مرسدس کلاس E جدید

مرسدس کلاس E جدید

شاید کمی زود به نظر می رسید که کلاس E مورد بازنگری قرار گیرد اما مرسدس، این کلاس پرطرفدار را برای مدل 2014 تغییر شکل داده و چهره ای اسپرت گونه و در عین حال لوکس را روی آن پیاده کرده است.
شکی نیست که کلاس E مرسدس بنز جزو برترین های سگمنت E است ولی این خودروی لوکس، در عین داشتن امکانات و تجهیزات روز دنیا، در مصرف سوخت و تولید آلایندگی نیز حرف هایی برای گفتن دارد. به عنوان مثال کلاس E جدید که به تازگی معرفی شده به کمک پیشرانه BlueDIRECT تنها 5.8 لیتر به صورت ترکیبی در هر 100 کیلومتر می سوزاند که برای یک خودرو در این کلاس فوق العاده است. یا همچنین مدل E300 هیبریدی که به پیشرانه دیزلی مجهز است و تنها 4.1 لیتر در هر 100 کیلومتر می سوزاند.
تجهیزات مختلفی روی کلاس E جدید نصب شده تا این خودرو را از نظر ایمنی در بالاترین سطح قرار دهد. به عنوان مثال می توان به سیستم PRE-SAFE و DISTRONIC PLUS اشاره کرد. در حقیقت این سیستم به کمک دو دوربینی که در پشت پنجره جلو نصب شده اند، حرکات اجسامی مانند دیگر خودروها یا عابرین پیاده که در 500 متری خودرو هستند را کنترل می کند.
باید گفت مرسدس بنز کلاس E یکی از بهترین های این گروه است و با تکنولوژی های پیشرفته ای که این کمپانی معتبر روی آن نصب می کند، رقابت را برای رقیبان بیش از پیش سخت می کند. امیدواریم این خودرو (البته با قیمت واقعی!) به کشور و بازار داخل نیز عرضه شود.
نظرات
 
 
 
Top