بیشترین سهم بازار تولید داخلی برای چه خودرویی است؟

بیشترین سهم بازار تولید داخلی برای چه خودرویی است؟

دنیای اقتصاد: براساس آمار منتشر شده از سهم بازار خودروهای سواری طی هفت ماه سال جاری، پراید و پژو 405 بیشترین سهم بازار را به خود اختصاص داده‌اند. این موضوع در حالی است که زمزمه خروج دو خودروی یاد شده تا پایان سال 95 شنیده می‌شود.بنا بر آمار منتشره از درصد سهم بازار 10 محصول سواری، رتبه اول پرفروش‌ترین خودروهای سواری از ابتدای امسال تا پایان مهرماه به پراید تعلق دارد. این خودرو در جدول سهم بازار به لحاظ تیراژ تولید و سهم بازار ارزشی توانسته این رتبه را حفظ کند. با این وجود پژو 405 که در جدول سهم بازار به لحاظ تیراژ تولید در رتبه دوم قرار دارد در جدول سهم بازار ارزشی رتبه سوم را کسب کرده است.

اعلام سهم بازار خودروهای تولیدی

بنابر جدول سهم بازار براساس تیراژ تولید، طی هفت ماه سال جاری پژو 206 توانسته در رتبه سوم جای بگیرد که نشان از سهم بازار بالای این خودرو دارد. پس از آن دیگر محصول پژویی ایران خودرو یعنی پژو پارس قرار دارد. رتبه پنجم و ششم سهم بازار خودروهای سواری در کشور نیز به دو خودروی ملی خودروسازان یعنی سمند و تیبا تعلق دارد. پس از آن به ترتیب محصولات رنو، برلیانس و دنا در رتبه های بعدی قرار گرفته اند.بررسی سهم بازار خودروها براساس تیراژ تولید با غیبت بزرگ خودروهای وارداتی مواجه است که دلیل آن نیز سهم 86 درصدی تولیدکنندگان داخلی و سهم بسیار ناچیز (4/ 4درصدی) وارداتی‌ها در بازار خودرو ایران است. با وجود غیبت واردکنندگان و تولیدکنندگان بخش خصوصی در سهم بازار تیراژی خودرو، یکی از خودروهای وارداتی توانسته به جدول سهم بازار براساس ارزش راه پیدا کند. به طوری که بعد از پراید، پژو 206، پژو 405، پژو پارس، خانواده رنو، سمند و تیبا، سانتافه توانسته بیشترین سهم بازار را از لحاظ ارزشی از آن خود کند. بعد از سانتافه، بیشترین سهم ارزشی بازار متعلق به برلیانس و تندر 90 است.
نظرات
 
 
 

سید

1395/9/2
پژو2008عرضه بشه،مقامه اولو میگیره...شک نکنید
 • مهدی

  1395/9/2
  اخه عزیز ماشین قحطی هست ی هاشبک قد بلند که موتور کوچکی داره و امکانات کم ( که عملا الکی ان) شد مقام اول
  ثانیا مقام های اول پراید و پژو 405 هست که از ارزون ترین های بازاران تولید اون مردم را پولدار نمیکنه
  3+
 • اسب بخار + خودروبانک = زندگی در بهشت

  1395/9/2
  اگه قرار باشه ایران خودرو مونتاژ کنه میشه مثل سراتوی سایپا که امکاناتش حتی از 206 هم کمتره یعنی به صورت استاندارد حتی بلونوث هم نداره
  خودو بانک،چرا دیگه ویدیوی تست و بررسی نمی زاری دلم برای دوست عزیزم،محسن آل طه،تنگ شده؟
  4+

علی

1395/9/2
2008 رو جوری قیمت میزنن که نشه خریدش. اول بخر بعدا ذوق کن.
 • سید

  1395/9/2
  ذوق نکردم آقای محترم.با پیشینه ای که2008تو اروپا داره گفتم اول میشه...حتی نود تومن هم بدن بازم مردم میخرن
  اصن عادت شده مردم بهم توهین کنن
  من میگم پژو میاد بالا آقا میگه اول بخر بعد ذوق کن...هه
  4+

عرشیا

1396/6/17
سانتافه واقعا ماشین خوبیه و مسلمه که انقدر فروشش خوب باشه
ولی قیمتش غیر منطقیه اون هم به خاطر دوستان حروم خور گمرکی هست.
Top