دروغ خلاقانه لکسوس برای خلوت کردن لاین سرعت + فیلم

دروغ خلاقانه لکسوس برای خلوت کردن لاین سرعت + فیلم

علی صادقی
نویسنده
در صنعت بزرگ خودروسازی ایده‌های زیادی وجود دارد که برخی از آنان با شکست مواجه و مقبولیتی ندارند و برخی دیگر هم یک تحول بزرگ در صنعت خودروسازی بوجود می‌آورند. حال اخیرا شرکت خودروسازی لکسوس هم ایده‌ای جالب ارائه کرده که با آن می‌توان به ترافیک جاده‌ای کمک کرد، ولی خب چه فایده وقتی برچسب دروغ آوریل بر پیشانی آن چسبانده شده است.
معمولا رانندگان بی خیال در اتوبان‌ها کم دیده نمی‌شوند و اغلب مواقع در خط سبقت می‌مانند و از جایشان تکان نمی‌خورد. حال لکسوس برای آن دسته از رانندگان بی خیالی که با سرعت پایین در خط سبقت قرار گرفته و ترافیک جاده‌ای را مختل می‌کنند، یک ایده جالب ترتیب داده که در فیلم می‌بینیم بر روی خودروی لکسوس LC 500 نصب شده است. اگر به فیلم دقت کنید، می‌بینید که با فشردن یک دکمه بر روی داشبورد، می‌توانید کنترل ماشین جلویی را بدست بگیرید و آن را از خط سبقت خارج کنید تا جاده برای سبقت آزاد شود، هرچند عملی شدن این ایده بسیار غیر ممکن است و همانطور که گفتیم، برچسب دروغ آوریل بر روی این ویدیو چسبانده شده است.

ایده خلاقانه لکسوس برای خلوت کردن لاین سرعت

ایده خلاقانه لکسوس برای خلوت کردن لاین سرعت

به بهانه حضور لکسوس LC در این فیلم هم بد نیست بدانید که در زیر کاپوت این زیبای شرقی از پیشرانه‌ای 5 لیتری هشت سیلندر 32 سوپاپ استفاده شده که برگرفته از پیشرانه دو لکسوس GS F و RC F است، ولی از نوع تنفس طبیعی بوده و می‌تواند در حداکثر کارایی خود حدودا 467 اسب بخار قدرت و 527 نیوتن متر گشتاور تولید کند، ولی لکسوس با استفاده از جعبه دنده 10 سرعته اتوماتیکی که جدیدا به توسعه و تولید آن پرداخته است، توانسته تنفس طبیعی بودن پیشرانه را جبران کند و با تمامی این تفاسیر، حداقل شتاب 0 تا 96 کیلومتر بر ساعتی این لکسوس LC 500 را به کمتر از 4.5 ثانیه برساند.
هرچند در کنار مدل بالا، شرکت خودروسازی لکسوس نمونه‌ای هیبریدی هم آماده کرده است که با نام LC 500h شناخته شده و از سیستم محرک هیبریدی سود می‌برد که متشکل از پیشرانه‌ای 3.5 لیتری شش سیلندر در کنار موتوری قدرتمند الکتریکی بوده و به ترتیب پیشرانه درون سوز 3.5 لیتری آن می‌تواند قدرتی 308 اسب بخاری (230 کیلووات) و موتور الکتریکی آن هم می تواند قدرتی 217 اسب بخاری (162 کیلووات) تولید کند.برچسب ها
نظرات
 
 
 
Top