آیا وام 25 میلیونی نجات بخش خواهد بود؟

آیا وام 25 میلیونی نجات بخش خواهد بود؟

همانطورکه می دانید، از اول هفته دولت اعلام کرده که قصد دارد یک وام 25 میلیون تومانی را با بازپرداخت 7 ساله برای خرید خودرو بپردازد و اگرچه بعد از آن بعضی کارشناسان گفتند که اصلاً اعطای چنین وامی غیر ممکن است اما با تایید بانک مرکزی مشخص شد که قطعاً چنین وامی برای خودرو خواهد بود و به زودی فروش خودروهای ساخت داخل روان تر از گذشته می شود.
اما در این قسمت قصد نداریم که به جزئیات این وام بپردازیم و می خواهیم یک صحبت خودمانی داشته باشیم که آیا این وام می تواند شرایط سخت صنعت خودروسازی کشور را نجات دهد یا خیر؟ و آیا به نظر شما کمپین نخریدن خودرو با این وام کنار می آید و دست از نخریدن خودرو بر می دارد و یا اینکه کماکان به روند اعتراضی خود نسبت به این صنعت ادامه می دهد؟ و به صورت کلی پیش بینی شما از اعطای چنین وامی برای بخش خودروسازی چیست و نتیجه آن به کجا ختم می شود؟
نظرات
 
 
 

مهدی

1394/7/28
به سه مورد محصولات ایران خودرو از نظر قیمت داخلی و صادراتی توجه کنید ( با فرض قیمت هر دلار 3450 تومان ) :
1- پژو پارس قیمت داخلی 34 میلیون و 300 هزار تومان . قیمت صادراتی 22 میلیون و 950 هزار تومان
2- پژو 405 قیمت داخلی 27 میلیون و 900 هزار تومان . قیمت صادراتی 20 میلیون و 700 هزار تومان
3- تندر 90 قیمت داخلی 45 میلیون و 970 هزار تومان . قیمت صادراتی 26 میلیون و 316 هزار تومان
این در حالی است که کیفیت محصولات صادراتی ایران خودرو به مراتب بالاتر از داخلی ها است و اگر یک لامپ کوچک آن سوخته باشد مشتری خارجی میتواند ماشین را پس داده و یک ماشین نو ببرد .
از طرف دیگر هزینه های حمل و نقل و گمرکی برای صادرات این محصول هم بالاست .
پس ببینید شرکتهای خودروساز داخلی چه سودی را از فروش خودرو به مردم کور و کچل خودمان میبرند .

محسن

1394/7/28
سلام مجدد
بنظر بنده این وام بحرحال بر ضد خود خودرو سازان خواهد بود همینطور که برخی از دوستان هم گفتند دلیل رکود خودرو تنها کمپین نخریدن خودرو نیست شرایط ضعیف اقتصادی مردم هم هست و در این شرایط اگر مردم وام بگیرند ورود خودروهای جدید به بازار باعث کاهش قیمت خواهد شد و در صورت نگرفتن وام به دلیل خواندن دست خودرو سازان بازهم فشار بروی خودروسازان باقی میمونه و مجبورن وا بدن اخرش

مهرزاد

1394/7/28
چرا بايد اين همه از اين فرغون سازها حمايت كنند ؟
خوب بيايند بگويند 150 ميليون وام خريد خونه ميديم
مگر نه اين كه ده ها رشته شغلي (خصوصا افراد ضعيف جامعه) در گير امر خانه هستند و خانه دار شدن بسيار لازم و مربوط به يك طول عمر است ، در صورتي كه عمده پول خودرو به جيب سرمايه داران مي رود.
چرا بايد همين خودرو هاي وامونده و آفتاب خورده در انبار ها را كه نه كيفيت دارند نه امكانات ،
و با همون قيمت هاي مورد نظر فرغون سازها بخريم ؟؟؟؟!!!

omid

1394/7/28
هر کاری کنن نخواهیم خرید.
تازه کمپین داره نتیجه میده.
نگین خودرو که 20 میلیون اورد پایین یکی از محصولاتشو.
ادامه خواهیم داد..فرقی نداره چه وطنی چه خارجی.
باید قیمت ها بیاد پایین.
زنده باد کمپین.

ali

1394/7/28
جوابیه کمپین تحریم خودروی صفر در مورد وام 25 میلیون تومانی

مردم عزیز و هوشیار آگاه باشید که این وام نیرنگ جدید خودرو سازان برای دور زدن کمپین می باشد و اگر در این جنگ موفق بشوند و کمپین شکست بخورد ما که هیچ ، نسل های آینده ما هم محکوم به خرید خودروهای بی کیفیت با قیمت بالا می باشند
ولی اگر ما در این جنگ پیروز شویم ، خودمان و نسل های آینده را از چنگال دزدان و خونخواران نجات میدهیم ...

