نگاهی به شرایط قیمت آمیکو آسنا در بازار آزاد + جدول قیمت دی‌ماه

نگاهی به شرایط قیمت آمیکو آسنا در بازار آزاد + جدول قیمت دی‌ماه

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
مدتی می‌شود که آمیکو آسنا به عنوان پیکاپ فول‌سایز شرکت آمیکو وارد بازار ایران شده و به رقابت با سایر خودروهای این سگمنت، نظیر پیکاپ ریچ، کاپرا 2 در بازار خودروهای صفرکیلومتر و نیسان پیکاپ و تویوتا هایلوکس در بازار خودروهای کارکرده مشغول است. قیمت آمیکو آسنا در بازار به گونه‌ای است که گران‌تر از سایر پیکاپ‌های صفرکیلومتر مونتاژی بوده و از نسخه‌های کارکرده پیکاپ‌های ژاپنی قیمت کمتری دارد، به همین دلیل قادر است با هر دو بخش بازار به رقابت بپردازد.
از سوی دیگر قیمت آمیکو آسنا آن را به گزینه‌ای مطلوب برای ادارات دولتی تبدیل کرده و این شرکت‌ها به تدریج در حال جایگزینی خودروهای قدیمی خود با نسخه‌های صفرکیلومتر آمیکو آسنا هستند. نخستین شرکتی که نسبت به خرید آمیکو آسنا اقدام کرد، شرکت گاز بود و پیش‌بینی می‌شود در ادامه سایر شرکت‌های زیرمجموعه وزارت نفت نیز نسبت به جایگزینی این پیکاپ با خودروهای قدیمی خود اقدام نمایند.

آمیکو آسنا

آمیکو آسنا

در طی مدت اخیر شاهد بازگشت طرح سهمیه بندی بنزین و افزایش قیمت سوخت بودیم. به دنبال این تصمیم، قیمت خودروهای دوگانه سوز نظیر سمند EF7‌ دوگانه سوز در بازار افزایش یافت. آمیکو آسنا نیز به واسطه بهره‌گیری از موتور پایه گازسوز و مخزن CNG‌ بزرگ، با توجه به شرایط پیش آمده پیکاپی توانمند و در عین حال مقرون به صرفه خواهد بود که پاسخگوی نیازهای مختلف مشتریان است.
در نهایت باید گفت که ایجاد مشکل در روند مونتاژ خودروهای داخلی، تاثیر خود را بر تولید و عرضه آمیکو آسنا نیز گذاشته است. شرکت آمیکو ماه‌های گذشته را به داخلی‌سازی قطعات آمیکو آسنا سپری کرده و پیش‌بینی می‌شود در آینده نزدیک، تولید آمیکو آسنا به روند سابق بازگردد. در جدول زیر نگاهی به معدود آگهی‌های آمیکو آسنا در بازار آزاد داشته‌ایم. قیمت‌ها تقریبی هستند و بنابراین ممکن است با ارقام مختلفی در بازار مواجه شوید:
سال ساختکارکردرنگبدنهقیمت
139725,000 کیلومترمشکیبدون رنگ360 میلیون تومان
139755,000 کیلومترسفیدبدون رنگ340 میلیون تومان
139724,000 کیلومترسفیدبدون رنگ328 میلیون تومان
139768,000 کیلومتربژبدون رنگ370 میلیون تومان
139753,000 کیلومترسفیدبدون رنگ325 میلیون تومان

نظرات