هیوندای یونیک، کارآمدترین خودروی دوست دار محیط زیست

هیوندای یونیک، کارآمدترین خودروی دوست دار محیط زیست

براساس آخرین خبرهای منتشر شده در وبسایت‌های خبری مرتبط با صنعت خودروسازی، سازمان حفاظت محیط زیست یا به عبارتی (EPA) در جریان آخرین تست‌های خود بر روی اتومبیل‌های الکتریکی، سدان الکتریکی هیوندای یونیک را به عنوان یکی از کارآمدترین خودروهای بازار معرفی کرده است.
در اطلاعیه سازمان حفاظت محیط زیست آمده است که هیوندای یونیک با بهره‌مندی از باتری‌های 28 کیلووات ساعتی، موفق شده محدوده حرکتی اتومبیل را در شرایط استاندارد به حداکثر 200 کیلومتر برساند و این در حالی است که قیمت تمام شده آن برای مشتری با در نظر گرفتن کیفیت مواد و امکانات گنجانده شده در آن، تنها به 35 هزار دلار می‌رسد که به عنوان یکی از کارآمدترین خودروهای الکتریکی بازار، حتی بالاتر از نیسان لیف، تسلا مدل 3 و یا حتی شورلت بولت معرفی شده است.
جهت یادآوری باید گفت که با پرداختن به نسخه هیبریدی هیوندای یونیک، به پیشرانه‌ای 1.6 لیتری بنزینی می‌رسیم که قدرت تولیدی‌اش به 105 اسب بخار می‌رسد و این در حالی است که یک موتور الکتریکی 44 اسب بخاری هم در کنار این پیشرانه بکار گرفته شده که در مجموع خروجی قدرتشان به 141 اسب بخار (با اتلاف انرژی) می‌رسد. برای تامین نیروی موتور الکتریکی نیز از باتری‌های لیتیوم پلیمری 1.56 کیلووات ساعتی استفاده شده و پیشرانه درون سوز بنزینی هم می‌تواند در هر کیلومتر مسافت پیموده شده، تنها 79 گرم گازهای آلاینده تولید کند.
در نسخه پلاگین هیبریدی نیز برعکس نسخه هیبریدی که مزیت شارژ کردن توسط پریز خانگی را هم دارد، از موتوری بنزینی 1.6 لیتری مشترک با نسخه هیبریدی سود می‌برد، ولی در عوض موتور الکتریکی قوی‌تری برای آن در نظر گرفته شده که با کمک باتری‌های لیتیوم پلیمری 8.9 کیلووات ساعتی، می‌تواند 61 اسب بخار قدرت تولید کند.
نسخه تمام الکتریکی هم به یک موتور قدرتمند الکتریکی 120 اسب بخاری با گشتاور فوری 295 نیوتن متری مجهز شده که باتری‌های لیتیوم یون پلیمری 28 کیلووات ساعتی نیروی مورد نیاز موتور را تامین می‌کند که در عمل می‌تواند به حداکثر سرعتی 165 کیلومتر بر ساعتی با محدوده حرکتی مفید و استاندارد 200 کیلومتری تنها با یکبار شارژ دست پیدا کند.
برچسب ها
نظرات
 
 
 

کمال

1395/9/9
خیلی خوبه.خداییش وزارت صنایع همه برندهایی که توی ایران نمایندگی دارن رو باید مجاب کنه که پیش از هر مدل بنزین سوزی مدل هیبریدی یا پلاگین بدن به بازار با طرح های تشویقی مل خرید قسطی و گارنتی های بیشتر
Top