پس تحریم خودرو ویترین موفقیت ماست ...

جزئیات وام :
مبلغ وام : ٢٥ ميليون تومان
باز پرداخت : ٧ ساله ( ٨٤ ماه )
مبلغ سود پرداختي در ٧ سال : ١٦،٧٠٠،٠٠٠ تومان
مبلغ قسط : ماهيانه ٤٩٦،٥٠٠ تومان تا ٨٤ ماه !!!

حالا تصور كنيد قصد خريد "تيبا" را داريد كه همين الآن با قيمت گزاف ٢٥،٠٠٠،٠٠٠ تومان مورد اعتراض مي باشد ، بعد از ٧ سال كه تمام خودروهاي دنيا پيشرفت فوق العاده اي كرده اند شما "تيبا" سوار ميشويد كه ٤١،٧٠٠،٠٠٠ تومان براي شما تمام شده است !!!

به نظر شما ٧ سال ديگر خودروي تيبا در بين خودروهاي جهاني با قيمت ٤١،٧٠٠،٠٠٠ تومان چه جايگاهي دارد !؟
اصلأ جايگاهي دارد !!!؟

اندكي صبر ...
سحر نزديك است ...

كمپين مردمي تحريم خودروي صفر

آروین

1394/7/28
وام کارساز نیست اولا که همه مکافات وام گرفتن رو میدانند ثانیا به جای راه حل های مقطعی باید به فکر افزایش کفیت پیشرفت و کاهش قیمت خودروهای داخلی باشند
خرید خودروی صفر داخلی ممنوع

حبیب

1394/7/28
سلام به دوستان
از نگاه من این کار راه یکی از بدترین راه حل های ممکن هست که نتیجه ی آن برای آینده ی خودروسازی کشور فو ق العاده خطر ناک است، چرا که مانع از اصلاح ساختار و سیاست های این صنعت می شود. دولت اگر آینده نگری پیشه کند می بیند که اگر امروز تغییر هزینه بری در این صنعت انجاتم دهد ، فردا سرمایه ای بزرگ به دست آورده. این صنعت نیاز به بومی سازی و اعتماد به نسل جوان و حضور در بازار رقابتی (نه انحصاری) دارد.

مجید

1394/7/28
خرید خودرو صفر تا نصف شدن قیمت و افزایش کیفیت ممنوع
 • اردشیر

  1394/7/29
  به نظر من خرید چنین خودروهایینوعی خودکشی است حالا بماند بعد 7 سال خودرو که نداری بلکه یک فرقون دست دوم از زده خارج شده دارید یه یه سنار ارزش نداره بعدش دوباره وام و یک ماشین دیگه اگه راست میگن با قیمت صادراتیش به مردم بفروشن که لااقل امیدی داشته باشیم مگه برا صادرات چند هزار دستگاه میفرستن بعدش اگه به نرخ صادراتی فروش کنند صدها هزار دستگاه فروختنو ملت هم از دولت کلید خرسندتر میشن اگه دروغ میگم بگید خداییش
  7+

رضا

1394/7/28
سلام
فقط میتونم بگم فعلا ماشین نخرید بزارین پراید بشه 9میلیون.

danyscientist

1394/7/28
نه کمپین دست از نخریدن خودرو بر نمیداره و باید ادامه بدهد.به هر حال این هم شگردی دیگه هست واسه فرار از این بحران ! اگر مردم راضی شوند هیچ وقت طعم ارزان شدن خودرو را نخواهند چشیدوباید واسه یک خودروی بسیار قدیمی و مزخرف سالیان سال زیر قسط بروند و سود کلان قسط را هم بپردازند.

حسین

1394/7/29
به نظر من این وامها فایده ای نداره ، کمپین درست شده فقط بخاطر اتحاد مردم نیست که تا اینجای کار موفق بوده، بلکه قیمت ماشین نسبت به درآمد مردم بسیار رشد کرده، یعنی هرکاری هم که بکنن مردم انقدر پول ندارن که بدن ماشین! من خودم کارمندم ماکسیمم ماهی 2 تومن درآمدمه. با این وضع مخارج، هیچی از درآمدم برای ماشین نمی مونه!

بهروز

1394/7/29
با بی کیفیتی هم اگر بتوان کنار امد با دزدی نمیتوان

سهیل

1394/7/29
دو هفته بعد از آغاز کمپین
خودروسازان: ما از این ترفندهای دلال مابانه زیاد دیدم و بیدی نیستیم که با این فس فس ها بلرزیم.

یکماه بعد از آغاز کمپین
خودروسازان: دست هایی در کار هست تا چرخ های اقتصادی داخل را از کار بیاندازد اما ما هرگز اجازه نخواهیم داد.

یکماه و نیم بعد
خودروسازان: اگر کسی فکر کرده خودرو ارزان می شود، کور خوانده! خودرو همین الان هم ارزان است و ما کلی ضرر می دهیم.

