دوچرخه هوشمند الکتریکی لیزری

دوچرخه هوشمند الکتریکی لیزری

هفته گذشته در یک کنفرانس اختصاصی از سوی شرکت چینی Leeco شاهد معرفی خودرویی اسپرت تمام الکتریکی بودیم که در شعارهای آن رقابت با تسلا مدل S به چشم می‌خورد. حال این شرکت چینی که فعالیت آن از تولید گوشی‌های هوشمند آغاز شده، به تازگی ازدوچرخه‌ای هوشمند با نام Le Super Bike پرده برداری کرده که هم به یک گوشی هوشمند و هم به پرتوهای لیزری مجهز شده است.
در قدم اول، این دوچرخه هم با استفاده از الیاف فیبرکربنی و هم توسط مواد تیتانیومی ساخته شده که باعث وزن سبک آن و مصرف انرژی کمتر از سوی سوار کار شده است، ولی حالا شاهد ارائه سیستم‌هایی نوین بر روی این دوچرخه هستیم که کار را بری سوارکار بسیار راحت‌تر می‌کند.
اولین سیستم بکار رفته بر روی این دوچرخه، یک گوشی هوشمند 4 اینچی است که در قسمت میانی اهرم فرمان نصب شده و به ارائه دستوراتی از قبیل مقدار سرعت لحظه‌ای دوچرخه، پخش موسیقی، موقعیت یاب ماهواره‌ای، برقراری تماس‌های تلفنی، ثبت اثر انگشت برای قفل کردن چرخ‌های جلو و عقب و ... می‌پردازد.

دوچرخه هوشمند

این گوشی همچنین به 4 گیگابایت حافظه رم، 1.3 گیگاهرتز حافظه CPU و سیستم عامل آندروید مجهز شده است و بنا بر گفته‌ها، باتری آن توسط مولد برق نصب شده بر روی محور میانی پدال دوچرخه شارژ می شود. یک دوربین دید عقب هم برای این دوچرخه در نظر گرفته شده که به صورت سفارشی در صورت درخواست مشتری بر روی دوچرخه سوار می‌شود و اطلاعات آن بر روی صفحه نمایشگر گوشی هوشمند به نمایش گذاشته می‌شود.
علاوه بر گوشی هوشمند کاربردی، یک سیستم نظارتی لیزری هم در انتهای دو سر اهرم فرمان نصب شده و به اسکن محیط اطراف به صورت موازی مشغول می‌شود. البته این سیستم طبق تعاریف با روشن کردن چراغ‌ها فعال شده و در شب به اسکن نقاط کور دوچرخه می‌پردازد و در صورت تشخیص مانع به سوارکار گزارش می‌دهد.
نظرات
 
 
 

navid

1395/2/12
خودرو بانک دنا فیس لیفت شده؟

benignity

1395/2/13
کیا قبول دارن همین دوچرخه می ارزه به تمام محصولات ایرانخودرو و سایپا؟!
دمشون گرم
Top