اپل ادم!

اپل ادم!

اپل به تازگی مدل جدیدی را به نام ادم (Adam) معرفی کرده است. این خودروی کوچک و زیبا، که شاید بتوان گفت کمی در طراحی سنت شکنی نیز کرده است، با قیمت و مصرف کم و البته تکنولوژی معتبر آلمانی، می تواند زنگ خطری برای آئودی A1 و کیا پیکانتو باشد. البته اپل ادم از نظر قیمتی بین کیا پیکانتو و آئودی A1 است و شاید مشتریانی که بخواهند برای برای پیکانتو نزدیک به 8 هزار پوند پول بدهند راضی شوند که با 3 هزار پوند بیشتر، یک خودروی آلمانی سوار شوند. اما خوب شاید آئودی A1 با بیش از 13 هزار پوند کمی بیش از حد گران به نظر برسد.
اپل ادم فعلا با سه پیشرانه به بازار عرضه خواهد شد. یک پیشرانه 1.2 لیتری با توان تولیدی 70 اسب بخار و دو پیشرانه 1.4 لیتری با توان تولیدی 87 و 100 اسب بخار که همگی به گیربکس 5 سرعته دستی مجهز خواهند شد.
در قویترین پیشرانه یعنی مدل 100 اسب بخاری، شتاب 0 تا 100 کیلومتر 11.5 ثانیه است که می تواند به حداکثر سرعت 185 کیلومتر در ساعت نیز دست یابد.
اگرچه این خودرو کوچک و ارزان است اما تکنولوژی های روز دنیا روی آن نصب است که می توان به IntelliLink، Park-Assist، Side-Blind-Spot، ecoFLEX و Start/Stop اشاره کرد.
جالب است که این خودرو با 3 طراحی مختلف عرضه می شود. مدل Slam بیشتر اسپرت، مدل Glam شکیل و شیک و مدل Jam فشن (Fashion) خواهد بود.
نظرات
 
 
 

امین

1391/8/20
باحاله بدرد دخترای امروزی می خوره
Top