دوماه بعد
خودروسازان: مردم فریب این دلال های چینی پرست را نخورند، شده خودرو تولید نکنیم اما ارزانش نمی کنیم.

70 روز بعد
خودروسازان: تسهیلات ویژه عید تا عید برای خرید انواع محصولات ما. از عید نوروزی که گذشت تا عید نوروزی که میاد. 30 درصد نقد، 70 درصد وام بلند مدت.

80 روز بعد
خودروسازان: هر کسی در ماه آینده از محصولات ما بخرد، یکسال بنزینش را هم می دهیم. بشتابید تا طرح عید تا عید تمام نشده است.

90 روز بعد
خودروسازان: فروش استثنایی ما آغاز شد، از دم قسط. بدون ضامن و با چک. بدون سود، شما فقط کافیست ماشین خود را انتخاب کنید.

100 روز بعد
خودروسازان: 20 دقیقه ای صاحب خودرو شوید؛ در هر کجای ایران که باشید تنها کافیست به اینترنت وصل شوید و خودروی خود را سفارش دهید، بعد از 20 دقیقه پلاک شده و با باک پر بنزین جلوی درب منزل شماست. خرید اقساطی با وام.

120 روز بعد
خودروسازان: طرح یکی بخر، یکی ببر کلید خورد. مردم عزیز ما اگر یک خودروی سمند بخرند، یک پراید هدیه می گیرند. بشتابید با تسهیلات ویژه در خدمت شما هستیم.

130 روز بعد
خودروسازان: کافی است به کمپین خرید خودرو بپیوندید، بهترین خودروی ما با راننده در اختیار شماست. بدون هزینه اضافی.

140 بعد
خودروسازان: خرید از شما، خودرو و یکماه تور آنتالیا از ما. بشتابید تا طرح عید تا عید هنوز هست، بعدا شاید نبود.

150 روز بعد
خودروی خود را یا یک ماساژور حرفه ای و اورجینال تحویل بگیرید. دیگر نگران خستگی و جای پارک نباشید او هم ماشین را نگه می دارد و هم خستگی شما را در می کند. طرح خرید شبانه خودرو را امتحان کنید.

160 روز بعد
خودروسازان: 30 میلیون وام 5 درصد 3 ساله برای خرید خودروی 20میلیونی و 50 میلیون وام 7 درصد 4ساله برای خرید خودروی 35 میلیونی. طرح ماه مهر خودروسازان را از دست ندهید.

170 روز بعد
خودروسازان: خودروی خود را با استندآپ کمدی کمدین محبوب خود بخرید. فقط کافیست بخرید، 10 دقیقه اجرای زنده جلوی ماشین هدیه ما به شما خریداران است. بخرید.


و این داستان گویا ادامه دارد...
 • خودم

  1394/7/29
  گل گفتی!!!!!!!!!!!
  11+

رامین

1394/7/29
تازه اگر دادن این وام خوب باشه مربوط میشه به بحث قیمت... خب کیفیت و خدمات پس از فروش که با وام حل نمیشه... ضمنا توجه کنید من سرم اومده 2 ماه قسطشو ندی ماشینت توقیف میشه توسط ایران فرغون... اگر راست میگن وام با 4 درصد نزول بدن من خبر دارم همین امسال به کارمندای شهرداری تا200 میلیون وام بلاعوض خانه دادن خب بیان 25 نخواستیم 10 میلیون وام بدون نزول بدن به مردم ... تازه اینا ماشینایین که از زمان احمدی نژاد موندن تو پارکینگ یعنی لاستیک و تسمه و ... همه رو باید تعویض کنید .... نمیخریم به زودی تسلیم میشن این روشها یعنی اینکه هنوز به فکر کلاهبردارین
 • رضا

  1394/8/17
  وام با سود، ربا هستس و حرام میباشد. خودروی که با ربا خریداری بشه تابوت خواهد بود . اومد نداره ، بیایم به هر چه وامهای ربوی دست رد بزنیم. و حاملهای مرگ را نخریم. تا زندگی پاک داشته باشیم.
  6+

داود

1394/8/20
با سلام به دوستان بنده نظرات همه رو خوندم هر کدوم به یک نوعی جالب و کاملا درست بود وکاری ندارم و منم میگم فقط نخرین یه فرغون بهت میدن به اسم پراید که برادر تنی عزرائیله و هر روزم یه اسم و یک مدل جدید که فرقش با مدل قبلی فقط تو طرح چراغشه کلی هم ناز دارن خداییش نخرین تا درشو تخته کنن خدا قوت.
 • ایرانی

  1394/8/20
  می گویند کمپینگ شکست خورده ولی من می گویم کمپینگ موفق بوده دلیل ان هم فروش اقساطی خودرو با وام 4-7 ساله است واین شروعی است برای موفقیت
  4+
Top