حمل رایگان خودروهای تحت گارانتی الزامی شد

حمل رایگان خودروهای تحت گارانتی الزامی شد

براساس یک قانون جدید، خودروسازان و واردکنندگان خودرو مکلف شده‌اند خدمات حمل رایگان را به تمام خودروهای تحت گارانتی خود در صورت خرابی، ارائه کنند. اصلاحیه آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو چندی پیش از سوی معاون اول رئیس‌جمهوری به وزارت صنعت، معدن و تجارت ابلاغ و اجرای آن آغاز شد.
در این آیین‌نامه قوانین و ضوابط مربوط به چگونگی فعالیت خودروسازان و واردکنندگان خودرو در بخش‌های مختلف فروش و خدمات پس از فروش تعیین و وزارت صنعت، معدن و تجارت به‌عنوان مسوول ناظر بر اجرای این قوانین تعیین شده است. طبق یکی از بخش‌های اصلاحیه آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو، حمل خودروهای تحت گارانتی شرکت‌های خودروساز و واردکننده خودرو در شرایط خرابی و نقص فنی، رایگان است. در این زمینه در تبصره ماده ۲۰ این آیین‌نامه تاکید شده است: «عرضه‌کننده خودرو موظف است در دوره تضمین (گارانتی)، هزینه‌های بارگیری و حمل خودروهای در راه مانده و غیر قابل تعمیر به نزدیک‌ترین نمایندگی مجاز خدمات پس از فروش را (به استثنای موارد تصادفی که ناشی از عیوب سایر قطعات و مجموعه‌های خودرو نباشد)، تقبل کند.»
نظرات
 
 
 

سینا

1395/5/10
هزینه ی آمدن امداد خودرو از سوی نمایندگی در دوره ی گارانتی چه طور؟؟؟نباید کلا رایگان باشه(اگر خودرو قابل حرکت نباشه در جاده)
Top