اسب‌های سیاه به خدمت E63 درآمدند

اسب‌های سیاه به خدمت E63 درآمدند

مرسدس بنز AMG E63 با قدرتی 1020 اسب بخاری توسط تیونر آلمانی "پوزایدون Posaidon" برای جاده‌های استاندارد تنظیم شد.
وزن کمتر در کنار قدرت بیشتر، مقدمه پوزایدون برای تقویت این سدان خوش سیمای مرسدس بنز بوده است. از این رو در راستای تحقق اهداف خود، یک کیت تقویتی فوق العاده سنگین را برای موتور 5.5 لیتری هشت سیلندر شرکتی این خودرو ارائه کرده تا حداکثر قدرت و گشتاور آن به 1020 اسب بخار و 1400 نیوتن متر برسد.این ارقام باعث شده این خودرو قدرتمندترین مرسدس بنز AMG E63 حال حاضر جهان لقب گیرد که قابلیت استفاده از آن در جاده‌‌های استاندارد هم وجود دارد.
برای رسیدن به چنین قدرتی، تکنسین‌های پوزایدون مجبور به جایگزینی عمده قطعات داخلی موتور با نمونه‌های مستحکم‌تر شده‌اند تا در کنار توربوشارژر‌های بزرگ‌تر و یک واحد ECUارتقا یافته بتوانند حداکثر قدرتی 1020اسب بخاری و گشتاوری 1400 نیوتن متری را تولید و تحمل کنند.

مرسدس بنز ئی 63 تیونینگ


نتیجه این افزایش قدرت در خروجی سدان چهارچرخ محرک مرسدس بنز، بدست آمدن شتابی صفر تا صد 2.8 ثانیهای و حداکثر سرعت 368 کیلومتر بر ساعتی بوده که برای مهار کردن آن، پوزایدون از سیستم ترمز شش پیستون سرامیکی/ کربنی با قطر 420 میلی متری دیسکها در جلو و سیستم ترمزی چهار پیستون سرامیکی/ کربنی با دیسکهای 360 میلی متری در عقب استفاده کرده است.
به موازات قدرت افزایش یافته، وزن خودرو هم به مقدار قابل توجهی کاهش پیدا کرده که دلیل اصلی آن استفاده از قطعات فیبرکربنی به صورت گسترده در شکل گیری بدنه این خودرو بوده است که میتوان ردپای آن‌ها را در مجموعه سپر جلو، کاپوت موتور، سقف خودرو، قاب پشت آینه‌ها، دیفیوزر زیر سپر عقب و اسپویلر نصب شده بر روی درب صندوق عقب مشاهده کرد. هرچند صندلی‌های عقب خودرو هم برداشته شده تا وزن خودرو کمتر شود!!
نظرات
 
 
 

navid

1395/4/14
باید از کارشناسای ایرانخودرو یا سایپا کمک میگرفتن تا بتونن وانتش کنن و با کاهش اندازه سقف وزنش کمتر کنن

شــــهاب مـــــیلان

1395/4/14
رخ ماشین با ادم حرف میزنه لامصب چه طراحی کرده....خشن

پدرام گرافیک

1395/4/14
سلام خیلی خوب بود
لطفا خودروهای : هایما s7، جک s5 دنده‌ای یا اتوماتیک، چانگان cs35 و... رو هم بررسی ویدئویی کنید تا بفهمیم چی می‌خریم چی سوار میشیم

مرتضی

1395/4/14
چقدر خفنه! توی خیابون باید آسفالت رو لوله میکنه!

پرهام

1395/4/14
پوسایدون اسم جالبیه برای تیونر یه اسم اساطیری اسم خدای آب در یونان باستان به عملکردش میخوره واقعا ماشین خوفناکی شده.

مازیار

1395/4/15
اینا 1020 اسب گرفتن سایپا هم شیشه ستون عقب پرایدو برداشته ........................
Top