پنل‌های خورشیدی جاده‌ای آزمایش شدند

پنل‌های خورشیدی جاده‌ای آزمایش شدند

وزارت حمل و نقل ایالت میزوری آمریکا، یک سری پنل‌های خورشیدی را به عنوان بخشی از یک برنامه آزمایشی، بر روی سطح جاده و پیاده روها آزمایش خواهد کرد.
به عنوان یک جایگزین با تکنولوژی بالا، پنل‌های خورشیدی مذکور به صورت شش گوشه و با ترکیب بتن و آسفالت ساخته شده‌اند که با بهره‌مندی از پنل‌های جذب انرژی، انرژی خورشید را در طول روز ضبط و تبدیل و سپس به شبکه برق شهری برای مصرف ارسال می‌کنند. علاوه بر جذب انرژی خورشیدی، پنل‌های مذکور به LEDهای روشنایی هم مجهز شده‌اند تا دیگر نیازی به خط کشی جاده‌ها به روش سنتی نباشد و از طرفی دیگر هم می‌توان پیام‌های ایمنی را به صورت دلخواه بر روی سطح جاده نمایش داد.
یکی دیگر از مزیت‌های کلیدی این پنل‌های خورشیدی هم مجهز بودن آن‌ها به یک واحد گرمایشی یکپارچه برای ذوب کردن برف و یخ در زمستان است که به طور قابل توجهی هزینه‌های نگهداری جاده را کاهش می‌دهد تا دیگر نیازی به کارگران راهداری برای پاشیدن نمک یا مواد شیمیایی بر روی سطح جاده نباشد، هرچند بزرگ‌ترین عیب این پنل‌ها نیز همین است، یعنی دخالت نیروهای انسانی را کاهش می‌دهد که خود باعث افزایش بیکاری می‌شود.
در آخر باید گفت که این پروژه به صورت آزمایشی فعلا در بخشی از جاده معروف 66 به مرحله اجرا در می آید تا در صورت موفقیت آمیز بودن آن، به گسترش و توسعه این پروژه اقدام کنند.
نظرات
 
 
 

peyman

1395/4/21
اگه اینجا بود نصف شب یه عده میریختن پنل هارو میدزدیدن!!

حمید

1395/4/21
واقعأ اونا کجان، ما کجا...
انگار ما تو 1کره دیگه هستیم. بی وکافه..شایدیناوکافرا 1جای دیگه. فکر کنم ما تو جهنمیم، اونا تو بهشت

محمد جغله

1395/4/21
چه خوب بود تو کشور ما هم که اکثریت مناطق از روزهای آفتابی زیادی بهره مند هستن ،از این انرژی پاک خورشیدی به طور گسترده برای تولید برق و سایر موارد استفاده میکردن....البته اگه دزدی و پولهای مورد دار اجازه بده. ..

محمدرضا

1395/4/21
ايران اول چاله ها و جاده رو درست كنن ما پنل خورشيدي نميخوايم به ازاي هر چاله بد كه خيلي زياد هست خيلي خسارت به ماشين وارد ميشه

Erfan

1395/4/22
اروپا آمریکا آفریقا و کل آسیا یک طرف . ایران یک طرف. همه تو قرن 21 ما تو قرن 14 :|
Top