبی دارد و گیجی در فرمان پذیری آن دیده نمی شود اما قطعاً هندلینگ آن نسبت به مدل قبلی ارتقاء یافته و مطمئناً تا رسیدن به خودروهای روز دنیا کماکان فاصله دارد، اما باید گفت که فاصله خود را تا کره ای ها کم کرده و اگر این روند را ادامه دهد، شاید در سال های آتی، این فاصله کمتر و کمتر هم بشود.

قیمت ام وی ام X33S چقدر است؟

ام وی ام X33S در حال حاضر قیمتی در حدود ۷۵ الی ۷۷ میلیون تومان دارد و می‌توان در بازار صفر کیلومترها رقبایی مانند جک S5 دنده دستی ، لیفان X60 اتوماتیک را برای این خودرو نام برد. ام وی ام X33S را باید خودرویی با طراحی بروز، امکانات مناسب و البته شاسی بلندی ارزان قیمت دانست که یکی از مزایای آن شرایط فروشی است که مدیران خودرو برای آن در نظر گرفته و توانسته طیف وسیعی از مشتریان بالقوه را راضی به خرید آن کند. ام وی ام X33S را باید شاسی بلند متوسط شهری بدانیم که با قیمت مناسب، برای خانواده هایی مناسب است که شرایط پرداختی برای آنها فاکتور مهمی محسوب می شود و در مقابل از خودروی خود تجهیزات رفاهی مناسب، فضای بار خوب، چهره بروز را خواهند گرفت و در کنار استفاده شهری می توانند نیم نگاهی هر چند کوتاه به مسیرهای خارج از جاده نیز داشته باشند.
در انتها جا دارد از شرکت مدیران خودرو برای هماهنگی این تست کمال تشکر را داشته باشیم و بهتر است که دیگر شرکت های خودرویی نیز بتوانند چنین شرایطی را برای تست بهتر خودروهایشان فراهم کنند.
در جدول زیر مشخصات فنی این خودرو آورده شده اما برای مشاهده لیست کامل تجهیزات می توانید به صفحه مشخصات فنی ام وی ام X33S مراجعه کنید.
مشخصات فني
مدلام وی ام X33 اسپرت
پيشرانهچهار سیلندر خطی
حجم موتور1971 سی سی
حداکثر قدرت۱۳۶ اسب بخار در ۵۷۵۰ دور بر دقیقه
حداکثر گشتاور۱۸۰ نیوتون متر در ۴۳۰۰ تا ۴۵۰۰ نیوتون متر
شتاب رسميحدود 13 ثانیه
حداکثر سرعت175 کیلومتر در ساعت
وزن1420 کیلوگرم
قيمتدر حدود ۷۵ الی ۷۷ میلیون تومان
عکس ها
نظرات
 
 
 

mx

1395/8/28 - 12:20
به زودی بهمن موتور شاسی بلند جدید مزدا رو مونتاژ میکند اونوقت میفهمین کره و چین کجای بازی هستند موتور 2400 با توان اسب 190 بخار با تکنولوژی اسکای اکتیو sky active 2015
 • رافائل

  1395/8/29 - 15:30
  وصد البته با قیمت تلسکوپی!!
  19+
 • محمد

  1395/9/13 - 21:00
  وا ...موتور 2400 با قدرت 190؟؟؟؟ کم نیس؟ جک اس 5 با موتور 2000 ..174 اسب بخار داره ...مقایسه نکردم ولی فک کنم ی کمی کمه واسه این حجم موتور

اسپورت

1395/8/28 - 12:52
سلام ببخشید یه سوال داشتم چطور ام وی ام x33 دنده ای و اتوماتیک 139 اسب بخار قدرت داره ، از اینم قدیمی تره ولی این فقط 136 اسب بخار؟؟

محمد

1395/8/28 - 19:03
من 1 ماهه که x33s رو خریدم ازش خیلی راضی هستم . تنها بدی که ازش دیدم بحث تامین قطعات هست که بسیار ضعیف بود چون یک پراید بدون ترمز از پشت بهم زد و سپر و در صندوق عقب شکست ، حدود یکماه هست که ماشین در نمایندگی هست !!! قطعاتش تولید نشده بود و تازه یک هفته است که قطعاتش رسیده و دارن روی ماشین کار میکنن.
 • سروش

  1395/8/29 - 08:58
  1 ماه هست خریدی 1ماهم هست تو نمایندگیه؟!!!!!! تو اصلا این ماشینو راه بردی که ازش راضی هستی؟؟؟ میخوایین تبلیغ کنید به متن تبلیغ بیشتر توجه کنید
  43+

علی

1395/8/28 - 21:05
به نظر من این مقاله با توجه به رقبای هم رده ای خودش نوشته شده، و درسته، یکم ملایم نوشته شده ولی با توجه به اینکه رقیبش لیفان X60 هست، خیلی هم خوبه

