خودروی 575 کیلویی!

خودروی 575 کیلویی!

شرکت ماری (Murray) تایید کرده است که می‌خواهد دو خودرو را به نام‌های T25 و T27 در سال 2016 به بازار عرضه کند. این خودروها تنها برای 3 سرنشین جا دارند و سرنشین جلو که راننده باشد در وسط خودرو قرار می‌گیرد، امری که در خودروهای معمول دنیا اتفاق نمی‌افتد.
روی مدل T25 از موتور بنزینی 3 سیلندر اسمارت استفاده شده که 660 سی‌سی حجم دارد و می‌تواند 51 اسب‌بخار تولید کند. مدل T27 دقیقا مانند برادر خود است اما به صورت تمام الکتریکی کار می‌کند.
وزن خودروی T25 دقیقا 575 کیلوگرم است یعنی بسیار سبک‌تر از اسمارت فورتو (750 کیلوگرم) و از نظر ابعاد نیز با 2400 میلیمتر طول از آن کوچک‌تر است.
این خودرو تنها یک درب دارد و برای اینکه بتوان در هر مکانی از آن به راحتی پیاده و یا سوار شد رو به بالا باز می‌شود. فضای بار آن به صورت استاندارد 160 لیتر است ولی با جمع کردن صندلی‌های عقب این فضا به 720 لیتر افزایش پیدا می‌کند.
احتمالا بعضی از شما در حال دیدن عکس‌ها و یا حتی در حال خندیدن به آن هستید، اما ما ترجیح می‌دهیم به جای استفاده از موتور سیکلت‌های سطح شهر که بسیار خطرناک و دردسرساز هستند، از این نوع خودروها استفاده شود که نه تنها ایمن‌تر و کم مصرف‌تر هستند، بلکه به دلیل ابعاد کوچک نسبتا همان کارایی را دارند (لازم به یادآوری است که در بعضی از شهرهای اروپایی به جای استفاده از موتورسیکلت برای کارهایی مانند پیک، از این نوع خودروها استفاده می‌شود).
نظرات
 
 
 
Top