هوندا سیویک تایپ R رکورد 5 پیست اروپایی را شکست

هوندا سیویک تایپ R رکورد 5 پیست اروپایی را شکست

هوندا سیویک تایپ R به غیر از پیست نوربرگرینگ، در پنج پیست افسانه‌ای اروپا رکورد زد!
هوندا سیویک تایپ R یا Type-R از ابتدا خود را به عنوان یک "ماشین ماسبقه‌ای برای جاده" معرفی کرده است و در حال حاضر تمامی تحقیقات ثابت می‌کند که بر روی کاغذ، هوندا سیویک تایپ R با پیشرانه‌ای 2 لیتری توربوشارژر و فن آوری پیشرفته شاسی واقعا عملکرد سریعی دارد، ولی حالا شاهد اثبات این فرضیه به صورت عملی توسط هوندا سیویک تایپ R هستیم که در 5 پیست مسابقات اروپایی موفق به ثبت رکورد شده است. خودرویی که قطعا به عنوان سریع‌ترین ماشین محور جلو محرک جهان شناخته می‌شود.
رکورد اول مربوط به پیست "سیلورستون" بریتانیا و محل برگزاری مسابقات فرمول 1 و جایزه بزرگ (گرند پریکس) می‌شود. در ابتدا هوندا سیویک تایپ R در هوای بارانی ماه آوریل توانست زمانی 2 دقیقه و 44 ثانیه و 45 صدم ثانیه را ثبت کند، ولی در همان ماه با آفتابی شدن هوا، هوندا سیویک تایپ R توانست این زمان بدست آمده را به 2 دقیقه و 31 ثانیه و 85 صدم ثانیه کاهش دهد که برای یک خودروی محور جلو زمانی فوق العاده تلقی می‌شود.

رکورد شکنی هوندا سیویوک تایپ آر


رکود دوم در بلژیک و پیست "اسپا- فرانکورشامپ" بدست آمد که هوندا سیویک تایپ R به رانندگی "راب هاف" توانست زمانی 2 دقیقه و 56 ثانیه و 91 صدم ثانیه‌ای از خود به جای بگذارد.
رکورد سوم توسط "نوربرت میچلیز" در پیست "مونزا" ایتالیا با زمان 2 دقیقه و 15 ثانیه و 16 صدم ثانیه بدست آمد که هوندا سیویک تایپ R تا به امروز، اولین خودروی محور جلو محرکی بود که توانست به چنین زمانی دست پیدا کند.
رکورد سوم را باید در پرتقال و پیست "Autódromo do Estoril" دنبال کرد، چون تیم مسابقات هوندا توانست با ثبت زمان 2 دقیقه و 4 ثانیه و 8 صدم ثانیه رکورد دار این پیست باشد.
آخرین رکورد بهترین زمان به ثبت رسیده توسط هوندا سیویک تایپ R هم در مجارستان و پیست "هونگارورینگ" در تاریخ 6 ژوئن 2016 اتفاق افتاد که با مدت زمان 2 دقیقه و 10 ثانیه و 85 صدم ثانیه بدست آمده است.
به عنوان یک نکته، هوندا اعلام کرده که تمام زمان‌‌های ذکر شده، توسط مدل‌های استاندارد هوندا سیویک تایپ R بدست آمده و هیچگونه تغییر مکانیکی بر روی آن صورت نگرفته است.
نظرات
 
 
 

نوید

1395/3/27
فقط جک s5....

ناشناس

1395/3/27
پست افتضاح ،خب زمان چندتا ماشین دیگه رو میزاشتید مقایسه میکردیم الان این زمانارو حفظ کنیم بریم امتحان بدیم؟ کامنتارم بعضی پستا تایید نمیکنید دقیقا دلایلی ک از ی سایت کوچ کردم

لازمی

1395/3/27
ماشین فقط ژاپنی وتمام

Mj

1395/3/27
این کار هوندا ۲ چیز رو مجددا ثابت میکنه که البته مشخص بودن
۱دوستان المانی پرست و متعصب خودروهای المانی که همیشه در مورد المانی ها تکنولوژی تکنولوژی و پرفرمنس پرفرمنس میکنن و معتقدن اختلاف زیادی بین ماشین ژاپن و المان از این لحاظ وجود داره برن سماغ بمکن
۲ دوستان تازه به دوران رسیده کره ای پسند و متعصب کره که تو خیالاتشون کره ای رو با ژاپنی ها مقایسه میکنن و بعضی وقتا پیروزم میشن برن باقالی بار بزنن 😄😄 کره ای ها هنوز خیلی خیلی باید بخورن تا بتونن با غول هایی مثل تویوتا و هوندا کل کل کنن
  • علی

    1395/3/28
    این رکوردها برای اینه که اگر هم نگیم همه اکثر رقبای این ماشین بصورت دو دیفرانسیل عرضه میشن( مثل فورد فوکوس و بنز و ائودی و ..)
Top