MeHdI j

1395/8/28 - 21:33
بابا تعطیل کنید بره واقعا تست و بررسی بیخودی بود
آقای آل طه همیشه نشون دادن ک دشمن خودروهای کره ای هستن
این رو توی تک تک تست های بررسی ژاپنی نشون داده
ولی اخیرا نشون دادن ک چینی ها هم در حد همون آشغال های ژاپنی هستن
کره با اقتدار صدرنشین بهترین خودروساز آسیا هست و تویوتا و مزدا و چری و لیفان خیلی مونده تا برسن به هیوندای و کیا..
حالا ک اینقدر جانب دارنه بررسی میکنید و چینی دوستا و ژاپنی پرستا رو شادکام میکنید بزارید ما
جماعت پر افتخار کره ای سوار هم کمی جانب دار باشیم تا چشم و گوش این ملت باز بشه
زنده باد کره ای و کره ای سوار
تو کشور های جهان سومی مثل ایران قدر کره ای رو نمیدونن و به بی ام دبلیو میگن بی کیفیت
عوضش قدر آشغال های ژاپنی و چینی رو میدونن!!!
 • مانی

  1395/8/29 - 11:10
  اگه داش محسن آل طه دشمن کره اییاس خب تو نیا تو سایتش نظر بده.
  صفحه النترارو که کلا مال خودت کردی!!!
  15+
 • سبحان

  1395/8/29 - 11:49
  حالت خوب نیست منم کره ای سوارم ولی حالت خوب نیست
  9+
 • مجید

  1395/8/29 - 13:04
  دوست عزیزی که تکنولوژی زاپن رو در کنار چین قرار میده،لیاقتش همون کره ایه آشغاله که مثل چین بیست سال پیش اومد تو بازار و هیچکس بهش اعتماد نداشت و الان هم نداره.از سر ناچاری مردم کره ای سوار میشن نه دلخواه،چون با لابی مافیای خاندان گرامی فقط کره ای ها اجازه ورود به کشور داشتند تا مدت ها
  9+
 • مک میسل

  1395/8/29 - 21:59
  حاجی حالت خوبه؟
  تویوتا و لیفانو داری یکی میکنی؟؟؟
  مرسی اه
  تنها چیزی که میتونم بگم
  5+
 • نوید

  1395/9/1 - 13:42
  عمو جان چند سالته؟
  5+
 • بی نام

  1395/9/7 - 18:25
  ساقیط کیه؟؟
  5+
 • امید

  1395/9/10 - 04:29
  برادر شما سواره باش سوار کره ای و ژاپنی و چینی یا هر کی خواستی باش ، فعلا اونا سوارند و ما ...
 • امير

  1395/9/10 - 16:06
  به افتخار ساقي محترم!!!

مهدی پولادی

1395/8/29 - 00:37
دمشون گرم. اگر ایران میخواست همچین خودرویی تولید کنه باید 200 میلیون پیاده میشدی. واقعا چینی ها خوب پیشرفت کردند. دوستازه مدل تیگو 3 یا ام وی ام ایکس 22 رو هم توی همین سایت دیدم. اونم واقعا طراحی جالبی داره. خاک بر سر خودروسازی ما که بعد از نیم قرن تولید خودرو ، هر ده سال یه بار چراغ و داشبورد از ماشینهای 30 سال پیش فرانسه عوض میکنند و بدبختی اینجاست که کیفیتشون هم هر روز بدتر از دیروزه

دانیال

1395/8/29 - 07:59
هرجا تست یا مقاله ای راجب یکی از ماشینا مدیران خودرو دیدین چشم بسته ازش بگذرین برین .
جالبه چیزی که در مورد ماشین های دیگه تا پیچ و مهره ماشین پیش میرن و ملاک کیفیت بنز اس کلاس باید باشه اینجا برعکسش انتظارات در حد پیکان 57 پایین میاد و از عبارت مگه لنکروزه 8 سیلندر هست ؟؟؟ استفاده میشه !
ماشینی که نه ایمنی داره و مصرفش در حد نیسان آبی 40 سال پیشه میشه ستاره برتز شاسی های کشور .
همین که ماشین امداد مدیران هم تو تست شرکت داشته خودش نشون دهنده همه چیز هست فکر کنم مسئول فروش مدیران خودرو مقاله رو نوشته :D

سروش

1395/8/29 - 09:03
چه بخواییم قبول بکنیم چه نکنیم خودرو سازان چینی دارن هر روز پیشرفت میکنن و به نظر من تا چند سال دیگه شاهد رقابت بین اونها و ژاپنیها و کره هستیم و ما هنوز اندر خم این هستیم که پراید و پژو405 را متوقف بکنیم یا نه

