قسمت دوم دروغ های آوریل شرکت‌های خودروسازی – با رنو ساندرو برنزه کنید!

قسمت دوم دروغ های آوریل شرکت‌های خودروسازی – با رنو ساندرو برنزه کنید!

سجاد حیدری
نویسنده
دروغ آوریل که در فرهنگ ما ایرانی‌ها نیز رخنه کرده و از آن به عنوان دروغ 13 یاد می‌کنیم، به نظر طرفداران زیادی در صنعت خودروسازی دارد که این روزها وبسایت‌های خارجی پر شده است از دروغ آوریل خودروسازان که در بخش قبل برخی از آنان را مورد بررسی قرار دادیم که در ادامه می‌خواهیم مابقی آنان را با هم مرور کنیم.

داچیا برای رنو ساندرو
کمپانی خودروسازی داچیا هم به نوبه خود دروغ آوریل را با یک تبلیغ عجیب شروع کرده است. در این تبلیغ آمده است که راه‌های متداول برنزه کردن رفتن به زیر نور خورشید است، ولی خب گاهی اوقات هوا ابری است و بارانی یا مشکلاتی وجود دارد که شما را از برنامه عقب می‌اندازد. به همین دلیل خودروی داچیا ساندرو به همراه یک کرم مرطوب کننده، یک کرم ضد آفتاب، یک جفت دمپایی، عینک مخصوص و یک حوله عرضه می‌شود تا از طریق پنل‌های نوری سقف داچیا ساندرو هر موقع که بخواهید حمام آفتاب بگیرید و برنزه کنید.
در زیر می توانید فیلم این دروغ جالب را ببینید:ام جی
دروغ ام جی

دروغ ام جی

اگر مقاله دروغ آوریل هوندا را خوانده باشید، در آن به یک غربیلک فرمان اشاره کردیم که بر روی آن یک سری ایموجی قرار داشته و با فشار دادن هر یک از آنان، بوق اتومبیل یکجور صدا در می‌آورد. حال شرکت خودروسازی ام جی هم چنین سیاستی در پیش گرفته است، ولی این بار مفهوم ایموجی‌ها نه به وسیله بوق خودرو، بلکه بر روی شیشه جلوی اتومبیل نشان داده می‌شود تا اصل موضوع به مخاطب منتقل شود!

اوپل
شرکت خودروسازی اوپل هم به مشتریان خود یک رنگ ویژه پیشنهاد داده است که در صورت نقاشی آن بر روی بدنه اتومبیل، بوی توت فرنگی می‌دهد تا دیگری نیازی به اسپری و از این جور چیزها در اتومبیل نباشد. هرچند بوی توت فرنگی بیرون از اتومبیل هم وجود خواهد داشت.

دروغ اوپل

دروغ اوپل


رنو
کمپانی خودروسازی رنو هم برای دروغ آوریل، اولین خودروی فرمول یک هاچ بک جهان را طراحی کرده! و نام آن را R.S.17 Hayonara گذاشته است تا به طور غیر مستقیم تبلیغ سری هاچ بک‌های RS خود را کرده باشد. هرچند یک طرح بامزه و جالب از آب درآمده است.

دروغ رنو

دروغ رنودروغ پورشه
در آخر هم می‌رسیم به شرکت خودروسازی اشتوتگارتی پورشه که با داشتن یک روند طراحی نسبتا خطی به عنوان یکی از معدود شرکت‌های بزرگ خودروسازی و همچنین محبوب‌ترین برندهای خودروسازی جهان شناخته می‌شود که هرکسی آرزوی داشتن یکی از محصولات آن را دارد. حال پورشه هم برای دروغ آوریل خود در توییتر اعلام کرد که امسال برای هدایت خودروی RSR 911 در مسابقات لمانز، از رانندگانی همچون "والتر روهرل"، "هارلی هیوود" و "هنس هرمن" استفاده خواهد کرد که اکنون تمامی آنان جزو پیشکسوت‌های پورشه در مسابقات لمانز به شمار می‌روند.

دروغ پورشه

دروغ پورشه


برچسب ها
نظرات
 
 
 

احسان

1396/1/14
اون داچیا ساندروست نه رنو ساندرو!

GG

1396/1/14
اقتصاد انلاین قیمت پژو 2008 را 70 تومان اعلام کرد!

این دروغ 13 نباشه عالیه! بالاخره یه حرکت انسانی از ایران خودرو در قیمت گزاری ( بعید میدونم البته شایدم قیمت گیربکس دستی و لا اپشن باشه )

Mehdi

1396/1/14
جالب بود كهاونها هم اين فرهنگ رو دارن، از ايران رفته اونور يا از اونور اومده؟

سیاوش

1396/1/15
دروغ 13 ایران:
از فروردین ماه 1396 تولید تمام خودرو های عتیقه ی حاضر متوقف شده و خط تولید آنها با محصولات به روز تویوتا و هیوندای و کیا جایگزین خواهد شد. بدون هیچ افزایش قیمتی...

دروغ 13 بوووود !!! مردم الکی امیدوار نباشید !
Top