خودروسازان در رتبه اول شکایت مشتریان

خودروسازان در رتبه اول شکایت مشتریان

به نقل از دنیای اقتصاد، براساس تازه‌ترین گزارش عملکرد وزارت صنعت، معدن و تجارت، بیشترین شکایت و درخواست‌‌ تماس‌گیرندگان با دفتر پاسخگویی به شکایات مشتریان این وزارتخانه در سال 94 مرتبط با صنعت خودرو بوده است. براساس گزارش دفتر ارزیابی، عملکرد و پاسخگویی به شکایات، از تعداد سه هزار و 176 فقره شکایت از صنایع مختلف در سال 94 ، یک هزار و 789 فقره شکایت مربوط به امور صنعت خودرو بوده است؛ بنابراین رتبه نخست نارضایتی از سوی تماس‌گیرندگان در سال 94 را دست‌اندرکاران خودرو داشته‌اند. به این ترتیب شرکت‌های عرضه‌کننده خودرو 4/ 52 درصد از شکایات را به خود اختصاص داده‌اند که در این بین یکی از شرکت‌های بزرگ خودروساز 7/ 22 درصد نارضایتی را داشته است. بنابر آمار دفتر پاسخگویی به شکایات، تماس گیرندگان دلیل عدم رضایت خود از خودروهای خریداری شده را مباحث کیفی عنوان کرده‌اند؛ به‌نحوی‌که بحث نقص فنی و کیفیت پایین خودروها با 8/ 36 درصد بیشترین مورد شکایات از سوی مشتریان شرکت‌های خودرویی بوده است.

خودروسازان در شرایطی در بین دیگر صنایع فعال در کشور بیشترین آمار نارضایتی را به خود اختصاص داده‌اند که اواخر زمستان سال گذشته نیز محمدرضا عبداللهی، مدیرکل پاسخگویی به شکایات وزارت صنعت، معدن و تجارت بر رفع عیوب تکراری خودروها توسط عرضه‌کنندگان تاکید و اذعان کرد، قبل از اینکه مصرف‌کنندگان و ناظران قانونی در خصوص عیب‌های پیش آمده در خودروهای تولیدی تذکر دهند، باید خودروسازان از این قضیه پیشگیری کنند. کیفیت محصولات تولیدی در شرکت‌های خودروساز در حالی در صدر شکایات مشتریان قرار گرفته که طی دو سال گذشته برخی متقاضیان خودرو به دلیل انتظارات و خواسته‌های کیفی با بازار قهر کردند و این موضوع موجب شد تا صنعت خودرو با رکود ناشی از تقاضا مواجه شود. به‌دنبال این موضوع، خودروسازان وعده‌های بسیاری مبنی‌بر افزایش کیفیت محصولات خود به مشتریان دادند.
نظرات
 
 
 

محمد

1395/3/3
مگه برای دزد فرقی هم داره وقتی پاسبانی نیس کجا باشه

BenignitY

1395/3/3
اونی که خودرو هم ندارن شاکین چه برسه ب خودرو دار ها!!
کلا یه دو سه نفر دور هم اونجا رضایت دارن از همدیگه!!!!

Babak

1395/3/3
نكته جالب اينه كه رتبه برتر مشترى مدارى و كيفيت برتر سال از وزارت صنعت رو هم ميدن به همين شركت خودروسازى كه رتبه اول نارضايتى و شكايت مشترى رو هم داره !!!
يعنى روزگاريه ها، !!!!!!!!

پراید سوار

1395/3/3
چرا جو میدی برادر من؟!!! چرا آب به آسیاب دشمن می ریزی؟!!! اونهایی که زنگ زدن به دفتر پاسخگویی به شکایات مشتریان وزارت معظم و معزز صنعت! معدن!! تجارت!!! که جزو مردم نبودن که داداش من. اون ها یک عده آدم خاءن ، ضد انقلاب و ایادی شرق و غرب و وسط بودن که احتمالا جزو فتنه گران کثیف بودن. اصولا هر کی توی این کشور چیزی علیه خودرو بگه قطعا قصد براندازی داره. دیگه از این خبرها منتشر نکن لطفا. باشه عزیزم؟ باشه گلم؟

FEIZ

1395/3/3
آنچه که عیان است چه حاجت به بیان است
حالا آگه یه کشور دیگه بود صد باره مسولین ذی ربط استعفا میدانند به همراه عذرخواهی.
اما اینجا...+شیب ملایم.
*(تف)*

Mohammad B2

1395/3/3
شکایت مهم نیست...
چند نفر از این انسان های زحمت کش ب حق و حقوق خود رسیده اند...

Mamad

1395/3/3
ما اومدیم سه سال پیش یه پراید خریدیم بعد از تحویل خودرو دستگاه پخش که نداشت ، حدود پنج ماه بعد توی جاده بدون هیچ دلیلی پمپ باک بنزین سوخت (کاری هم ندارم که یکسری قطعات شامل گارانتی نمیشن) بعد حدود شیش ماه بعدش سیم کلاج داخل شهر برید( اینم کار ندارم سیم کلاج جزو گارانتی حساب نمیشه و پونزده هزار تومن ایاب زهاب هم دادیم) کیفیت داخل ماشین هم که شما بهتر از من میدونید
طرف صحبت من با اون کسیه که دو تا چراغ تنظیم دستی و انداختن رینگ اسپرت و ننداختن چجوری جزو اپشن حساب میشه؟!:|

Aryan

1395/3/3
جالبه دولت بیشترین حمایتو از این صنعت میکنه!

پوريا

1395/3/3
از ماست كه بر ماست، امار فروش اين لگن ها رو ببينيد ، مردم متعصفانه نميشينن فكر كنن كه اگه يه سال نه دوسال بدون ماشين بگذرونن ، يا ماشين كاركرده بگيرن ، سراغ اين لگن ها نرن اوضاع عوض ميشه ، اوضاع ملتي تغيير نميكنه مگر به دست خودش ، يا علي
Top