کاهش ۲۹ درصدی سود هیوندای در پی اعتصاب کارکنان

کاهش ۲۹ درصدی سود هیوندای در پی اعتصاب کارکنان

ایسنا:هیوندای موتور که بزرگترین خودروساز کره جنوبی است بدنبال اعتصاب کارکنانش که به تولید داخلی لطمه زد و نوسانات نرخ ارزی، از کاهش چشمگیر سود سه ماهه سوم خبر داد.

به گزارش ایسنا، سود عملیاتی هیوندای موتور در سه ماهه منتهی به ۳۰ سپتامبر، ۲۹ درصد کاهش یافت و به ۱.۰۷ تریلیون وون (۹۴۳ میلیون دلار) رسید. تحلیلگران در نظرسنجی بلومبرگ سود این شرکت در مدت مذکور را ۱.۲۲ تریلیون وون پیش بینی کرده بودند. درآمد خالص این خودروساز برای یازدهمین سه ماهه متوالی کاهش یافت.

بزرگترین خودروساز کره جنوبی پس از یک سلسله اعتصابهای چند ساعته که در ژوییه آغاز شد، در سپتامبر با نخستین اعتصاب کامل کارکنانش بر سر دستمزد در ۱۲ سال گذشته روبرو شد. این اعتصاب به ضرر در تولید ۱۴۰ هزار خودرو به ارزش حدود سه تریلیون وون منجر شد. از سوی دیگر قوی‌تر شدن ارزش وون، درآمدهای خارجی هیوندای را کاهش داد.

هیوندای


این خودروساز که فروش ۵.۰۱ میلیون خودرو در سال جاری را هدف گذاری کرده بود، در ۹ ماهه امسال ۳.۵۴ میلیون خودرو تحویل داده است. هیوندای انتظار دارد با معرفی مدلهای جدید در بازارهای بزرگ شامل سدان ورنا یوئنا در چین و گراندور در کره جنوبی، فروش در سه ماهه چهارم را افزایش دهد.

تحویل خودرو در کره جنوبی ۱۹ درصد کاهش یافت و فروش در آمریکا که دومین بازار بزرگ هیوندای است، ۱۲ درصد اُفت کرد در حالیکه در چین که بزرگترین بازار این خودروساز کره ای است، ۲۰ درصد صعود کرد.

درآمد خالص هیوندای ۹.۶ درصد کاهش یافت و به ۱.۰۶ تریلیون وون رسید که کمتر از رقم ۱.۲۳ تریلیون وون مورد پیش بینی تحلیلگران بود.

هیوندای


بانک مرکزی کره جنوبی اعلام کرده است اعتصابهای کارگری در هیوندای موتور، به کاهش تولید منجر شده و به رشد اقتصادی این کشور در سه ماهه منتهی به سپتامبر آسیب وارد کرده است. تولید ناخالص داخلی کره جنوبی ۲.۷ درصد در سه ماهه سوم رشد کرد که در مقایسه با نرخ ۳.۳ درصد در سه ماهه دوم، کند شده است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، هیوندای اخیرا اعلام کرد مدیران این شرکت به دلیل وضعیت مدیریتی دشوار در بازار خانگی، داوطلبانه با ۱۰ درصد کاهش حقوق موافقت می کنند.
نظرات
 
 
 

منصور

1395/8/7
اینقدی که خودروبانک علاقه داره موشکافانه به افت کره ای ها و بالا بردن چینی ها دامن بزنه، اگه فقط یکم به پروپای خودروسازان داخلی می پیچید تا الان هزارگونه فساد مالیاتی و اخلاقی برای ایرانخودرو و سایپا درست می کرد!
طی یک ماه گذشته به طور متوسط هر دوروزی یکبار خودروبانک از افت کره ای مطلب میذاره
این مطلب مشخصه که کلا دو خط بوده و همون دو خط ۱۰ با تگرار شده! آخ بزنه این هیوندای ورشکست شه تا خودروبانک و سایر ژاپنی پرستا از این فشار خفت بار بیرون بیان

کمال

1395/8/7
یک سوم این مبلغ رو به کارکنان می دادن هم زیان نمی دید هم با جون و دل کار می کردن براش.
Top