رقیب جدید BMW X1

رقیب جدید BMW X1

لکسوس در تلاش است با مدل جدیدی که گفته می‌شود بر اساس مدل CT200 هیبریدی هاچ بک طراحی شده، خود را وارد بازار پررونق SUV‌های کوچک کند.
اگر این مدل بتواند فروشی به خوبیBMW X1 و یا Audi Q3 داشته باشد، ممکن است بتواند پرفروش‌ترین مدل لکسوس در بازار اروپا شود.
به نظر می‌رسد در این مدل آزمایشی از بدنه CT200 استفاده شده با این تفاوت که سقف بلندتری دارد و کناره‌های آن کمی تغییر کرده و در نتیجه نسبت به مدل هاچ‌بک سواری بالاتری دارد. با این حال کاملا مشخص است که طراحان لکسوس خواسته‌اند تا جایی که می‌شود همان سبک CT200 هاچ‌بک را حفظ کنند.
در CT200 یک پیشرانه هیبریدی 1.8 لیتری نصب شده که البته نیروی آن به چرخ‌های جلو منتقل می‌شود. احتمالا در مدل SUV نیز از همین پیشرانه استفاده خواهد شد با این تفاوت که نیروی آن به چهارچرخ منتقل می‌شود.
اگرچه این لکسوس، که احتمالا CX200 نام خواهد گرفت، یک شاسی‌بلند محسوب می‌شود و قابلیت‌های خارج از جاده آن بیش از هر چیز مدنظر خواهد بود، اما لکسوس می‌خواهد بیشتر روی سازگار بودن این خودرو با محیط زیست و کمتر بودن آلایندگی آن مانور دهد که البته برای بازاری مانند اروپا بسیار مهم است.
نظرات
 
 
 

امین

1392/4/25
خوبه ولی فکر نمی کنم بتونه bmw x1 رو شکست بده

محمدحسین

1392/4/27
من همه ماشین bmw را دوست دارم
Top