ب‌ام‌و سری 5 جدید با موتور 3 سیلندری!

ب‌ام‌و سری 5 جدید با موتور 3 سیلندری!

از آنجاییکه ب‌ام‌و سری 5 از پرفروش‌ترین و محبوب‌ترین مدل‌های ب‌ام‌و است معمولا شایعات زیادی در مورد آن گفته می‌شود و اخبار آن جزو مهم‌ترین اخبار ‌ب‌ام‌و محسوب می‌شود.
طبق خبرهای منتشر شده ب‌ام‌و سری 5 جدید قرار است در سال 2016 میلادی راهی بازار شود و وزن آن نسبت به مدل کنونی در مدل استاندارد 80 کیلوگرم کمتر خواهد بود. همچنین در مدل M5 رژیم سخت‌تری به آن داده شده و 180 کیلوگرم سبک‌تر از مدل کنونی می‌شود.
در مدل M5 از موتور فعلی یعنی 8 سیلندر 4.4 لیتری استفاده خواهد شد که توانایی تولید 600 اسب‌بخار را دارد. اما نکته قابل توجه پیشرانه مدل استاندارد است که قرار است یک موتور 1.5 لیتری 3 سیلندری روی مدل 518d نصب شود.
مدل‌های 525d و 520d نیز از موتور 2 لیتری توربوشارژ استفاده خواهند کرد که توانایی تولید 231 اسب‌بخار را دارد. همچنین در مدل‌های 530i و 540i از موتورهای 3 لیتری استفاده می‌شود که به ترتیب توانایی تولید 333 اسب‌بخار و 375 اسب‌بخار را خواهند داشت.
در هر صورت باید منتظر بمانیم تا ببینیم که آیا شایعه‌ها به واقعیت تبدیل می‌شوند و شاهد حضور ب‌ام‌و سری 5 جدید با موتور 3 سیلندری خواهیم بود یا خیر.
نظرات
 
 
 

mohammad

1392/11/5
دست شون درد نکنه اون ۳سیلندری رو برا ما درست کردن فهمیدن اینجا ماشین گرونه و ما عاشق بی ام و هستیم

sadeq

1392/11/5
اینا هم فهمیدن تو ایران قراره بنزین گرون بشه.
درود بر BMW و BMW دوست داران.

خوده پورشه

1392/11/5
می خواهند نشان دهند که مصرف باید بود. اگر دست الماتی ها بود پراید سیلندر نداشت ولی قوی تر بود.

Ali

1392/11/6
دیوار تعرفه دیگر جوابگو نیست :
نقل از دنیای اقتصاد سیاست دولت در علم کردن این دیوار این بوده که به‌طور ویژه از صنعت خودرو حمایت کند. به این ترتیب که با کنترل ورود خودروهای خارجی به واسطه وضع تعرفه‌های سنگین، خودروسازان داخلی فرصت بیشتری داشته باشند تا به میزانی از رشد در تولید و طراحی خودرو برسند که توان رقابت با محصولات آن سوی مرزها را داشته باشند. اما بعد از سال‌ها اعمال تعرفه‌های سنگین به نظر می‌رسد این نوع حمایت از صنعت خودرو نه تنها باعث رشد چشمگیر طراحی و تولید خودرو در کشور نشده است که برعکس، به‌دلیل وجود چنین حمایتی حرکت خودروسازان به سمت تکنولوژی روز دنیا بسیار کند بوده است. به عقیده کارشناسان اعمال تعرفه‌های سنگین برای واردات خودرو، در واقع خودروسازان را از فضای رقابتی دور کرده و آنها را به بازار داخلی و مشتری‌هایی که دستشان از خرید خودروهای روز دنیا کوتاه بوده دلخوش کرده است.

امین

1392/11/6
عشق است بی ام و و عشق است سری 5.
تو رده خودش بهترین و همیشه برای رقیباش شاخ و شونه میکشه.
این خودرو از هر لحاظ بهترینه اما میتونستند وزنش رو کمتر هم کنن.
Top