تویوتا Fun مدل مفهومی سرگرم کننده تویوتا را بشناسید!

تویوتا Fun مدل مفهومی سرگرم کننده تویوتا را بشناسید!

علی صادقی
نویسنده
کمپانی خودروسازی تویوتا در یک زمان و مکان مناسب، از یک کانسپت جدید و سرگرم کننده برای چینی‌ها تحت عنوان "Fun" در نمایشگاه بین المللی شانگهای چین رونمایی کرد.
این شرکت هیچگونه اطلاعات خاصی در مورد کانسپت "Fun" سدان، فراتر از اینکه بر روی پلتفرم معروف TGNA توسعه پیدا کرده، ارائه نداده است، ولی در طراحی ظاهری این خودرو می‌توان یک شباهت نزدیک به خودروی تویوتا کمری پیدا کرد و دلیل اصلی آن هم شاید توسعه پیدا کردن هر دو اتومبیل بر روی پلتفرم TGNA باشد.
علاوه بر یک پلتفرم مشترک، فرم بدنه و همچنین جلوپنجره اتومبیل هم می‌تواند دلایل اصلی شباهت‌های کانسپت "Fun" با خودروی تویوتا کمری باشد که با یک الگوی طراحی بسیار نزدیک به هم کار شده‌اند و سپس چاشنی طراحی پیشرفته تویوتا به این خودرو اضافه شده است تا در نهایت یک چهره خشن و اسپرت و پیشرفته از کانسپت "Fun" شکل بگیرد. اما در مقابل این شباهت‌ها در قسمت عقب اتومبیل کمتر دیده می‌شود تا شاهد یک طراحی اختصاصی برای تویوتا Fun کانسپت باشیم.

تویوتا Fun

تویوتا Fun

فارق از بحث تویوتا Fun که پیرامون آن اطلاعات بسیار محدودی ارائه شده است. پلتفرم TGNA برای کمپانی خودروسازی تویوتا حکم یک ستون فقرات را دارد که محصولات جدیدی همچون تویوتا پریوس، تویوتا C-HR و تویوتا کمری بر روی آن توسعه پیدا کرده‌اند و در آینده هم تویوتا کرولا بعدی برمبنای پلتفرم TGNA توسعه پیدا خواهد کرد، به همین منظور کمپانی خودروسازی تویوتا یک اعتبار 1.3میلیارد دلاری به کارخانه خود در "کنتاکی" بخشیده است تا به پشتیبانی و ارتقا این پلتفرم مشغول شوند.
برچسب ها
نظرات
 
 
 
Top