مجموعه خودروهای کلاسیک گران قیمت در یک خانه سوئیسی

مجموعه خودروهای کلاسیک گران قیمت در یک خانه سوئیسی

سجاد حیدری
نویسنده
گاراژهای فراموش شده همیشه یک گنج کشف نشده هستند. گاراژهایی که در آن ماشین‌های قدیمی و کلاسیک نگهداری می‌شود و بر روی آنان گرد و غبار نشسته است، اما کسی از آنان خبر ندارد تا اینکه بعد از مدت‌ها صاحب جدیدشان پی به گنج داخلشان می‌برد و زندگی خود را دگرگون می‌کند.
بارها و بارها دیده‌ایم که یک نفر خانه‌ای جدید می‌خرد و یا نوادگان و فرزندان یک شخص ملکی به ارث می‌برند و وقتی به گاراژ خانه رجوع می‌کنند، یک ماشین کلاسیک و بسیار خاص پیدا می‌کنند که با قرار دادن آن در مزایده، چند صد هزار دلار و یا حتی چندین میلیون دلار به جیب می‌زنند. حال اخیرا نه یک دستگاه، بلکه دوجین خودروی کلاسیک و بسیار خاص در یک خانه بزرگ سوئیسی پیدا شده است که تمامی آنان ارزش بالایی دارند و قرار است در یک حراجی به بالاترین قیمت فروخته شوند.

مرسدس بنز SL 300 رودستر

مرسدس بنز SL 300 رودستر

باتوجه به چیزی که وبسایت منبع به آنان اشاره کرده است، می‌توان در میان این گنج تازه کشف شده خودروهای معروفی همچون مرسدس بنز SL 300 رودستر متعلق به سال 1958 میلادی را پیدا کرد که ارزش آن چیزی بین 600 هزار الی 800 هزار یورو عنوان شده است. اما این تمام ماجرا نیست، بلکه یک دستگاه رولزرویس گوست نقره‌ای هم در میان آنان دیده می‌شود که ارزشی تقریبا برابر با مرسدس بنز SL 300 دارد.

رولزرویس فانتوم II

رولزرویس فانتوم II

دیگر خودروهای این مجموعه نیز به ترتیب زیر هستند.
- رولزرویس فانتوم II متعلق به سال 1934 میلادی با ارزشی بین 80 الی 120 هزار یورو
- لامبورگینی اسپادا به ارزش 70 هزار الی 100 هزار یورو
- مازراتی گیبلی SS به ارزش 100 هزار الی 150 هزار یورو
- مازراتی ایندی آمریکا به ارزش 50 هزار الی80 هزار یورو
- استون مارتین V8 ولانته متعلق به سال 1980 میلادی به ارزش 90 هزار الی 140 هزار یورو
- مرسدس بنز 500 SLC متعلق به سال 1981 میلادی
- فورد موستانگ متعلق به سال 1973 میلادی
- مازراتی کواتروپورته Mkll متعلق به سال 1967 میلادی
- جگوار E تایپ

فورد موستانگ

فورد موستانگ

در ادامه هم گفتنی است که تمامی خودروهای نام برده شده به شرکت حراجی "بونامز" سپرده شده‌اند تا در اواخر ماه آینده فروش و مزایده آنان در بلژیک آغاز شود.
برچسب ها
نظرات
 
 
 
Top