هوندا سیویک Tourer

هوندا سیویک Tourer

پس از نخستین رونمایی که قرار است ماه آینده در نمایشگاه فرانکفورت برگزار شود، نسخه جدید هوندا سیویک تورر (Tourer) اوایل سال 2014 پا به بازار خواهد گذاشت.
این مدل که گفته می‌شود به طور خاص برای بازار اروپا در نظر گرفته شده، شاسی آن تغییر کرده و دارای قابلیت تغییر تنظیمات عملکرد محور عقب است.
با وجود اینکه تورر خودرویی اسپرت به شمار می‌آید و سقف کوتاهی دارد، طبق گفته هوندا، صندوق عقب تورر جدید یکی از بهترین‌ها در کلاس خود است (624 لیتر).
مزیت قابل توجه دیگرهوندا فضای بار آن می باشد. به لطف طراحی غیر معمول سیویک که مخزن سوخت در زیر صندلی‌های جلو قرار دارد، فضای زیر صندلی‌های عقب نیز به فضای بار صندوق عقب اضافه می‌شود.
صندلی‌های عقب سیویک که هوندا آن‌ها را Magic می‌نامد! مانند سوپرمینی Jazz هستند و با تقسیم 60:40 قابلیت تا شدن و چرخش دارند و فضای کافی برای حمل اشیاء بلند را ممکن می سازند. این صندلی‌ها همچنین می‌توانند در محل پای سرنشینان عقب قرار بگیرند و فضای عقب را تخت و مسطح کرده و پایین بیاورند تا فضای بیشتری برای حمل بار در اختیار قرار دهد.
البته چیزی که Tourer و Jazz در آن مشترک نیستند، خم شدن صندلی‌های جلو به سمت جلو در سیویک است که در نتیجه حداکثر طول فضای آن کمی کمتراز 1.8 متر می‌باشد.
فاصله بین محور جلو و عقب و ارتفاع تورر مشابه سیویک هاچ‌بک پنج درب است.
انتظار می رود که قیمت آن 800 تا 1000 پوند بیشتر از سیویک هاچ‌بک باشد که در نتیجه قیمت پایه تورر با پیشرانه i-VTEC با قدرت 140 اسب بخار و 1.8 لیتر گنجایش و سوخت بنزینی حدود 19 هزار پوند خواهد بود. البته پیشرانه دیگری نیز روی آن قابل نصب است که گنجایشی معادل 1.6 لیتر دارد و می‌تواند حداکثر 118 اسب بخار توان تولید کند.
نظرات
 
 
 

شهرام سلخوری

1392/5/21
دمت گرم

امین

1392/5/22
به نظر ماشین خوبی باشه شکل ماشین کمی تغییر کرده می وتنم بگم کمی زیباتر شده.
اینم بگم ماشین های هوندا به خاطر کیفیت خوب و اسطحلاک کم پر طرفدارن
Top