شماره‌گذاری برندهای غیرآمریکایی آغاز شد

شماره‌گذاری برندهای غیرآمریکایی آغاز شد

دنیای اقتصاد: شماره‌گذاری خودروهای غیرآمریکایی، پس از توقف 8 ماهه از سوی پلیس راهور ناجا روز گذشته بار دیگر از سر گرفته شد. در حالی توقف شماره‌گذاری خودروهای آمریکایی از سال گذشته به مشکل جدی برخی از مشتریان و واردکنندگان تبدیل شد که به‌دنبال این موضوع طرح شکایتی به مراجع قضایی صورت گرفت. حال به نظر می‌رسد که پیش از تعیین تکلیف این شکایت، شماره‌گذاری این خودروها به روند عادی خود بازگشته است. آنگونه که گفته می‌شود، پلیس راهنمایی و رانندگی روز گذشته طی نامه‌ای از وزارت صنعت، معدن و تجارت درخصوص خودروهای برندهای غیرآمریکایی تولید شده در این کشور که به‌صورت قانونی وارد کشور شده‌اند، استعلام کرده است تا با اعلام آنها شماره‌گذاری خودروهای متوقف شده از سر گرفته شود.
در حالی پلیس راهنمایی و رانندگی دلیل خود برای عدم شماره‌گذاری خودروهای مذکور را آمریکایی بودن این خودروها می‌داند که ثبت‌سفارش و ترخیص این خودروها از گمرک با هیچ مانعی مواجه نبود. با وجود این 5 ماه پس از آنکه تفسیر درخصوص آمريكايي بودن يا نبودن این خودروها محل اختلاف بود و پلیس حاضر به شماره‌گذاری این خودروها نبود؛ وزارت صنعت، معدن و تجارت به‌دلیل صف طولانی خودروهای شماره‌گذاری نشده، ثبت‌سفارش این خودروها را غیرفعال کرد تا تعیین تکلیف دقیقی در این زمینه صورت بگیرد.
در همین حین، برخی از خریداران و واردکنندگان شکایتی در این زمینه را به دادگاه ارائه کردند. حال در شرایطی که نزدیک به 8 ماه از توقف شماره‌گذاری خودروهای مذکور می‌گذرد، فرهاد احتشام‌زاد، رئیس انجمن واردکنندگان خودرو در گفت‌وگو با «دنیای اقتصاد» خبر از حل مشکل پیش آمده داد؛ به گفته احتشام‌زاد به درخواست وزارت صنعت و با هماهنگی انجمن واردکنندگان خودرو شماره شاسی این‌ خودروها به وزارت صنعت ارسال شده تا با ارائه به پلیس راهور، شماره‌گذاری این خودروها بعد از ماه‌ها انتظار عملیاتی شود. احتشام‌زاد با اشاره به اینکه از اواخر تابستان سال گذشته تاکنون شماره‌گذاری این خودروها متوقف شده بود، می‌گوید: هر چند جلوگیری از شماره‌گذاری هر خودرویی با دستور وزارت صنعت باید صورت بگیرد، اما پلیس راهنمایی و رانندگی با تفسیری که از آمریکایی بودن خودروها داشت و بدون ابلاغیه قانونی دولت شماره‌گذاری این خودروها را متوقف کرد.
نظرات
 
 
 

F.A

1396/3/11
با درود بر همه
عدم رعايت قانون از سوي مراجع قانوني از جمله پليس جاي تأسف داره. تو اين مملكت چندين دولت وجود داره و هركي ساز خودشو مي زنه و اين وسط مردم بيچاره و توليد كنندگان، وارد كنندگان و غيره ضرر و سكته مي كنند!؟
پليس بدون مصوبه دولت از شماره گذاري خودروهاي غير امريكايى (اما توليد شده در امريكا همچون هوندا) امتناع مي كند!؟
واقعأ تو اين شرايط؛ كشور مي تواند پيشرفت كند در حالي كه مجريان قانون و مقامات خود ناقض قانون هستند؟! و اين قاوم شكني به امري عادي تبديل شده!!!
حال از آحاد مردم چه توقعي براي قانون شكني مي توان داشت!؟
قانون در كشور ما همچون تار انكبوت ميمونه كه اشخاص ضعيف در تار عنكبوت گير مي كنند و فنا ميشن اما اشخاص قوي(پولدار،بانفوذ،مقامات و از اين قبيل) تار انكبوت را پاره مي كنند و آزادانه زندگي بي دردسري دارند!!!؟؟؟

سومیتومو

1396/3/14
تو همه کشورهای دنیا پلیس نماد امنیت و آرامش هستش ولی تو ایران نماد عدم امنیت و احساس ترس
Top