مرسدس‌بنز E350 کروک دیزلی

مرسدس‌بنز E350 کروک دیزلی

معمولا مرسدس مانند بسیاری دیگر از کمپانی‌های خودروسازی، محصولات خود را با پیشرانه‌های مختلف بنزینی، دیزلی و هیبریدی راهی بازار می‌کند. متاسفانه تنها نسخه‌هایی که وارد بازار ایران می‌شوند، مدل‌های بنزینی هستند (به جز لکسوس CT200h که هیبریدی است) و دیگر مدل‌ها مانند دیزلی نه وارد می‌شوند و نه زیرساخت‌های مناسبی برای ورود آن‌ها وجود دارد.
اگر به مرسدس‌بنز کلاس E جدید و البته مدل کروک آن نگاهی کنید، با وجود اینکه پیشرانه E400 بنزینی جدید این کمپانی روی این خودرو نصب شده اما مثلا در انگلستان، یکی از معروف‌ترین بازارهای اروپا، مدل‌های 6 سیلندر دیزلی از محبوبیت بیشتری برخوردار است و طرفدار بیشتری دارد. گشتاور این پیشرانه 620 نیوتن متر و توان تولید آن 249 اسب‌بخار است و انتقال نیرو به چرخ‌های عقب توسط جعبه دنده هفت سرعته بسیار نرم صورت می‌گیرد و تنها با یک اشاره کوچک روی پدال می‌توانید قدرت خود را به رخ دیگر خودروها بکشید و در 6.7 ثانیه از مرز 100 کیلومتر در ساعت گذر کنید.
جالب است بدانید که اگر بخواهید یک مرسدس‌بنز کلاس E کروک با این پیشرانه را تهیه کنید، مرسدس به صورت استاندارد پکیج AMG را نیز روی خودرو نصب می‌کند که با مقایسه با مدل استاندارد ترمز‌های جلو، سپرهای جلو و عقب و سیستم تعلیق تغییر کرده‌اند.
شاید بعضی بگویند که بال کوچک بالا شیشه جلو (AirCap)، که به صورت استاندارد نیز نصب شده است، کمی زشت باشد اما وقتی سرعت خودرو بالای 40 کیلومتر در ساعت برسد به صورت خودکار باز می‌شود و وظیفه خود را که جلوگیری از ورود باد به داخل کابین است، به خوبی انجام می‌دهد.
با وجود اینکه هنوز مرسدس‌بنز کلاس E جدید هنوز راهی بازار ایران نشده اما فعلا مدل E350 کروک مدل 2013 آن در بازار داخل موجود است و برای تهیه یکی از آن‌ها باید حدود 500 میلیون تومان هزینه کنید. امیدواریم نه تنها واردات کلاس E جدید کروک دوباره از سر گرفته شود بلکه با ورود رقیب‌های آن مثل آئودی A5 رقابت در این سگمنت کمی داغ شود.
نظرات
 
 
 

امین

1392/5/11
بسیار زیباست امیدوارم واردشکنن.
البته با قیمت واقعی چون بنز توی ایران طرفدار زیاد داره
Top