بازگشت ب‌ام‌و و اپل به بازار ایران

بازگشت ب‌ام‌و و اپل به بازار ایران

همانطورکه می‌دانید از ابتدای سال تا به حال بزرگانی مانند پورشه، مرسدس‌بنز، ب‌ام‌و و مازراتی نتوانستند در لیست خودروهای مجاز به واردات قرار بگیرند و هر خودرویی که از این برندها وارد می‌شد، از ثبت سفارش‌های قدیمی بود. اما بالاخره پس از گذشت بیش از 4 ماه غیبت، چند مدل از خودروهای جدید آلمانی و ژاپنی در این لیست قرار گرفتند.
در لیست خودروهای مجاز به واردات، نام خودروهایی از خودروساز معروف آلمانی، ب‌ام‌و دیده می‌شود که همگی آن‌ها کمتر از 2500 سی‌سی حجم دارند و می‌توان به چندین نسخه از X1، دو نسخه از Z4، دو نسخه از سری 5، دو نسخه از X3 و دو نسخه از سری 3 اشاره کرد. اگرچه جای سری 6 و سری 1 بسیار خالی است اما همین که مجددا پای این خودروهای روز دنیا از این کمپانی محبوب به بازار ایران باز شد جای بسی خوشحالی است!
اما شرکت راه و پل دیانا نیز توانسته مجوز واردات 3 مدل از اپل کورسا با پیشرانه‌های 1.2، 1.4 و 1.8 لیتری را بگیرد. این شرکت قبلا نیز تلاش کرده بود که چند مدل از اپل را وارد بازار کند و نه تنها در نمایشگاه‌های داخلی شرکت کرده بود، بلکه چند نمونه‌ای نیز برای فروش خیابان‌های کشور را لمس کرده بودند اما متاسفانه به دلیل مسائلی فعالیت این شرکت متوقف شد و اپل از لیست خودروهای مجاز حذف شد. اما این بار امیدواریم که شرکت راه و پل دیانا بتواند پای اپل را پس از چندین سال غیبت دوباره به خیابان‌های کشور باز کند.
اگرچه ما تنها در مورد ب‌ام‌و و اپل صحبت کردیم اما گویا ایرتویا نیز توانسته مجوز واردات تویوتا کرولا Xli و Gli و همچنین مدل محبوب کمری در مدل‌های GL و GLX را بگیرد.
حال باید گفت که پرشیا خودرو توانست بالاخره دست و پا شکسته هم که شده دوباره به بازار باز گردد، امری که شاید برای ستاره ایران، نماینده مرسدس‌بنز در ایران، کمی سنگین به نظر برسد و باید منتظر ماند و دید که آیا شاهد حضور رقیب دیرینه ب‌ام‌و نیز در لیست خودروهای مجاز به واردات خواهیم بود یا خیر!
نظرات
 
 
 

امین

1392/5/26
بابا چرا با ماشین های خارجی مخالفن. مگه خیلی ماشین های خوبی توی ایران داریم!؟
خواهش می کنم جلوی واردات ماشین های خارجی رو نگیرین.
باز هم دم این دوتا شرکت گرم که مجوز گرفتن.

محسن

1392/5/27
کسی میدونه اپل چی شد یکبارکی غیبش زد؟ مشکل چی بود که شرکت راه و پل دیانا رفت؟
Top