آیا هیوندای i30 جدید به ایران می آید؟

آیا هیوندای i30 جدید به ایران می آید؟

این روزها هاچ بک های گران قیمت زیادی به بازار آمده اند مانند آلفارومئو جولیتا و یا تویوتا یاریس هاچ بک. همچنین بازار منتظر ورود رنو اسکالا (مگان هاچ بک) نیز به بازار است تا با قیمتی ارزان تر از جولیتا کمی رقابت را داغ تر کند. اما دیگر خودرویی که ممکن است همین روزها وارد بازار شود، هیوندای i30 جدید است. هیوندای برای مدل 2013، دستی به سر و روی این محصول کشیده و خودرویی کاملا جدید را وارد بازار کرده است. طراحی سیال و زیبای آن چنان گیراست که شاید نتوان به راحتی از آن ایراد گرفت.
هیوندای i30 کنونی با پیشرانه 2 لیتری در بازار موجود است اما در مدل 2013 پیشرانه 1.6 و 1.4 لیتری با گیربکس های خودکار و دستی روی آن نصب شده است (البته ممکن است در صورت واردات، مدل دیگری به بازار عرضه شود). در مدل 1.6 لیتری که گیربکس خودکار روی آن نصب است، پیشرانه توانایی تولید 118 اسب بخار را دارد و توانسته استاندارد یورو 5 را نیز بگیرد. شتاب 0 تا 100 این خودرو 11.9 ثانیه است و می تواند به حداکثر سرعت 191 کیلومتر (119 مایل) در ساعت برسد. مصرف سوخت این خودرو نیز در سیکل ترکیبی 6.8 لیتر در هر 100 کیلومتر است که البته برای یک هاچ بک شهری راضی کننده به نظر می رسد.
اما یک از کارت های برنده هیوندای i30 قیمت آن می باشد که در مدل پایه از حدود 16 هزار پوند شروع می شود و از رقیبانی مانند رنو اسکالا (حدود 17 هزار پوند در مدل پایه) و آلفارومئو جولیتا کمتر است. همچنین آسان موتور می تواند با عرضه هیوندای i20 جدید که همانند برادر بزرگتر خود تغییر کرده و زیباتر شده است، رقابت را برای هاچ بک های کوچک تر مانند تویوتا یاریس سخت تر کند.
نظرات
 
 
 

محسن

1391/8/8
خیلی خوشکله! اما اگه بیاد معلوم نیست با این وضعیت با چه قیمتی میدن
Top