شهرام

1395/8/29 - 10:16
اين خودرو اگه تو بازار منطقه آزاد وارد ميشد قيمتش بيشتر از 30ميليون بود آيا؟

آرششش

1395/8/29 - 13:58
اون خطوط قرمز استفاده شده روی داشبورد و طراحی داخلی اصلا به دل آدم نمیچسبه ، مطمئنا بعد مدتی هم چشم رو خسته میکنه ، این ماشین هر کاری که کنن یه ماشین خانوادگیه ، نمیدونم چرا به زور میخوان اسپرت جلوه بدنش !!
در مورد مقاله هم اینکه وقتی شرکتی تست درایو میزاره و نویسنده بر اساس تست درایو میره ماشینو تست میکنه خیلی دنبال نقد منصفانه نباید باشیم متاسفانه !!

D_

1395/8/29 - 15:16
قدرت نويسندگيتون عاليه آقاي آل طه ، وقتي تستو مى خوندم اصلا برام خسته كننده نبود و كل متن رو با اشتياق خوندم، اما اي كاش يه ذره بيشتر از ضعفاش نسبت به رقبا حرف مى زديد

رضا

1395/8/29 - 23:53
ماشین کره ای (جنسیس g90) به عنوان یکی از سه فینالیست جایزه بهترین خودروی سال آمریکای شمالی (NACOY) انتخاب شده. بعد این آقای ژاپنی پرست داره دم از رسیدن این آشغال نا ایمن و بی کیفیت چینی به ماشین کره ای میزنه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
کلا ماشین کره ای به دلیل بازار خوبی که تو ایران دارن هر کس بخوات تبلیغ یه برند کنه مجبوره از این پرت و پلاها بگه!!!

احمد

1395/9/1 - 08:46
من نسل قبلی این ماشین رو داشتم
و اتفاقا 1 سفر شمال هم با اون رفتم و 1 روز بعد از این که از شمال برگشتم ماشین رو برای فروش گذاشتم و کلی زیر قیمت مجبور شدم ردش کنم بره از بس که ماشین از نظرکیفی و فنی وضعش خرابه باور کنید پژو پارس و سمند 1000 شرف دارن به این ماشین
اشتباه محضه خرید این ماشین مزخرف که خودچینی ها هم حاضر نیستند بخرنش اونم 70 میلیون تومان
این ماشین خیلی بیارزه 30 میلیون باشه
این ماشینچینی ها هم بازار دسته دوشون واقعا مزخرفه باید کلی زیر فی بزاری تا 1 نفر بیاد بر داره
 • رضا

  1395/9/1 - 17:43
  اتفاقا بنده ام وی ام 530 داشتم که با ایکس 33 نسل قبل موتور و گیرکس مشابه دارد که تا کیلومتر 110000 که فروختم
  بغیر از مصرفی ها هیچ هزینه ای برایم نداشت!!اگر چیزی می نویسیم سعی کنیم حقیقت داشته باشد!!
  11+

هادی

1395/9/9 - 21:41
متن بسیار متعصبانه بود و من مطمِِئنم که این ماشین جوری که این اقای ال طه میگن نیس ......نمیگم به درد نخوره ولی خیلی نباید روش حساب کرد....نمیدونم چرا خودشونو اینهمه اذیت کردن واین متنو تایپ کردن کافی بود فقط مینوشتین ماشین عالی در حد پورش ...بعضیا هم بیشتر خوششون میومد....هرکی ندونه جوری از این ماشین تعریف کردین که از لکسوس تعریف نمیکنین....بررسی هاتون قبلا بیشتر طبق عقل و مشاهده از نزدیک بود ولی الان چشاتونو میبندین و کاملا متعصبانه و طبق اینکه هرکی پول بیشتری داد بررسی میکنین.

ابوالفضل

1395/9/10 - 00:58
عزیزان کلاً بازار. خودرو مارا نمایشگاه داران تعیین میکنند حتی رنگ ماشین رو نگاهی به تنوع رنگ ماشینهای موجود بیندازید متوجه میشوید
در مورد. ماشینهای ساخت چین هم اگر از این آقایان بپرسید پاسخ میدهند که هنوز. جواب نداده نخر
اگر دوتا سوال در مورد مشخصات فنی ماشین بپرسید جوابهایی عامیانه و غیر علمی میشنوید.
واقعت امر این است که خودرو سازان چینی بسرعت در. حال رشدهستند ومقایسه ماشینهایی که درسالهای قبل از چین وارد شده با اکنون به این واقعیت پی میبرید. که این صنعت در. چین بسرعت رو به رشد است
اگر. واردات ماشین از چین نبود احتمالا خودرو های داخلی را با قیمتی دو برابر بایستی میخریدید ضمن اینکه با مقایسه سطح گارانتی میتوان به افزایش سطح کیفی خودروها نیز. پی برد
و بقول معروف هر چقدر پول بدی آش میخوری
Top