ولکانو، هایپرکار چندرگه‌ی چینی

ولکانو، هایپرکار چندرگه‌ی چینی

آیکونا ولکانو ( Icona Vulcano )، سوپر اسپرت چینی‌ها که در سال 2013 میلادی و در جریان نمایشگاه بین المللی اتومبیل شانگهای چین برای اولین بار معرفی شد، حالا اطلاعاتی جدید و نسبتاً تکمیلی از مشخصات فنی آن منتشر شده که در ادامه بیشتر به آن‌ها خواهیم پرداخت.
در قدم اول برای طراحی این محصول، طبق ادعای طراحان، از طراحی کلی هواپیمای SR-71 بلک بِرد آمریکایی الهام گرفته شده است و همچنین مراحل طراحی اصلی آن هم در فرانسه انجام شده و توسعه و محاسبات آن هم توسط طراحان ایتالیایی به سرانجام رسیده است که نتیجه آن، تولید سوپر اسپرتی خوش قیافه با چاشنی هایپرکارهای مدرنیته در صنعت خودروسازی شده است. علاوه بر این‌ها، مهندسان طراحی و توسعه ولکان به استفاده از تیتانیوم و فیبرکربن در بدنه آن اشاره داشته‌اند که موجب کاهش وزن و در پی آن، عملکرد بالاتر و مطلوب‌تر آیکونا ولکانو شده است.
در زیر کاپوت این خودرو در حال حاضر یک پیشرانه هشت سیلندر V شکل که به احتمال زیاد از روی شورلت کوروت ZR1 برداشته شده، قرار گرفته که قادر به تولید قدرتی 670 اسب بخاری و گشتاوری 840 نیوتن متری برای به ثبت رساندن شتاب 0 تا 96 کیلومتر بر ساعتی 2.8 ثانیه و حداکثر سرعت 352 کیلومتر بر ساعتی، است. علاوه بر این نیز چینی‌ها برای توسعه خطوط انتقال قدرت هایپرکار خود به سراغ رییس سابق فراری یعنی کلودیو لومباردی رفته و توسعه این بخش را کامل به دستان وی سپرده‌اند.
در واقع این هایپرکار صنعت خودرو یعنی آیکونا ولکانو، تنها توسط پول چینی‌ها اداره شده و همچنین باعث شده تا به این خودرو، سوپراسپرت چینی‌ها اتلاق شود، ولی در اصل این هایپرکار یک محصول چینی بوده که طراحی آن به صورت مشترک در فرانسه و ایتالیا و بخش موتوری آن هم در آمریکا و قسمت انتقال قدرتی آن هم توسط رییس سابق فراری توسعه یافته است.
نظرات
 
 
 

نیما

1394/5/21
این ماشین که جلوش رو از روی لکسس LFA اسکی کردن !!

Pitok

1394/5/21
افرين ،بالاخره اين از پولشون تو صنعت خودرو خوب استفاده كردن، بهشون برخورده...:)

SHAYAN

1394/5/21
رضوانی از این خیلی بهتره سرچ کنید REZVANI CARS ایرانی هستش توی امریکا داره به فروش میره

land cruise

1394/5/21
کپی از رویی لکسوس LFA

mehdi+

1394/5/21
قابل توجه کسایی که میگن خودرو های چینی خوبن
اگه چین تکنولوژی تولید داشت برای این خودرو استفاده میکرد
پس بدونید اونا هم مونتاژ کار و کپی بردارن فقط با سرعت بالاتر
انقدر هم سنگ خودروهای چینی رو به سینه نزنید فقط ظاهر دارن
موفق باشید.
Top