پورشه 718 کیمن، اسب چابک اشتوتگارتی

پورشه 718 کیمن، اسب چابک اشتوتگارتی

پس از معرفی پورشه 718 باکستر در اوایل سال جاری میلادی ، شرکت خودروسازی پورشه دیروز به طور رسمی و نهایی برادر باکستر، یعنی پورشه 718 کیمن را معرفی کرد و به ارائه پاره‌ای از توضیحات در رابطه با آن پرداخت.
هیچگونه شگفتنی و تغییر تحول در طراحی ظاهری این پورشه دیده نمی‌شود، چون طراحی ظاهری آن دقیقا همان طرحی است که پورشه 718 باکستر از آن سود می‌برد، ولی با این تفاوت که حالا سقف پورشه 718 کیمن با ورق‌های فلزی به ستون‌ها جوش شده است، ولی در عوض گفته شده بخش مولد قدرتی آن به پیشرانه‌ای جدید مجهز شده است.
همانطور که گفتیم، پیشرانه‌ای جدید برای این خودروی اسپرت در نظر گرفته شده و برخلاف همیشه، این بار بجای استفاده از موتوری شش سیلندر تنفس طبیعی، از پیشرانه‌ای چهار سیلندر 2 لیتری توربوشارژر در زیر کاپوت این خودرو استفاده شده که حداکثر قدرتی 300 اسب بخاری و گشتاوری 380 نیوتن متری تولید می‌کند. در صورت نیاز به پیشرانه‌ای قدرتمندتر، شرکت خودروسازی پورشه برای مدل S از پیشرانه‌ای 2.5 لیتری 350 اسب بخاری استفاده کرده که گشتاور تولیدی آن به 420 نیوتن متر می‌رسد.

پورشه 718 کیمن

ار لحاظ تئوری گفتیم که پیشرانه 2 لیتری قدرتی 300 اسب بخاری و پیشرانه 2.5 لیتری هم قدرتی 350 اسب بخاری تولید می‌کنند، ولی در عمل با عبور این نیرو از جعبه دنده‌ای اتوماتیک PDK، تبدیل به حداقل شتابی صفر تا صد 4.7 ثانیه و حداکثر سرعتی 275 کیلومتر بر ساعتی برای مدل پایه و همچنین حداقل شتابی 4.2 ثانیه‌ای و حداکثر سرعتی 285 کیلومتر بر ساعتی برای مدل S می‌‌شود.
علاوه بر نام جدید و پیشرانه‌های کوچک‌تر با همان محدوده قدرتی، پورشه 718 کیمن از مزایایی همچون شاسی بهینه سازی شده با تثبیت کننده‌های محکم‌تر همراه با کمک فنرهای جدید، سیستم فرمان جدید با 10 درصد عکس العمل سریع‌تر و در آخر هم رینگ‌های 0.5 اینچ گسترده‌تر سود می‌برد.
شرکت خودروسازی پورشه اعلام کرد که نسخه پایه با موتور 2 لیتری را به قیمتی 53 هزار و 900 دلاری و نسخه قوی‌تر S را هم به قیمتی 66 هزار و 300 دلاری از اواخر سپتامبر سال جاری و تحویل از پایان ماه نوامبر به بازار عرضه خواهد کرد. در ضمن قیمت‌های ذکر شده به استثنای 1050 دلار هزینه حمل و نقل است.
با توجه به اینکه حال پورشه موتورهایی زیر 2500 سی سی را برای دو مدل محبوب باکستر و کیمن معرفی کرده بتوانیم مجدداً شاهد حضور این دو در بازار داخلی نیز باشیم.
نظرات
 
 
 

شاهين

1395/2/7
خوشم مياد هرچي ماشين لوكس و خفن و برند هاي ناب بود ماشين زير ٢٥٠٠ سي سي ساخته.جالبه كه يه پورشه ٧٠٠ ميليوني ميتونه اين قانون رو كه مثلا براي جلوگيري از ورود خودرو هاي لوكس بوده رو دور بزنه اما هيوندا ازرا يا جنسيس يا مزدا٦ و ماكسيما ٢٠١٦ با قيمت ١٥٠ تا ٣٠٠ ميليون نميتونن وارد بشن
Top