این اپلیکیشن مانع از تصادف شما در حین رانندگی میشود!

این اپلیکیشن مانع از تصادف شما در حین رانندگی میشود!

شرکت سامسونگ توسعه اپلیکیشن جدیدی به نام In-Traffic Reply را آغاز کرده است که با ارائه راهکارهای متفاوت، در هنگام دریافت پیامک یا تماس روی گوشی‌های اندرویدی، مانع از برهم خوردن تمرکز راننده می‌شود.
بر اساس گزارش اداره ایمنی حمل و نقل بزرگراه‌ها در ایالات متحده آمریکا، عوامل برهم زننده تمرکز رانندگان از قبیل استفاده از گوشی هوشمند و به طور ویژه، پاسخگویی به پیامک‌های دریافتی، به تنهایی عامل ایجاد تصادف‌های حادثه‌ساز و فوت بیش از 3000 نفر در سال 2015 بوده‌اند.
به نقل از نقدستان، شرکت سامسونگ با آگاهی از این موضوع، توسعه اپلیکیشن اندرویدی جدیدی به نام In-Traffic Reply را در دستور کار قرارداده است که کاربر را از پاسخ دادن به پیامک‌های دریافتی در زمانی که در حال رانندگی با خودرو است بی‌نیاز خواهد کرد.
In-Traffic Reply با شناسایی خودکار آغاز حرکت خودروی شما، پیام‌های کوتاه از پیش تعیین شده را برای افرادی که با شما تماس گرفته‌ یا پیامکی ارسال کرده‌اند می‌فرستد. در حال حاضر آزمایش این اپلیکیشن در کشور هلند آغاز شده است اما بنابر اعلام وب‌سایت Theverge، عرضه این اپلیکیشن از طریق پلی استور، از ماه می آغاز خواهد شد.

اپلیکیشن موبایل In-Traffic Reply

با استفاده از این اپلیکیشن، این امکان وجود خواهد داشت تا به طور خودکار، پیام‌های کوتاه را برای توضیح این مطلب که در حال رانندگی هستید به دیگران ارسال کنید. علاوه بر این، می‌توانید پیام‌های شخصی‌سازی شده‌ای را برای ارسال به مخاطبان تنظیم کنید. در نهایت حتی این امکان وجود دارد تا از طرح‌های گرافیکی برای مطلع ساختن دیگران بهره ببرید.
عملکرد اپلیکیشن In-Traffic Reply به نحوی است که از سنسور رهگیری حرکتی یا جی‌پی‌اس گوشی استفاده کرده تا سرعت حرکت شما را تشخیص دهد. در مرحله بعدی، در صورتی که این اپلیکیشن تشخیص دهد شما در خودرو یا حتی روی دوچرخه در حال حرکت هستید، فعال‌سازی خودکار انجام خواهد شد.
همان‌طور که گفتیم این نرم‌افزار از ماه جاری میلادی در پلی‌استور گوگل قرار خواهد گرفت.
نظرات
 
 
 
Top