SRT Tomahawk، جت زمینی اختصاصی

SRT Tomahawk، جت زمینی اختصاصی

پس از انتشار تیزری تبلیغاتی کوتاه، فیات کرایسلر رسماً از چشم انداز آینده محصولات سوپر اسپرت خود با نام اصلی SRT تاماهاوک ( SRT Tomahawk ) پرده برداری کرد که به صورت طرحی سه بعدی در بازی گرن توریسمو 6 انحصاری پلی استیشن، قابل بازی کردن است.
در حالی که این محصول تنها یک طرح فانتزی است، اما شرکت توسعه دهنده سه مدل از آن را معرفی کرده که شامل SRT S، SRT GTS-R و SRT X می‌شود که در زیر چتر حمایت شرکت زیرمجموعه فیات یعنی داج مراحل تحقیق و توسعه خود را آغاز کرده‌اند و هرکدام با خصوصیاتی مختص خود به خدمت گرفته می‌شوند، به این ترتیب که بر روی مدل S یک پیشرانه 7 لیتری 792 اسب بخاری V10 نصب می‌شود که در کنار نیروی محرک جدید پنوماتیکی که بر روی چرخ‌های جلو نصب می‌شود! حدود 215 اسب بخار قدرت دیگر به مجموعه نیروی تولیدی پیشرانه اضافه شده و با حداکثر قدرت 1007 اسب بخاری، حداکثر سرعت 402 کیلومتر بر ساعتی را به ثبت می‌رساند.
بر روی مدل GTS-R هم یک موتور V10 به همراه سیستم محرک خودساخته پنوماتیکی چرخ‌های جلو، قرار می‌گیرد که قدرت حداکثری 1450 اسب بخاری تولید و با ارسال آن‌ها به چرخ‌های خودرو، حداکثر سرعت بالای 482 کیلومتر بر ساعتی را به ثبت می‌رساند!
در آخر هم مدل SRT X قرار گرفته که با فن آوری‌های جدید بکار رفته در آن، قادر به تولید حداکثر قدرت سرسام آور 2590 اسب بخاری است که منجر به رسیدن حداکثر سرعت خودرو به 650 کیلومتر بر ساعت می‌شود که در این خصوص شرکت فیات کرایسلر بیان کرده که برای راندن آن باید از لباس ضد جی G-Suit بکار گرفته شده توسط خلبان‌ان هواپیماهای جنگنده در جهت کاهش نیروی جاذبه بر روی آن‌ها در زمان اوج گیری، استفاده شود.
به هر حال این سه خودرو در حال حاضر در مرحله ابتدایی طراحی گرافیکی قرار دارند و با توجه به این که تاریخ توسعه آن در سال 2035 در نظر گرفته شده است، پس هنوز خیلی جا دارد تا تبدیل به یک خودروی واقعی خیابانی با سرعت بیش از 400 الی 600 کیلومتر بر ساعتی شوند!

نظرات
 
 
 

دکترسیناجراح فک وصورت

1394/3/15
حقیقت داره؟؟2600اسب بخار؟؟بوگاتی خدافظ...
فعالترین عضوسایت هم منم اولین پست هم من گذاشتم...باتشکرازمدیرمحترم سایت
  • مهندس میلاد

    1394/3/18
    دوست عزیزم رکورد بوگاتی چند بار شکسته شده است. در سال 2012 توسط کمپانی آئرو (آلتیمیت) و در سال 2013 هم رکورد خودرو آئرو را کوئینگزگ آگرا r شکست. در حال حاضر خودروی کوئینگزگ one سریع ترین سوپر اسپرت جهان است که مدل قبلی r را در پس خود می بیند.
Top