شورلت بولت EV، هاچ بک تمام الکتریکی

شورلت بولت EV، هاچ بک تمام الکتریکی

شرکت خودروسازی آمریکایی شورلت از خودروی تمام الکتریکی خود تحت عنوان بولت EV در جدیدترین دوره از نمایشگاه کالاهای مصرفی الکترونیکی CES 2016 لاس وگاس پرده برداری کرد. گفتنی است که طرح کانسپت این هاچ بک تمام الکتریکی سال گذشته هم با همین نام معرفی شده بود که حالا نسخه نهایی آن برای عرضه در بازار سال 2017 میلادی آماده شده است.
اگر کانسپتی که تحت همین نام در سال گذشته معرفی شد را در کنار محصول نهایی قرار دهیم و مقایسه‌ای کوتاه از لحاظ ظاهری میان این دو داشته باشیم، تنها سگمنت هاچ بک آن‌ها باقی می‌ماند که شباهتی به یکدیگر دارند، در غیر این صورت از لحاظ شباهت ظاهری زمین تا آسمان با یکدیگر فرق دارند. در نسخه کانسپت عموما شورلت جلوپنجره را حذف کرده بود و تنها یک باریکه‌ای را برای نمونه در میان دو چراغ پیشانی کوچک ترسیم کرده بود، ولی حالا هم جلوپنجره‌ای میان دو چراغ پیشانی نصب شده و هم جلوپنجره‌ای بزرگ بر روی سپر، البته این جلوپنجره‌ها صرفا برای قشنگی هستند و هوایی از خود عبور نمی‌دهند. چراغ‌های پیشانی هم در نمونه کانسپت باریک و کشیده بود، ولی حالا پهن و جمع و جور طراحی شده که زیبایی بیشتری نسبت به نسخه کانسپت دارد.
در عقب کابین هم به همین منوال، شورلت از یک طرح جسورانه استفاده کرده و طراحی این بخش را هم از نو پایه ریزی کرده است. تنها یک بخش از طراحی مدل کانسپت در طرح نهایی هم دیده می‌شود و آن هم خط برجسته شانه این هاچ بک است که باز هم با تغییراتی کوچک، از گلگیرهای جلویی شروع شده و تا انتهای بدنه کشیده شده است.
در خصوص دیگر مشخصه‌های این شورلت هم تاکنون خبرهای زیادی ارائه نشده است، ولی شورلت گفته که باتری‌های تغذیه کننده موتورهای الکتریکی را در کف کابین جاسازی کرده که می‌توانند خودرو را تا مسافتی 321.8 کیلومتری همراهی کنند.
از لحاظ تکنولوژی و فن آوری هم شورلت اعلام کرده که از سیستم هوشمند شارژ بی سیم برای موبایل‌های هوشمند و یا دیگر وسایل الکترونیکی پیشرفته با قابلیت شارژ بی سیم، سیستم سرگرمی جدید MyLink و در آخر هم سیستم ناوبری یا همان GPS قوی و بهبود یافته استفاده کرده که حتی جایگاه‌های مخصوص شارژ و کوتاه‌ترین مسیر برای رسیدن به آن‌ها را هم نشان می‌دهد.
نظرات
 
 
 
Top