ورود هوندا سیویک تیپ R جدید در سال 2015

ورود هوندا سیویک تیپ R جدید در سال 2015

هوندا به تازگی اعلام کرده می‌خواهد در سال 2015 از سیویک تیپ R جدید و در کنارش خودرویی الکتریکی با سوخت سلولی پرده بردارد. البته برنامه‌های این خودروساز ژاپنی به اینجا ختم نمی‌شود و قرار است SUV کوچکی نیز در آینده نزدیک به این دو بپیوندد.
سیویک جدید که به طور خاص برای بازار اروپا در نظر گرفته شده، در حقیقت از تجربه‌های هوندا در مسابقات جهانی اتومبیل سواری استفاده شده و به گفته مدیر عامل این شرکت، هوندا می‌خواهد نسخه جدیدش سریعترین خودرو با دیفرانسیل جلو در پیست نوربرگرینگ باشد. البته آنها برای رسیدن به این هدفشان باید رکورد مگان 265 Trophy را که 8 دقیقه و 7.9 ثانیه است بزنند. گفته می‌شود تیپ R جدید در حال حاضر 265 اسب‌بخار قدرت دارد در حالیکه مهندسین هوندا قصد دارند این رقم به به 300 اسب‌بخار افزایش دهند.
نسخه جدید در پاییز 2013 در پیست نوربرگرینگ تست خواهد شد. تولید آن در انگلستان و در شهر سوئیندن (Swindon) آغاز خواهد شد و در سال 2015 برای فروش آماده خواهد بود. هوندا گفته است که با تجربه‌ای که از هوندا WTCC داشته‌اند، قدرت مانور در سیویک جدید بالا رفته است ولی هنوز معلوم نیست که در نسخه جدید از همان پیشرانه توربو 1.6 لیتری WTCC استفاده شود یا خیر اما حتی نصب پیشرانه توربو 2 لیتری نیز روی این خودرو امکان‌پذیر است.
سیویک تیپ R جدید یکی از اولین مدل‌های اسپرت هوندا با عملکرد بالاست ولی در عین حال شاسی‌بلند کوچکی که در برنامه این شرکت قرار دارد، یکی دیگر از مدل‌های کاربردی هوندا محسوب می‌شود که انتظار می‌رود رقیبی برای نیسان Juke باشد. هوندا تأیید کرده که شاسی‌بلند دیگری نیز بر اساس مدل سیویک و مدل مفهومی Skydeck در سال 2009 در لیست انتظار بلند بالای این شرکت قرار دارد.
خودرویی با سوخت هیدروژنی نیز در این لیست قرار دارد که سال 2015 پا به خیابان‌ها خواهد گذاشت. این شرکت هم اکنون مشغول کار بر روی سیستم هیبریدی با یک، دو و یا حتی سه پیشرانه الکتریکی است. گفته می‌شود این تکنولوژی جدید در خودروهای آینده به کار خواهد رفت.
البته تمام این دست و پا زدن‌ها برای این است که بتوانند 60 درصد بیشتر در بازار جهانی سهم داشته باشند و از 23 ملیون مشتری به 39 ملیون در سال 2017 برسند که با این همه تلاش باید گفت که استحقاق آن را نیز دارند!
نظرات
 
 
 

امین

1392/5/7
تلاش زیادی می کنن.
ماشیناشون واقعا باکیفتن ولی از نظر شکل زیاد تو دل برو نیستن
Top