ترکیب زمان با طرح بوگاتی آتلانتیک!

ترکیب زمان با طرح بوگاتی آتلانتیک!

آلن گویرزونی (Alan Guerzoni) یک طراح جوان بسیار با استعداد است که با الهام از خودروهای کلاسیک مانند بوگاتی تایپ 40 سال 1931، طرحی بی‌نظیر و مدرن را به تصویر کشیده است که همراه آن هم پیشرانه‌ای فرضی را در نظر گرفته که پرداختن به آن خالی از لطف نیست.
در واقع طرح کشیده شده توسط آلن گویزونی، دومین طرح وی و به عبارتی طرح تکمیلی ایده خود است که آن را "آتلانتیک" نامگذاری کرده که دارای ویژگی‌های برجسته‌ای همچون سقف تمام فیبرکربنی متحرک است که تنها در چند ثانیه به کمک یک مکانیزم الکتریکی به داخل صندوق عقب طی دو مرحله منتقل می‌شود و خودرو را تبدیل به یک خودروی کوپه کروکی می‌کند. به طور کلی جلوپنجره این طرح از جلوپنجره‌های کلاسیک محصولات بوگاتی الهام گرفته شده و خروجی‌های اگزوز هم در اطراف بدنه و پشت گلگیرهای جلو در نظر گرفته شده‌اند و چراغ‌های LED نواری شکل هم بخش روشنایی خودرو را تشکیل داده‌اند.
طرح مفهومی این طراح جوان خوش ذوق هم در زیر کاپوت خود به صورت پیش فرض از یک پیشرانه 650 اسب بخاری 12 سیلندر V شکل با دو توربوشارژر مجزا سود می‌برد که قادر به تولید 650 اسب بخار ( 478 کیلووات ) قدرت است که این نیرو به طور کامل به چرخ‌های عقب منتقل می‌شود و این در حالی است که یک موتور الکتریکی با قدرت 200 اسب بخاری هم در جلو اتومبیل نصب می‌شود که نیروی محرک چرخ‌های جلو را تامین می‌کند که طبق ادعای این طراح جوان اتومبیل وی می‌تواند شتاب صفر تا صد 3.2 ثانیه‌ای و حداکثر سرعت 350 کیلومتر بر ساعتی را به ثبت برساند.
لازم به ذکر است که این طرح بوگاتی موسوم به آتلانتیک تنها زایده فکر یک طراح جوان است که توسط وی در فضای مجازی به امید مورد توجه قرار گرفتن کمپانی بوگاتی منتشر شده که در کنار تصاویر ارسالی، یک ویدیو کوتاه هم از عملکرد سقف و طراحی کلی منتشر شده که در ادامه می‌توانید این ویدیو را مشاهده کنید.

نظرات
 
 
 

بوقاطی

1393/11/18
شبیه خر مگس هستش خخخخخخخخ

Mohsen610

1393/11/20
ما همین خرمگس این جوان از کل خودروسازامون ساخته نیست پس باید به ریش خودمون بخندیم نه فکر خلاق یک نفر
  • مسعود

    1393/11/21
    از دست خودروسازای ما تا صد سال هم ساخته نیست !!؟ نه اینکه نمیتونیم چرا میتونیم تا زمانی که شرکتهای داخلی خصوصی سازی نشن وضع همینه پس ما نباید حتی خودروسازای چینی رو با ایرانخودرو و سایپا و ... مقایسه کنیم فناوری خودروسازای داخلی دیگه تاریخ گذشته شده مربوط به 20، 25 سال پیشه .والبته اگر خودرو سازای داخلی الان خصوصی بودن و دولت گمرک رو برمیداشت و تو بازار رقابت و عرضه تقاضا بود مطمعن باش الان ایران خودرو ماشینی میسواخت در حد خودروسازای ژاپنی و کره ای نه مثل اروپایی که 200 سال پیش شروع به ساختن کردن پس وقتمون و بحثمون رو بیخودی برا محصولات ایرانخودرو... تلف نکنیم محسن جان
Top