ب‌ام‌و M5، با 560 اسب وحشی!

ب‌ام‌و M5، با 560 اسب وحشی!

به تازگی ب‌ام‌و سری 5 با پکیج M در مدل‌های سدان، Touring و گرن‌توریسمو عرضه شده‌اند که در این مقاله می‌خواهیم کمی با مدل سدان آن آشنا شویم. باید گفت که سری 5 یکی از پرطرفدارترین مدل‌های ب‌ام‌و است و وقتی کار به نصب پکیج M روی آن می‌رسد، سری 5 به یک آلمانی خشمگین تبدیل می‌شود که هر خودرویی به راحتی نمی‌تواند از پس آن برآید.
اینبار روی M5 یک موتور 8 سیلندر 4.4 لیتری نصب شده که مجهز به توئین‌توربو است و 560 اسب وحشی را برای خودنمایی در اختیار راننده قرار می‌دهد. ب‌ام‌و روی این مدل نه تنها از یک گیربکس 7 سرعته دو کلاچه که مخصوص این پکیج است، استفاده کرده بلکه دیفرانسیل عقب آن از نوع Active M می‌باشد تا بتواند به راحتی توان تولید شده توسط 560 اسب را مهار کنند. البته اگر هنوز هم راضی نشده‌اید، می‌توانید پکیج Competition را نیز روی این مدل نصب کنید تا توان تولیدی آن به 575 اسب‌بخار افزایش یابد!
روی ب‌ام‌و M5 تجهیزات مختلفی نصب شده است. یکی از آن‌ها سیستم Lane Departure Warning است که از سرعت 20 کیلومتر در ساعت فعال می‌شود و بوسیله دوربین‌هایی که در جلوی خودرو نصب شده، در صورت خارج شدن ناگهانی راننده از خطوط جاده به او هشدار می‌دهد تا از بروز تصادف جلوگیری کند.
مدل‌های مختلفی از سری 5 هم‌اکنون مجوز واردات را دارند که همگی کمتر از 2500 سی‌سی حجم دارند، امیدواریم با اصلاح قانون بتوانیم شاهد حضور این ب‌ام‌و پرقدرت در خیابان‌های کشور نیز باشیم.
نظرات
 
 
 

امین

1392/7/15
آخه چرا اینقرد خوبه این؟

benyamin

1392/7/16
سلام؛ لطفا در صورت امکان مشخصات فنی این خودرو را بطور کامل در سایت درج نمایید؛ممنونم@

عطا

1392/7/17
گرگی در لباس میش. فقط همین.

امین

1392/7/19
این ماشین حرف نداره .
جذاب پرقدرت کم مصرف جادار کمک فنر های برای کاهش یا افزایش ارتفاع و همه چیز دیگه.
فکر نکنم کسی باشه بتونه ازش ایرادی بگیره.
Top