شرایط جدید و لکسوس ES

شرایط جدید و لکسوس ES

با توجه به تغییرات اخیری که در قوانین واردات خودرو انجام شده ، فعلا تنها خودروهای کم مصرف مجوز واردات را دارند. در این بین شاید بتوان لکسوس CT200h که خودرویی هیبریدی است را از کم مصرف ترین خودروهای وارداتی دانست که تنها 4.6 لیتر در هر 100 کیلومتر می سوزاند. اما اگر به دیگر محصولات لکسوس نیز نگاهی بیندازیم، متوجه می شویم که در حال حاضر بسیاری از آن ها مانند مدل های RX، با پیشرانه هیبریدی نیز به بازار عرضه می شوند. یکی دیگر از این خودروها، مدل های ES است که برای سال 2013 با چهره و روح تازه طراحی های جدید لکسوس به بازار عرضه می شود. طراحی جدید ES بسیار گیرا و جذاب است که احتمالا در صورت ورود به بازار داخل بتواند به راحتی مشتریان زیادی را جذب کند.
این خودرو در کنار عرضه با پیشرانه 6 سیلندر 3.5 لیتری، با پیشرانه 4 سیلندر 2.5 لیتری هیبریدی نیز عرضه می شود که نه تنها مصرف آن بسیار کم و در حد 5.8 لیتر در سیکل ترکیبی است، بلکه قیمت آن با مدل 3.5 لیتری تنها 2750 دلار فرق دارد. همچنین از نظر کارآیی، کاملا رضایت کننده است که می توان به قدرت تولید 200 اسب بخار، شتاب 8.1 ثانیه و حداکثر سرعت 180 کیلومتر در ساعت اشاره کرد که برای یک خودروی هیبریدی بسیار خوب است.
شاید با توجه به شرایط کنونی، بهتر باشد ایرتویا نیز به سمت واردات نمونه های هیبریدی لکسوس و تویوتا برود که نه تنها مقرون به صرفه است، بلکه از نظر قیمتی نیز تفاوت زیادی با مدل های کنونی نمی کند. به طور مثال اگر لکسوس ES300h وارد بازار شود، با قیمت پایه در حدود 38 هزار دلاری، کمی گرانتر از مرسدس بنز کلاس C و یا هیوندای جنسیس 2013 خواهد بود یعنی در حدود 200 تا 250 میلیون تومان. البته ما که چنین پولی را نداریم، اما اگر داشتیم، حتما به جای هیوندای جنسیس کره ای، کمی سر کیسه را شل تر می کردیم تا یک لکسوس هیبریدی ژاپنی سوار شویم!
نظرات
 
 
 

امین

1391/9/6
ماشین های لکسوس واقعا عالین .ما که از این پولا نداریم.چرا قیمت توی ایران باید 3 تا 4 برابر باشد.حداقل 5 درصد روش بکشن.ماشین های لکسوس واقعا عالین
Top