کلاس E کروک مدل E250

کلاس E کروک مدل E250

زمانیکه مرسدس‌بنز در سال 2010 کلاس E جدید خود را معرفی کرد انتقادهای زیادی از آن شد و بعضی از چهره آن (مخصوصا نمای جلو) چنان انتقاد کردند که مرسدس‌بنز مجبور شد زودتر از آنچه انتظار می‌رفت و برای مدل‌های 2014 کلاس E را تغییر دهد. در هر صورت این خودرو وارد بازار شد و بیشترین تغییری که در آن داده شده بود چهره جلوی این خودرو بود و جالب است که این خودرو در مدل‌های 2014 البته تنها با پیشرانه 2 لیتری سدان یعنی E200 وارد بازار ایران نیز شده است. البته امروز کاری با مدل سدان نداریم و می‌خواهیم کمی در مورد نمونه کروک آن صحبت کنیم. مدلی که احتمالا به زودی و پشت سر نمونه سدان وارد بازار داخل می‌شود.
این روزها در بازار آزاد مرسدس‌بنز E350 کروک مدل 2012 موجود می‌باشد اما ما می‌خواهیم در مورد یک مدل اقتصادی‌تر یعنی مرسدس‌بنز E250 کروک صحبت کنیم. این مدل مجهز به یک پیشرانه 4 سیلندری به حجم 1991 سی‌سی است اما با وجود اینکه حجم آن کم است اصلا آن را دست کم نگیرید زیرا توان 211 اسبی آن می‌تواند این آلمانی شکیل و اسپرت را در 7.5 ثانیه به صد کیلومتر در ساعت برساند. همچنین این خودرو مجهز به یک جعبه دنده خودکار 7 سرعته است و تمامی اسب‌های تولید شده را به چرخ‌های عقب منتقل می‌کند.
اگر بخواهیم بیشتر از اعداد و ارقام این خودرو بگوییم باید گفت که طبق اعلام رسمی کارخانه مصرف سوخت کلاس E کروک در شهر 8.3 لیتر، در خارج از شهر 5.4 لیتر و به صورت ترکیبی 6.5 لیتر در هر صد کیلومتر است.
نکته نه چندان جالبی که در مورد کلاس E های کروک موجود در بازار است قیمت آن است که کمی زیاد می‌باشد (نزدیک به 500 میلیون تومان در مدل‌های E350 در بازار آزاد) که البته به دلیل حجم بالای پیشرانه آن نیز می‌باشد اما همچنین ب‌ام‌و نیز متاسفانه نتوانسته حریف این خودرو یعنی سری 3 کروک و در حال حاضر سری 4 کروک را به بازار ایران عرضه کند، کلاس E کروک توانسته به راحتی مانور دهد و بتواند هر آنچه بخواهد را به بازار دیکته کند. امیدواریم نه تنها مرسدس‌بنز با پیشرانه‌های کوچک‌تر مانند E250 و حتی ب‌ام‌و سری 4 کروک بلکه دیگر رقیبان سرسخت این خودرو از خودروسازان بزرگ مانند آئودی نیز به ایران راه یابند و با ایجاد رقابت باعث شود که این خودروها با قیمتی معقول به مشتریان داخلی عرضه شوند.
نظرات
 
 
 

امیر

1392/11/6
می خواستم یه دونه شو بخرم ولی حیف تولید دیار کافراست یه وقت فکر نکنی پولشو ندارم ها!

امین

1392/11/7
واقعا زیباست.
یه خودرو کامل همه چیز رو با هم داره لوکس بودن سوخت کم .
تنها مشکلش قدرت کمشه.

Mani

1392/11/8
من يه چيزى رو نفهميدم يعنى الان اين ماشين صفرش با اين مدل و مشخصات در بازار ايران موجوده با توجه به اين كه الان در نمايشگاه هاى پايتخت مدل هاى S وML و GLK و SLوSLK وE class موجود هست
Top