بزرگ ترین پارکینگ ماشین‌های الکتریکی ساخته شد

بزرگ ترین پارکینگ ماشین‌های الکتریکی ساخته شد

علی صادقی
نویسنده
سال گذشته کشور نروژ بزرگ‌ترین پارکینگ ماشین‌های الکتریکی را در شهر "اسلو" بازگشایی کرد تا دارندگان محصولات تسلا و دیگر دارندگان ماشین‌های الکتریکی از این پارکینگ استفاده کنند تا هم امنیت ماشینشان حفظ شده باشد و هم بتوانند در زمان پارک اتومبیل شارژ از دست رفته باتری‌هایشان را احیا کنند. اما این عنوان چندان پایدار نبوده است، زیرا کشور فنلاند برای ثبت بزرگ‌ترین پارکینگ ماشین‌های الکتریکی در جهان دست بکار شده و قصد دارد در ماه ژوئن سال جاری از پروژه بزرگ خود برای ماشین‌های الکتریکی بهره برداری کند.
اگرچه کشور فنلاند باتوجه به آمارهای ارائه شده تنها 1000 خودروی الکتریکی در خود دارد، اما این کشور اقدام به ساخت یک پارکینگ بزرگ با ظرفیت 250 اتومبیل، یعنی چیزی حدود 2 برابر بیشتر از پارکینگ ماشین‌های الکتریکی در کشور نروژ کرده است که پروژه آن از ماه آوریل در پایتخت و بزرگ‌ترین شهر کشور فنلاند یعنی "هلسینکی" آغاز شده و قرار است تا ماه ژوئن سال جاری به بهره برداری برسد تا پذیرای 250 اتومبیل الکتریکی برای تامین امنیت و شارژ مجدد باتری‌هایشان باشد.
باتوجه به چشم اندازی که در کشور فنلاند ترسیم شده است، انتظار می‌رود تا سال 2030 میلادی تعداد خودروهای الکتریکی این کشور به چیزی بیش از 250 هزار دستگاه برسد که این زیرساخت‌ها در آینده می‌تواند کمک بسیاری به شهروندان و دارندگان ماشین‌های الکتریکی کند.
برچسب ها
نظرات
 
 
 

ایرانخودرو

1396/2/18
اگه خدا بخواد دنا پلاس با موتور توربو دیزل و گیربکس اتوماتیک در سال ۹۷ ارائه خواهد شد یه سه چهار ماه دیگه هم سمند با موتور توربو دیزل خواهد امد
  • رضا

    1396/2/19
    ولی با این صنعت خودرویی نه برادر.یکم واقع بین باشیم
Top