شرايط فروش پژو 2008 چگونه خواهد بود؟

شرايط فروش پژو 2008 چگونه خواهد بود؟

دنیای اقتصاد: پژو 2008 در حالی به‌عنوان اولین خودرو پسابرجامی کشور هم‌اکنون در حال تولید است که به احتمال فراوان طی دو هفته انتهایی خردادماه پیش‌فروش و تحویل آن به مشتریان نیز از اواخر تابستان آغاز خواهد شد. آن طور که منابع رسمی عنوان کرده‌اند، تمام امور مربوط به‌پژو 2008 اعم از فروش و خدمات پس از فروش، در ایکاپ (شرکت مشترک ایران خودرو و پژو) پیگیری خواهد شد.
پژو 2008 که نخستین خودرو حاصل از قرارداد ایران خودرو و پژو به‌شمار می‌رود، از اوایل امسال وارد خط تولید شده و بناست با قیمتی معادل 98 میلیون و 900 هزار تومان پیش‌فروش شود.بر این اساس، مسوولان ایکاپ تصمیم دارند پیش‌فروش پژو 2008 را پس از رسیدن تیراژ این محصول به حدی قابل‌قبول، آغاز کنند و این در شرایطی است که پیش‌بینی می‌شود خودرو موردنظر طی دو هفته پایانی خرداد ماه پیش‌فروش شود.هرچند مشخص نیست ایکاپ در مرحله اول، چند دستگاه پژو 2008 را پیش‌فروش خواهد کرد، با این حال طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته، قرار است در مجموع طی سال جاری بین 12 تا 15 هزار دستگاه از این محصول تولید و به تبع آن، پیش‌فروش شود.
نکته دیگر اینجاست که آغاز تحویل خودرو موردنظر به احتمال فراوان از شهریور ماه امسال خواهد بود؛ به‌نحوی‌که ایکاپ تصمیم دارد تا پایان سال، تمام پژو 2008‌ های پیش‌فروش شده را به دست مشتریان برساند. این در شرایطی است که از همین حالا نگرانی‌هایی بابت بروز دلالی و واسطه‌گری در بازار پژو 2008 به وجود آمده است. تجربه نشان داده معمولا خودروهای جدیدی که در بازار عرضه می‌شوند، با افزایش قیمت بسیار زیادی در مقایسه با نرخ کارخانه مواجه و سود آن به جیب دلالان و واسطه‌گران می‌رود نه خودروسازان و مشتریان.از همین رو انتظار می‌رود مسوولان ایکاپ نهایت دقت را در برنامه‌ریزی فروش پژو 2008 به کار گرفته و اجازه ندهند سرنوشت خودروهایی مانند تندر-90 و دنا و ساندرو که با صعود شدید قیمت در بازار مواجه شدند، برای این محصول تکرار شود.
نظرات
 
 
 

آریا

1396/3/17
شک نکنید که دلالی آن شدیدا آغاز می گردد، سر دنا پلاس 2000 دستگاه پیش فروش شد، سایت باما 1360 دستگاه فروش حواله بود!
ولی راه کار هایی هم دارد:
1-محدودیت کد ملی
2-بدون قابلیت صلح رایگان
3-پیش فروش تدریجی محصول، در چند هفته، نه 2 ساعته کل محصول، نظیر فروش رنو ساندرو استپ وی
4- تشویق مردم به خرید از نمایندگی و نه نمایشگاه

zak2012

1396/3/17
البته اگر خودشون نفعی نبرن از این دلال بازی ها !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
خوب جوی درست کردن واسه این ماشین قشنگ مردم رو جوگیر کردن و تشنه ، آماده شدن بکنن تو پاچه مردم ، مردم هم همیشه در صحنه صف میکشن و بدون اهمیت به ارزش واقعی و سابقه کارخانه ای که مونتاژ میکنه با لبخند رضایت میخرن( البته اگه سایت قطع نشه و بتونن بخرن خخخخخخ) البته اونم چاره داره میرن از دلال ها 20 میلیون گرون تر میخرن

armin

1396/3/17
این بیشتر به نصیحت کردن شبیه بود تا جزئیات فروش

سعید

1396/3/17
نقل قول : "اجازه ندهند سرنوشت خودروهایی مانند تندر-90 و دنا و ساندرو که با صعود شدید قیمت در بازار مواجه شدند، برای این محصول تکرار شود." اینا از خداشونه افزایش قیمت داشته باشه ، یسری از خودشون یا دلال های قدرتمند همشو همون دقیقه اول میخرن و با قیمت خیلی بیشتر میفروشن.

تتلو

1396/3/17
مهم نیس دادا که ایکاپ بخواد قیمت کنترل کنه یا نه قیمت خود ماشین به اندازه کافی زیاد هست که خیلی نتونن بخرن دیگه دلال بازی چیه دادا

پروانه عبدالمالکی

1396/3/29
لطفا دقیقا آدرس ونحوه ثبت نام در روزهای 1ول و سوم تیرماه 96 که اعلام شده است را بیان نمائید. ممنون
Top