خودروی سال 2012

خودروی سال 2012

زمانی که کاندیداهای خودروی سال 2012 معرفی شدند و نام بزرگانی چون رنجروور Evoque، تویوتا یاریس و سیتروئن DS5 در آن لیست بود، شاید کمتر کسی فکر می‌کرد اپل آمپرا (Opel Ampera) شانسی برای پیروزی داشته باشد اما آمپرا توانست با کسب 330 امتیاز عنوان خودروی سال 2012 را بدست آورد. در این رقابت فولکس
واگن آپ (Up) با 281 امتیاز دوم و فورد فوکوس (Focus) با 256 امتیاز سوم شدند.
nl
آمپرا از یک پیشرانه 4 سیلندر 1.4 لیتری بنزینی به همراه یک پیشرانه الکتریکی بهره می‌برد که توان تولید 151 اسب‌بخار را دارد و نیروی آن به چرخ‌های جلو منتقل می‌شود. همچنین این پیشرانه می‌تواند در 9 ثانیه، آمپرای 4.5 متری را به مرز صد کیلومتر و تا حداکثر 160 کیلومتر در ساعت برساند.
nl
با انتخاب یک خودروی الکتریکی از یک کمپانی خوب آلمانی به عنوان خودروی سال 2012، شاید دیگر وقت آن باشد که در بازار داخل هم عرضه خودروهای الکتریکی شروع شوند تا از مزایای آن، مصرف کننده و اقتصاد کشور نیز بهره ببرند.
نظرات
 
 
 

فرزان

1390/12/21
خودرو سازان داخلی اجازه ورود ماشین هیبریدی را نخواهند داد ، مگر با یک تعرفه خیلی بالا.
دیگر همه می دانند عامل گرانی خودرو های وارداتی ، خودرو ساز داخلی بود نه دلار . و خودرو سازان بیشترین سود را از عرضه کم خودرو وارداتی بردند به این دلایل:
1 سرمایه کلان دارند ( برای خرید و احتکار خودرو های وارداتی )
2 تقاضا به سمت خودرو داخلی می رود و خودرو داخلی در بازار گران می شود.
3 قانون طوری تصویب شده که از خودرو سازان ما حمایت می کند و هیچ رقیبی برای آنها باقی نمی گذارد. انحصار کامل

parsa

1391/1/8
واي بر انسانهايي كه انچه براي خود مطلوب ميدارند از ديگران دور ميكنند(خودشون كمتر از بنز سوار نميشن پرايد ميدن دست ملت)

مجید

1391/1/23
مطمئن باشید خدا حتما سزای این آدمای خودخواه و ظالم رو خواهد داد.کافیه یه غده سرطانی تو مغذشون رشد کنه یا با همون بنز برن ته دره بعد ببینیم این همه پول که از این ملت مظلوم دزدیدن چه سود و فایده ای براشون داره..این از دنیاشون دیگه چه برسه به آخرت اگه بهش اعتقاد داشته باشن، به خدا همین پراید رو کل قطعاتشو جمع بزنی با سودش 2 تومن نمیشه اونوقت 9 تومن میدن به این ملت!دیگه دستتون بیاد رو بقیه چقد دارن میخورن،من آشناهام تو همین لگن سازیا هستن که این اطلاعات رو دارم،به تازگی شرکت آمیکو یه خودرو الکتریکی رو میاره تو بازار اول خود شرکت قرار بود با سودش 3.5 بده ولی...گفته کمتر از 10 تومن حق نداری بدی!
Top