آوانتی، خودرویی از سرزمین هندوها

آوانتی، خودرویی از سرزمین هندوها

استودیو طرحی DC نسخه‌ای ویژه را تحت عنوان DC آوانتی (DC Avanti) به همراه اطلاعات فنی معرفی کرد.
در کل می‌توان گفت که صورت حساب این خودرو به پای هندی‌ها نوشته می‌شود. به طور واضح‌تر می‌وان گفت که DC آوانتی اولین خودروی اسپرت هندی بود که چند سال پیش توسط همین استودیو معرفی شد، ولی حالا نسخه‌ای ویژه‌تر از آن با قدرتی بیشتر و مشخصات فنی بالاتر معرفی شده است. راستش را بخواهید چندان هم نمی‌توان این خودرو را یک اسپرت تمام عیار خواند، البته در طراحی ظاهری کاملا خصوصیات خوروهای اسپرت را رعایت کرده است، ولی در بخش موتوری شاهد همان پیشرانه 2 لیتری سابق هستیم که با مشارکت رنو بر روی این خودرو استفاده شده است، ولی خوشبختانه قدرت 250 اسب بخاری را که در نسخه قدیمی تولید می‌کرد به 310 اسب بخار رسانده که به کمک جعبه دنده‌ای شش سرعته دستی دریافت و به چرخ‌ها منتقل می‌شود، ولی می‌توان به صورت سفارشی جعبه دنده‌ای شش سرعته اتومتیک با قابلیت تعویض دستی را برای DC آوانتی سفارش داد.
از لحاظ طراحی بدنه هم نسبت به نسخه قدیمی بهتر و می توان گفت که تهاجمی تر از گذشته شده که در ساختار آن جدیدا از شکاف های فیبرکربنی در جلو، دیفیوزری بزرگ تر در عقب و باله سخته شده از مواد بسیار سبک وزن و مستحکم استفاده شده است. براساس اعلام DC دیزاین، سیستمی تعلیق جدید هم برای این هندی به اصطلاح سوپر اسپرت در نظر گرفته شده که حدود 20 میلی متر فاصله آن را نسبت به زمین کاهش داده و در حال حاضر به 150 میلی متر رسانده است.
در آخر هم شرکت سازنده عنوان کرد که DC Avanti 310 را از ماه آوریل سال 2016 میلادی به تعداد محدود 31 دستگاهی و به قیمتی 65 هزار و 876 دلاری عرضه خواهد کرد.
نظرات
 
 
 

سعید

1394/9/20
یعنی واقعا خاک بر سر شرکتهای ایران که هنوز تو سمند موندن!!! هند هم سوپر اسپرت زده.....

حسین

1394/9/20
قیمت‌اش و قدرت موتور‌اش و ... همگی در حد اسپورت هس ، نه سوپر اسپرت!

مرتضی

1394/9/22
آقا حسین مهم نیست اسپرت باشه یا سوپر اسپرت ، مهم اینه که شروع کردن،مثل خودرو سازهای ما مسخره بازی درنمیارن.

مسعود

1394/9/22
همين كم مونده بود كه هندي ها هم سوپر اسپرت يا اسپرت بسازن و ما تو ايران هنوز آپشن هاي جديدي از پرايد رو سواريم 111،131،141و...واقعا جاي تاسف داره هم براي خودمون هم براي خودروسازا
كاش دولتمردان به ما هم اجازه ميدادن كه بسازيم جوان طراح و خلاق تو ايران كم نيست

زهرا

1394/10/7
واقعا ما داریم به کجا میریم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
این از کشور لبنان که لیکان هایپرسوپر اسپورت زده و یه جایی خوندم که دومین ماشین گران دنیا هست و همه از این که لبنان تونسته یه سوپر اسپرت درست کنه متعجب موندن و اینم از این هندی ها که دارن ماشین اسپرت میزنن اون وقت خودروسازای ما .......خودرو ساز که چی بگم اسباب بازی درست کن
Top