چراغ سبز BMW به تولید i8 اسپایدر

چراغ سبز BMW به تولید i8 اسپایدر

اگر اشتباه نکرده باشیم، حدود 3 سال پیش بود که شرکت خودروسازی بی ام و از نسخه اسپایدر (کروکی) بی ام و i8 پرده برداری کرد و از آن روز به بعد دیگر خبری از این محصول نشد که نشد، ولی یکی دو روز پیش مدیر BMW هارولد کروگر رسما اعلام کرد که برنامه تولید این محصول را برعهده گرفته و درحال کار بر روی آن است.
کروگر در ارائه اطلاعاتی مربوط به این خودرو کم حرف بود و نه در مورد تاریخ معرفی آن صحبتی کرد و نه آمار و احتمالاتی از این محصول و تعداد تولید آن به زبان آورد، ولی از آنجایی که نسخه کوپه و نهایی بی ام و i8 به مرحله تولید و عرضه رسیده است، از این رو می‌توان انتظار تولید و عرضه این محصول را نهایتاً تا آخر سال آینده میلادی داشت. تغییرات حاصله بر روی این خودرو نیز طبیعتاً بر روی سقف و انتهای کابین آن اعمال خواهد شد و همانطورکه در تصاویر مربوط به این محصول مشخص است، انتهای کابین این i8 با بی ام و i8 استاندارد قدری متفاوت است. به هرحال تصاویری که بر روی سایت آپلود شده مربوط به نسخه اولیه 3 سال پیش i8 اسپایدر است و ممکن است نسخه نهایی آن دارای تفاوت‌هایی در طراحی باشد.
برای بخش مولد قدرتی هم بدون شک باید انتظار همان پیشرانه محرک پلاگین هیبریدی را داشت که از یک موتور 1.5 لیتری توئین پاور توربوشارژر 3 سیلندر و یک موتور الکتریکی بسته شده به باتری لیتیوم یونی تشکیل شده است که خروجی ترکیبی 362 اسب بخاری در قدرت دارد و می‌تواند در عرض 4.4 ثانیه خودرو را از حالت سکون به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت برساند و خودرو را تا مرز 250 کیلومتر بر ساعت همراهی کند، البته سرعتی 250 کیلومتر برساعتی به همراه محدود کننده الکترونیکی.
نظرات
 
 
 
Top