پژو پرده از رخ سوپراسپرت خود برداشت

پژو پرده از رخ سوپراسپرت خود برداشت

یکی دو هفته پیش بود که پژو با انتشار چند عکس نیمه کاره در فضای مجازی، وعده خودرویی سوپر اسپرت را برای بازی گرن توریسمو 6 انحصاری پلی استیشن 3 داد، البته این بدان معنا نیست که پژو این خودرو را صرفا برای این بازی طراحی کرده است، بلکه طرحی مفهومی از چشم انداز سوپر اسپرت آینده خود ارائه کرده که سازندگان بازی گرن توریسمو 6 از آن برای استفاده در بازی خود استقبال کرده‌اند. حالا پس از گذشت چندین روز از انتشار تصاویر گنگ و نصف و نیمه، پژو راضی به انتشار تصاویری تمام رخ و اطلاعاتی فنی از سوپر اسپرت آینده خود شد.
در واقع قبل از اینکه کار روی این مقاله را شروع کنیم، با خود می‌گفتیم که اگر این طرح از سوی پژو تایید و در چرخه تولید پژو قرار گیرد، می‌تواند رقیبی جدی برای نام داران عرصه خودروهای سوپراسپرت همچون فراری و لامبورگینی به حساب آید که بر روی کاغذ و هم در بازی ویدیویی گرن توریسمو 6 این نظریه را به اثبات رسانده است. البته بی دلیل چنین حرفی را نمی‌زنیم، چون پژو رسما اعلام کرده است که به صورت پیش فرض برای این خودرو یک پیشرانه 3.2 لیتری V شکل شش سیلندر را در نظر گرفته که همچون دیگر سوپر اسپرت‌های نام دار در پشت سر راننده قرار می‌گیرد و در حداکثر کارایی خود هم 875 اسب بخار قدرت را تحویل خطوط انتقال می‌دهد، ولی چیزی که اینجا جالب بوده و به همین سادگی‌ها نمی‌توان از کنار آن عبور کرد، وزن 875 کیلوگرمی خودروست که نسبتی 1:1 بین قدرت و وزن خودرو ایجاد کرده و همین هم باعث شتاب صفر تا صد حیرت انگیز 1.73 ثانیه‌ای برای این خودرو شده است!

نظرات
 
 
 

bobo

1394/2/19
na pejo in care nist

unknown

1394/2/20
WTF? نسبتش چنده...!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Mohsen610

1394/2/21
باسلام،این خودرو با این قدرت وبا این وزن که باد میبرش که!!!!فکر کنم در حد همین ماشین بازی بمونه!!بااین وزن امکان نداره ..
  • محمد

    1394/2/22
    محسن عزیز سایپا نیس که پراید بسازه باد ببره با استفاده از قدرت باد چسبندگی لازمشو به دست میاره یعنی برعکس ماشین های سواری ساده که با استفاده از اسپویلر و دیفیوزر و .....اینکارو میکنن
    4+
Top