وینگل 3

وینگل 3

شاید نام و نشان دیار خودرو مانند دیگر خودروسازان داخلی زیاد معروف نباشد، اما این شرکت قرار است وانت وینگل 3 (Wingle3) را در دو نوع تک کابین و دو کابین به بازار عرضه کند. متاسفانه باید اعتراف کرد که بازار داخل از نظر این نوع خودروها بسیار فقیر است و شاید گزینه‌ها به تعداد انگشتان دست هم نرسند، در صورتیکه در بازارهای دیگر اوضاع به گونه‌ای دیگر است. به طور مثال نیسان و فورد از کمپانی‌های بزرگ دنیا هستند که چنین خودروهایی را حتی در مدل‌های لوکس نیز تولید می‌کنند و بعضی از این مدل‌ها در آمریکای شمالی جزء پرفروش‌ترین‌ها نیز هستند اما در بازار داخل، شاید تنها گزینه از کمپانی‌های معتبر دنیا، تویوتا هایلوکس باشد که قیمتی بسیار بالا دارد. بعضی خودروسازان بزرگ داخلی هم گویا اصرار بر تولید یک نوع خودرو برای چندین سال متوالی دارند و فعلا امیدی به آن‌ها نیست! با این اوصاف، قبل از هر چیز از دیار خودرو تشکر می‌کنیم که با ارایه یک محصول جدید، به بازار داخل رونق می‌دهد.
پیشرانه این تازه وارد چینی که تحت لیسانس میتسوبیشی تولید می‌شود، از 4 سیلندر به حجم 2378 سی‌سی بهره می‌برد که توان تولید حدود 124 اسب‌بخار را دارد و به کمک گیربکس 6 سرعته دستی می‌تواند به حداکثر سرعت 140 کیلومتر در ساعت برسد. نیروی این پیشرانه به چرخ‌های عقب منتقل می‌شود و می‌تواند وزن 1335 کیلوگرم را در مدل تک کابین و 955 کیلوگرم را در مدل دوکابین تحمل کند. البته قرار است این خودرو در مدل‌های دو دیفرانسیل نیز عرضه شود.
امکاناتی که روی این خودرو نصب شده‌اند بسیار مناسب هستند که می‌توان به کیسه هوای راننده و سرنشین جلو، شیشه‌های بالابر برقی، آینه‌های برقی، قابلیت تنظیم ارتفاع چراغ‌ جلو، چراغ مه‌شکن جلو و عقب، رینگ‌های آلومینیومی، سیستم صوتی با قابلیت پخش CD و MP3، فرمان هیدرولیک و ترمز ABS و EBD اشاره کرد.
محدوده قیمت وینگل 3 در مدل دوکابین 25 میلیون تومان است. در صورتیکه دیار خودرو این قیمت را تا زمان عرضه آن حفظ کند، این چشم بادامی چینی می‌تواند بی رقیب در محدوده قیمتی خود یکه تازی کند!
نظرات