کاندیدهای خودروی سال اروپا

کاندیدهای خودروی سال اروپا

چندی پیش 32 خودرو از 23 کشور جهان به عنوان نامزدهای کسب عنوان خودروی سال اروپا در سال 2014 معرفی شده بودند که در بین آن‌ها نام‌های بزرگی مانند ب‌ام‌و سری 4، ب‌ام‌و X5، جگوار F-Type، لکسوس IS، مازراتی Ghibli، مرسدس‌بنز CLA، پورشه کیمن و تویوتا RAV4 دیده می‌شد. اما در نهایت از بین این لیست بلند تنها 7 خودرو کاندید کسب این عنوان بزرگ شده‌اند.
هفت خودرویی که کاندید شده‌اند عبارتند از ب‌ام‌و i3، سیتروئن C4 پیکاسو، مزدا 3، مرسدس‌بنز کلاس S، پژو 308، اسکودا اکتاویا و تسلا مدل S. شاید اولین چیزی که به ذهن برسد غیبت کاندیدهایی از خودروسازانی مثل تویوتا، هوندا، فورد و پورشه باشد اما به هر حال این هفت خودرو به مرحله آخر رسیده‌اند و در نهایت در ماه مارس در نمایشگاه ژنو بهترین خودرو معرفی خواهد شد.
ممکن است شما هم مانند ما در این فکر باشید که شاید خودروهایی مانند سیتروئن C4 پیکاسو و یا اسکودا اکتاویا لیاقت کاندید شدن را نداشته باشند و جای خودروهایی مانند لکسوس IS، جگوار F-Type و مرسدس‌بنز CLA را گرفته باشند اما مطمئنا ب‌ام‌و i3، مزدا 3 و مرسدس‌بنز کلاس S کاملا لیاقت حضور در این لیست را داشته‌اند.
متاسفانه باید گفت که از این هفت خودرو تنها مرسدس‌بنز کلاس S در بازار ایران وجود دارد که با توجه به قیمت نجومی آن تنها تعداد محدودی قادر به خریداری آن هستند. اگرچه با حضور این خودرو در بازار داخل مخالف نیستیم اما امیدواریم دیگر محصولات خوب بازارهای جهان که برای عموم قابل دسترس باشند مانند مزدا 3 جدید به بازار ایران نیز عرضه شوند.
به نظر شما کدام یک از این هفت خودرو می‌تواند عنوان بهترین خودروی اروپا را کسب کند؟
نظرات
 
 
 

امین

1392/9/26
مزدا3 ماشین خیلی خوبیه.
بی ام و ولی چیز دیگست فکر کنم بی ام و انتخاب بشه.

sina

1392/9/26
تو این کاندیداها بی ام و تسلا که برقی اند.....چه مقایسه ایی؟؟؟
ولی امیدوارم بی ام بره تو اوج...

hossein

1392/9/29
مرسدس بنز...
همیشه برتر بوده و هست...

جهان

1392/9/29
سلام
به احتمال زیاد بنز امتیاز بیاره

milad

1392/10/2
only Mercedes benz s500

keyvan

1394/10/12
TESLA
Top